Strumfi de iulie-august 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor la mine in ksa sunt in jur de 22 de grade si il tin in body cu maneca lunga si maie p dedesupt sauuuuuu body cu maneca scurta si trening iar noaptea body cu maneca lunga si salopeta pijama sau body maneca scurta si pijama cu maneci.nici afara nu il infofolesc :d
edit: da doarme invelit pentru k doarme cu mine in pat i'm weak
de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

mychy, ce am facut? ca nu ma prinsei

carla, insanatosire rapida! asa stiam si eu ca e E330, un E care se gaseste mai pretutindeni si foarte daunator! cartof dulce am gasit la mega image

ioana, vorbim, vorbim. deocamdata eu inca sunt pe fir cu renault.

daca va zic ca eu tot nu stiu cum sa incep diversificarea asta o sa dati cu rosii ardei si cartof dulce in mine! am dat azi dimineata cereale, ca sa vad daca o doare burta (ca bine zise ioana). a fost ok. nu ca ar fi mancat cu pofta, dar nu a avut nimic dupa aia. oare sa continui cu cereale? nu ii dauneaza cu nimic? (la grasime ma refer). si sa incep sa ii dau morcov. fiert sau suc de morcov crud? of of, ca tare nauca sunt.

va pupacesc, iar plec. poate ami apuc diseara sa intru.

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

mychy, ce am facut? ca nu ma prinsei

carla, insanatosire rapida! asa stiam si eu ca e E330, un E care se gaseste mai pretutindeni si foarte daunator! cartof dulce am gasit la mega image

ioana, vorbim, vorbim. deocamdata eu inca sunt pe fir cu renault.

daca va zic ca eu tot nu stiu cum sa incep diversificarea asta o sa dati cu rosii ardei si cartof dulce in mine! am dat azi dimineata cereale, ca sa vad daca o doare burta (ca bine zise ioana). a fost ok. nu ca ar fi mancat cu pofta, dar nu a avut nimic dupa aia. oare sa continui cu cereale? nu ii dauneaza cu nimic? (la grasime ma refer). si sa incep sa ii dau morcov. fiert sau suc de morcov crud? of of, ca tare nauca sunt.

va pupacesc, iar plec. poate ami apuc diseara sa intru.

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita




La fel ma panicasem si eu. Mi se parea greu si utasem tot de prima fetita. Ia-o incet, ai sa vezi ca-ti intrii in mana. Eu pot cu cereale am inceput, bio, fara gluten, de la milupa. Apoi am trecut la supica din morcov si tot asa. Nu am ajuns prea departe, dar avem timp. Va tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Catralu succes la operatie si sa ne anunti reusita.

Timi incearca sa vorbesti cu ele. Sunt sigura ca nu e traumatizata insa nu i se acorda atentia pe care o doresti tu.

Cafera multumesc de compliment. Tu cand mai pui pozici cu printesele?

Petra felicitari pentru greutatea Almei nici noi nu am fost departe cu 6900g la 6 luni.

Oana felicitari pentru casuta.

Alina i-am transmis Adelicioasei salutul Elisei si a raspuns "aiaiooooiiiiaaa".

Mihaela mersi la fel.

Ame multumesc mi-as dori sa vad si eu pozici cu Jasmine nu stiu daca ai pus vreodata sau ai trimis pe email. Poate ai sa o faci o data?

Sa-ti raspund la intrebari:

1. As fi ipocrita dupa cat le-am inebunit pe fete aici cu cumparaturile sa zic ca eu nu sunt obsedata. Pana acum eram obsedata de pantofi, acum de imbracamintea Adelisei pentru ca am suferit tot timpul ca pentru baieti nu se gasesc prea multe articole frumoase.
2. Prajiturile! Asta mi-as dori sa aleg insa din motive lesne de stiut clar ca aleg fructele in realitate.
3.Pisica. Totdeauna mi-am dorit sa stiu ce le trece prin cap pisicilor.

Mamii multumesc de compliment, acum merg sa vad pozici cu Alex.

Anamiha pentru iritatie la fundulet este bun Bepanthene.

Ioana iaurt din comert. Nu gasesc iaurt simplu pentru bebelusi ci numai cu fructe, de la Petit Filou, Muller si Danone. Cel simplu ii dau cel pentru noi tot cumparat insa nu foarte des.

Gabrielabv mersi pentru compliment. Planuiesti o petrecere anul asta pentru Dragos cand face 7 ani? Eu nu stiu ce sa fac pentru Cosmin.
Eu o imbrac pe Adelise cu body apoi cu pijamale (sunt asa superbe pijamalele de de bebici) si apoi in sacul de dormit. La noi sunt 21 grade la culcare si scad la 18 pe parcursul noptii pentru ca eu nu dau drumul la caldura pana la 6 dimineata. Dimineata o schimb in haine de strada caci nici mie nu-mi place sa stau in pijamale ziua. In plus nu stiu cand ma apuca sa ies undeva si nu imi place sa stau ore pana ies.





Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:



Cafera multumesc de compliment. Tu cand mai pui pozici cu printesele?







Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)



[/quote]

Am tot pus! Nu am noutati, dar pentru tine: www.flickr.com/photos/22361756@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Luna, daca imi trimiti adresa ta de email pe PM, o sa-ti trimit.

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by Amethyst

Luna, daca imi trimiti adresa ta de email pe PM, o sa-ti trimit.

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”





Si noi, si noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Timi, eu nu am vazut Milton, am solutie de sterilizat la rece de la Chicco. Ca detergent pt bebe folosesc Persil Sensitive.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei


multumesc frumos Ioana

alina.a,amethyst,gabrielabv ca v-ati gandit la noi.
gabrielabv este excelent ca-i ai pe bunici aproape, eu daca-i aveam pe ai mei aici cred ca o dupeam pe Sophie la cresa o data de doua ori pe saptamana la gradi dupa un an si asta doar pt socializare.
Dianadaca ai prietene cu copii, cum ti se pare ideea de a-l lasa pe Victor din cand in cand la o prietena, in alta zi sa-i iei tu copilul ei. Mie mi se pare ca ai avea avantajul sa incepti si mai lin adaptarea la a fi unul fara celalat, plus ca i-ai cunoaste mai bine reactiile lui Victor. Eu m-am culcat pe-o ureche ca Sophie merge la oricine e dispus sa o ia in brate, in magazine tipa la lume si se intorcea dupa copii da se pare ca am gresit. Nu am prietene cu copii da puteam nacar sa o las cateva ore cu nasa-su....

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Lachi deci pot sa dau vina pe dinti in continuare. Eu mai incerc sa o pacalesc, sa rada, sa ii bag lingurita dar a invatat, nu mai rade cu gura deschisa la nimeni cand e in scaunul de masa, nu mai plange cu gura deschisa clar nu vrea. Despre fete ce sa-ti zic, atat timp cat le scoti cerealele si ai girja la alimentatie sa stii ca vor slabi. Cosmin avea 9kg si jumate la 4 luni si acum e aschiuta. Ai sa vezi dupa un an scad.

Cafera ba eu te cert cu temp in casa. E bine ca nu o mai si invelesti insa temp ideala la bebe este intre 16 si 21 grade. 26 e deja canicula pentru ei.

mamii frumos foc ALEX.

Petra eu as continua cu cereale cam 2 sapt avand doar o masa pe zi la mijlocul diminetii. Apoi introduci inca o masa de legume la mijlocul amiezii si continui cu cereale dim si legume seara nu mai tarziu de 5-6. Stai linistita cerealele nu ingrasa cu pompa sunt foarte bune numai ca nu sunt recomandate copiilor supra ponderali. Ale noastre pot manca linistite. Eu si acum ii dau cereale dimineata. Morcovul crud mi se pare prea mult pt un stomacel neobisnuit, pe a mea a durut-o stomacelul si de la cel fiert. Eu zic ori morcov ori cartof dulce fierti. Tu binenteles faci cum doresti. Alma






Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Cafera frumoase foc fetele tale, lui Cosmin ii place poza www.flickr.com/photos/22361756@N03/2234777143/" target="_blank">asta iar mie www.flickr.com/photos/22361756@N03/2254594443/" target="_blank">asta

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput