Un suflet de copil roman s-a inaltat la cer...

Un suflet de copil roman s-a inaltat la cer... | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

Un suflet de copil roman s-a inaltat la cer....Familia are nevoie de ajutor

George TODIREANU,
un înger de copil a trecut în Viata vesnica. Cei sapte ani n-au fost pentru George “sapte ani de-acasa”. Halatele albe si aparatele medicale i-au fost mai familiale decât jucariile si bucuriile copilariei. Trupul sau istovit de lupta cu leucemia n-a mai putut tine-n el un suflet care desi nu împlinise 7ani, avea o maturitate ce-i uimea si pe varstnici. In ultima dimineata a vietii trupesti, sfârsit de o noapte zbuciumata, în loc sa se plânga asa cum orice om ar fi facut-o, cu un glas vinovat i s-a adresat bunicii zicând: iarta ca te-am chinuit in noaptea asta!

Durerea familiei, ce a venit de la Roman in Belgia sa faca tot ce e omeneste posibil pentru a mai adauga zile pruncului, risca sa fie prelungita de lipsuri provocate de ultimele indatorari. Parintii si bunicii vor sa-si duca pruncul în tara! Credem ca e important sa-i sprijinim pentru ca acest ultim drum al lui George sa nu înmulteasca neputinta si grija zilei de mâine pentru familia sa.


Trasportul trupului de la Bruxelles la Bucuresti costa 2500 euro. Pentru familie e o suma foarte mare cu care trebuie sa se indatoreze adaugând astfel, la durere, nelinisti. Noi am putea sa punem mana de la mana aratandu-i lui George, care deja se roaga pentru noi, ca trecerea lui prin aceasta viata abia inceputa ne-a lasat prilejul de-al întâlni pe Hristos în fapta buna.

Donatiile le puteti face in contul:
063426328169 Titular: Gil Todireanu (tatal copilului)

Adresa titularului: Cartier Robermont 308; 7300, Boussu, Belgia

Trupul copilului va pleca spre Romania vineri dimineata, cu ajutorul vostru.


s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Off, Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul chinuit. Sunt convinsa ca vom reusi sa-i ajutam parintii macar cu aceasta ultima nevoie.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns susur spune:

Nu e o suma mare, sper sa se stranga repede si sa aiba mama unde-si plange copilul si unde pune o floare.E trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Condoleante familiei si D-zeu sa-l tina pe micut intre ingeri si sa aiba grija de el !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Suntem alaturi de durerea parintilor.Stim sa trec printr-o mare drama si gandul nostru este alaturi de ei. Dumnezeu sa-l odihneasca si aiba grija de el.Cuvintele sunt de prisos pentru durerea parintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

au reusit! comunitatea belgiana a reusit sa stranga banii. vineri au reusit sa plece-n tara fara sa mai aiba si problema asta ... Dumnezeu sa-l odihneasca!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinadorina spune:

Dumnezeu sa al primeasca in ceata de ingeri.Condoleante familiei.Am trecut si eu printro astfel de experienta.imi pare sincer tare rau .

Mergi la inceput