Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Clau si Olga,

Va doresc din suflet ca totul sa fie perfect: operatia fara complicatii, recuperare usoara, laptic din plin, bb-i sanatosi, voiosi si mancaciosi.

Olga,

Ma gandesc la toate PM-urile noastre, la toate discutiile si la cat de greu ti-a fost in acel moment dupa intrevederea cu dr. Anca.
Uite ca ai reusit! Ai avut curajul si taria sa mergi mai departe, sa crezi in tine, sa nu te lasi intimidata si umilita de nimeni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

CLAU
OLGUTZ

Simo,mamica lui DAVID,,38+ cu SAMUEL

AMR 14 ZILE

Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Va doresc o duminica superba, diamantina (dedicatie speciala pentru NumeIoana, Olgutzika, Clauclau, Underqueen, Sovietika,, Simo-de-David , Bubu05, Andreea Gudinde,Zozelina, Ariel, Adriutza, Mihutza, Delphin si Naty):

http://www.youtube.com/watch?v=95uL3ag9T3c&feature=related

Si aici aveti varianta in engleza a versurilor lui Zucchero:

Where do I go, when part of me is dying?
Somewhere they're baking new bread
There's peace in my life.

I'll be the rain, and you'll be heaven crying
And my eyes will be filled with flowers
Upon the snowfields of white.

And we will learn to walk together
Oh hand in hand, we'll walk together
Domenica.


Waiting for you, I'll drink a glass of wine
My heart will explode again
And we'll be larger than life

Time in the distance, will bring me to your side
From high up in heaven, diamante
We'll see peace with our eyes.

We'll see them walking, the brides and soldiers
Dancing the dark, they melt together
Against the twilight
And all together we'll lift our voices
Singing the time, to play at soldiers
is gone forever
Domenica.

Fai piano i bimbi grandi non piangono
Fai piano i bimbi grandi non piangono
Fai piano i bimbi grandi non piangono

We'll see them walking, the brides and soldiers
Dancing the dark, they melt together
Against the twilight
And all together we'll lift our voices
Singing the time, to play at soldiers
is gone forever
Domenica.




Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Randunici scumpe, multumesc pt sustinere si pt gandurile bune. Nu pot scrie prea mult, inca sunt in refacere, nasterea a fost usoara frumoasa, de vis insa recuperarea de dupa epiziotomie este aidoma celei de la prima nastere (horror) plus bonus un hemoroid suparat de dupa nastere. Am pus cateva pozici aici http://community.webshots.com/album/562592031YfJjnC

Nu am citit absolut nimic din urma dar tin pumnii randunicilor care urmeaza a naste dar si recuperare usoara celor care au nascut deja. Va iubesc si va pe fiecare in parte.

Roxana cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Buna dimineata si frumoasa ca voi randunelelor!

Eu sunt singurica acasa, m-am trezit devreme sa-l pregatesc pe florinelul preferat care a plecat la servici, ca are de terminat lucrarea de disertatie si acasa nu ar fi reusit, ca ne luam cu povestile si Honey Bunny!Si daca tot m-am trezit, mi-am mai pregatit una alta penstu saptamana viitoare, am facut putina ordinica si acum zic, hai putin pe crengutza...

In primul si-n primul rand vreau sa le urez mamicilor noastre speciale de maine, o intalnire de neuitat cu puiutii lor si in al doilea rand sa le trimit niste pupici cei mai dulci si mai dulci din lume!

Mult curaj si incredere in Doamne Domane pentru


Olgutza
Clau
Maria
si pentru fetele care poate maine ne vor face o surprizica, sau mai bine spus puii lor!


Olgutza, citind cele postate de tine, mi-au dat pur si simplu lacrimile...pentru ca asa este si dincolo de orice, timp de 8 luni, cu toate ca majoritatea nu ne cunoastem , am fost alaturi si in momentele de bucurie si in cele de tristete...si incet, incet, le-am depasit pe toate...si dincolo de toate, am fost, asa cum spune cantecelul propus de mine ca imn al randunelelor...o camera micutza, dar de prieteni plina, Ce-aveau si foc in suflet si-n ochi aveau lumina!

Apel catre toate randunicile! Propun inca o data, pentru ca se pare ca prima oara a fost trecut cu vederea, urmatorul cantecel, ca si imn al randunicilor! Argumente...se numeste "Vis de primavara", ori asta este exact perioada in care se vor naste toti puiutii noasti; vorbeste despre prietenie, adica despre ceea ce noi am trait timp de 8 luni...si haideti ca ultima parte.."acum nimic nu este ca-n acea zi de mai", sa insemne defapt ca nimic nu va mai fi ca inainte pentru ca DEVENIM MAMICI! si pentru ca Odiseea se va termina si vom incepe o alta etapa, cea a bebicilor in scutece...o etapa, sunt sigura, la fel de frumoasa ca si Odiseea!

Asadar...

O camera micuta, dar de prieteni plina,
Ce-aveau si foc in suflet si-n ochi aveau lumina,
Idei musteau in aer, sa stai si sa tot stai
Si asta a fost totul in acea zi de mai...

Stiam ce-i rau si bine in lumea de afara,
Vorbeam de poluare, ce bine e la tara,
Ca banii nu conteaza, dar e grozav sa-i ai
Si asta a fost totul in acea zi de mai...

Aveam muzica buna, fumam dintr-o tigara,
In camera doar zambet, afara cer si soare
Si de erai acolo, pierdut si tu erai
Uitai de tot si toate in acea zi de mai...

S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,
Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa,
Traiesc, mai rad, fac glume, sunt sanatosi, dar, vai,
Acum nimic nu este ca-n acea zi de mai...

Si cat as vrea acuma sa fim iar impreuna,
Pierdut intre prieteni ce visul si-l aduna
Si as da totul, totul si locul meu din rai
Ca viata mea intreaga sa fie-o zi de mai...


Va pupacesc dulce pe toate!



Doar 7 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !


mami_papatot +33 Honey Bunny


http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Iau azimut spre bucatarie sa-mi rasfatz Randunoiul cu un gulas migalos de trei ore...si mai am de dereticat prin casa, ca pe la doua se intoarce si "Terorista" acasa...

Cred ca mai intru seara tarziu pentru replici...pana atunci le dau prioritate la calculator Larisei si lui taica-su', sa se joace impreuna pe Need-for-Speed, Nascar, Testoase Ninja si altele de gen, ca nu se vad vreo patru zile...Randunoiul meu o antreneaza pe fiica-sa numai cu jocuri din astea baietzesti, cu multa adrenalina...si "Terorista" e topita dupa compania lu' taica-su'...observ ca momentele astea cu taica-su' ii consolideaza Larisei indrazneala si increderea in sine...Cand protestez ca mi se par cam violente aventurile lor virtuale, Randunoiul mi-o reteaza: "Las-o sa simta adrenalina, sa nu creasca o bleaaagaa!"
Pe diseara tarziu (dupa unspe noaptea cand isi ia zborul Randunoiul spre Belgia).



Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

numeioana,

Hai nu mai fi suparata

Cory,

Te puuuuuuup si sper ca esti bine.
Am si eu o intrebare. Nu de alta dar la capitolul inventivitate la raspunsuri catre nesimtiti you're the best.
Deci ... vin acasa vineri seara obosita ca vai de mine, carand niste sacose nu tocmai usoare ca deh, in drum spre casa am facut si aprovizionarea si .... ma intalnesc cu o vecina pe care n-am mai vazut-o de mult. O baba afurisita, nu zic ... incercata rau de viata .. dar parca pe unii suferinta ne face mai buni, mai intelegatori, mai umani ... in timp ce pe altii ...
In fine, ii spun femeii "Buna seara!" si imi raspunde: "Te-ai ingrasat!"
Am ramas socata. i-am rapuns: "Asta-i viata" si am plecat mai departe. Ce anume se astepta sa-i spun?
Mi s-a parut asa o mitocanie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Roxana-Claudia,

bine ai revenit pe Forum! Iti semnam cu intelegere biletul de voie!

Vazut, placut si indragostit de bebe Robi! SEAMANA CU TINE DE PARCA-I TRAS LA INDIGO! SI LA FETZISOARA SI LA EXPRESIE! Are si ceva de la sotzul tau, dar mult mai mult a luat de la tine!

Ce a zis Catalin de fratello??? Cum a reactionat???

Te asteptam (cand poti) cu impresii pe larg!


Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Vreau sa urez si eu mamicilor de maine:

Sa va treziti dimineatza pline de voiosie si optimism! Sa aveti niste nasteri usoare, cu recuperari rapide! Sa vi se umple inima de fericire cand o sa va priviti comorile pentru prima oara! Sa fie sanatosi, papaciosi si norocosi! Sa fiti laptoase si sa auzim vesti cat mai repede de la voi! Si nu uitati ca mii de ganduri se indreapta maine catre voi, nu sunteti singure!
Clau
Olgutza
Ioana



+33, Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Andreea Gudinde,

nu te necaji! Replica a fost intr-adevar mitocaneasca...de baba veninoasa si ranchiunoasa ( si la babe si babete oparite am adunat ceva experientza dupa oarece contacte verbale...am lucrat vreo 8 ani in invatzamant in colectivitati majoritar feminine...multe dintre colege erau sarite de patruscinci de ani, inacrite si babite...si erau de o rautate gratuita feroce...otrava ambulanta). Asa si cu babeta ta! Otrava ambulanta!

Data viitoare zi-i si tu ca: "Observi ca i s-a ascutit...limba!"
Nu te lasa intimidata si contaminata!

Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput