Strumfi de iulie-august 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

servus fetele

Catralu la multe lunisoare iti urez si sa scapati repede si usor de operatie, sa va intoarceti sanatosi si sa uitati de toate problemele. Felicitari pentru dimensiuni, sunteti bine de tot pentru 6 luni

Aylin multi pupici Almei poate macar asa mai ia in greutate. Luna asta si-a cam facut de cap. Bine ca e sanatoasa ca uite ce se mai invart pe aici virusii pacatosi. Succes in continuare la rezolvat problemele. Eu lui Medeea i-am luat si orez cu piersica de la Bebelac si ii place mai mult decat orice

Mami ai un baiat dulce foc si mai are si ochi albastri pe deasupra,am spus eu ca pe aici toti au ochii albastrii, asa sa ma oftic eu. Mi-a placut tare mult poza in care il pupa tati pe gat si cea cu ratusca in gura si toate, de fapt. Am mai remarcat ca ai niste cearcane mari, mari, asa ca iti doresc spor la somn

Timi sper sa se rezolve problemele de la cresa, dar cum zicea si Luna, ar fi bine sa te infigi putin in ele, sa discuti cu directoarea si sa nu te lasi, ca e vorba de copilul tau si nimic nu te v-a calma cand stii ca nu e in regula cum e ingrijita. Am vizitat si eu aici cateva crese cand avea Dragos 2 ani si m-am ingrozit ce am vazut, copii cu mucii pana la barba, plangand de mama focului, un aer de nerespirat si o singura ingrijitoare cu 10 copii. Nu cred ca voi alege niciodata o cresa, mai bine la bunici cate o luna doua, sau o bona sau un job care sa-mi permita sa stau cu ea pana la 3 ani

Luna pupici fotomodelei, sunteti frumosi toti 4 si de admirat mereu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

anamiha iti recomand o crema pentru iritatii care e ff buna se cheama Lanozinc si la noi e de nelipsit in casa

ioanaiub frumosi copii ai, ti i-am admirat si eu

vroiam sa va intreb voi ii imbracati pe copii cu pijamale noaptea? Eu ii dau bady ,pantalonasi cu picior si eventual o vestuta, la fel o las si ziua. Voi ii schimbati dimineata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna fetelor!
Nu am mai intrat de mult, dar azi v-am citit din urma si am constatat cu tristete ca mai toate ati avut probleme cu gripa/viroza sau ce o fi fost nenorocirea aia de epidemie de care nu am scapat nici noi. toate trei cu febra mare, cu tuse etc.
Luna si Karina a trecut printr-o faza e refuzului de mancare, mai manca doar cat sa supravietuiasca, 2 biberoane pe zi. A fost din cauza dintilor. I-au iesit incisivii centrali de sus si acum mananca de rupe! Orice.
Noi am facut vaccinul de 6 luni cu 2 saptamani intarziere din cauza racelii. Suntem cam mari pentru varsta noastra: 6 luni jumate: Karina 72 cm si 8,9ookg iar Iris (cea mica!) 73 cm si 9,400 kg. Asta este! Le-am taiat de la cereale aproape de tot, le mai pun doar 2 masuri in laptele de seara, dar recupereaza la alte mancaruri. Mananca bine orice.
Nu stiu, chiar nu stiu cum sa fac sa nu mai ia atat in greutate.

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Gabriela sper ca ai vazut raspunsul meu cu mancarea. Acum cu imbracatul, eu o imbrac seara dupa baita cu un body si pantalon subtire cu picior. Dimineata insa ii dau alti pantaloni, de trening de obicei sau ii pun dresuri si rochita si body il poarta doar in ziua respectiva, daca se murdareste logic ca o schimb. Cand plecam undeva de obicei o schimb si de body.

lachione cand vor incepe sa mearga ai sa vezi ca se remediaza situatia. Atat timp cat mananca lucruri sanatoase si nu ciugulesc si intre mese, e ok.

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by Gabrielabv

vroiam sa va intreb voi ii imbracati pe copii cu pijamale noaptea? Eu ii dau bady ,pantalonasi cu picior si eventual o vestuta, la fel o las si ziua. Voi ii schimbati dimineata?

http://gabrielabv.hi5.com
Gabriela - Dragos(29 iulie 2001) si Medeea (21 august 2007)



eu o imbrac pe Mara noaptea cu pijama, peste body, si o pun intr-un sac de dormit, asa stau linistita ca nu se dezveleste noaptea ... dimineata o schimb in haine "de zi": peste body o salopeta ...

noi suntem aici cu poze noi si poezii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Vivela, de ce nu raspund fetela intrebari? Mie mi-au placut, dar poate trebuia sa raspunzi si tu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Fetelor sa stiti ca la mine in casa e f cald, peste 26 (sa nu ma certati). Eu dupa baita ii dau un body cu maneca scurta si o pijamaluta strampel. Dimineata, dupa masa si ingrijirile zilnice, trecem la alta tinuta, pecare o inlocuim, dupa caz. Fiind cald, nu o invelesc; e bine, e rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by Amethyst

1.Articolele de imbracaminte preferate, detalii, culori, daca aveti multe, daca sunteti obsedate de cumparaturi
2. Ce alegeti intre un cos cu fructe si o tava de prajituri
3. Daca ati putea comunica cu o singura specie de animale, pe care ati alege-o?


Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”




1. Articole de imbracaminte preferate: tricouri, camasi, nu cred ca sunt obsedata de cumparaturi dar de fiecare data cand merg la cumparaturi umplu cosul (uneori cu lucruri care se dovedesc inutile)
2. Prefer fructele dar nu ma dau in laturi nici de la prajituri
3. cainele

noi suntem aici cu poze noi si poezii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu pe Deni o tin noaptea cu body fara maneci si pijama pe deasupra, si dimineata ne schimbam in body cu maneca lunga si pantaloni de trening sau o salopeta. La noi e destul de cald, incercam sa tinem in jur de 24 si sa nu depasim. Deni noaptea nu doarme invelita deloc, se lupta cu paturica si se agita pana se dezveleste si apoi doarme fata linistita.




mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/2149302612/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

M-am facut fata mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

noi in casa avem in jur de 22-23 grade, ziua cand doarme o acopar cu o paturica iar noaptea in sac de dormit, nu foarte gros

noi suntem aici cu poze noi si poezii

Mergi la inceput