*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (144)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Mai fetelor, asa da!!! Imi place ca scrieti putin, dar cu talent! Adica... Acum se vede numai "esenta", nu se mai umplu pagini intregi de cine stie ce... Nu ca inainte nu devoram tot ce se scria, dar acum am citit cateva pagini si deja am zeci de idei de raspuns...

In primul rand, ca sa nu uit, cum sta treaba cu biscuitii aia? Ca am si eu un Mega Image langa Cora, la cativa pasi de mine... Au si ciocolata biscuitii aia? Si avem voie sigur? M-am hotarat sa vizitez raionul cu dulciuri pentru diabetici din Carrefour. Pe vremuri nu ii intelegeam rostul, ma gandeam ca sunt mofturi dulciurile alea si ca diabeticii nu au decat sa isi puna pofta in cui, ce naiba, sunt oameni mari! Acum simt , insa, ca ma pravalesc daca trece o zi fara sa bag ceva dulce pe sub mustata! Cu toate colicile lui Conrad...

Sooo... Stancutza, Ellenuta, miri, Irinouka, fetelor, nu va suparati pe mine, dar cu tot ce ati scris voi nu ma simt mai bine DELOC... Inainte sa il fac pe bebe Conrad o mai auzeam pe tipa la care stau (psiholog de profesie, culmea! dar si ea om pana la urma...) cum tipa la minunea ei de fetita de numai 5 anisori "cand ti-oi da una iti crap capul" !!!! Pe moment o uram... Si mi-am jurat ca eu nu o sa pot gandi/spune asa ceva copilului meu. In fond, meditam eu, ce poate sa iti faca o fiinta asa de mica si sa nu ii poti ierta? Ti-o "trag" oamenii mari mult mai pe fata, mai constienti si mai cu cinism si nu te exprimi asa... Si am stiut ca eu o sa imi iubesc copilul indiferent de ce o sa faca, o sa il ador, o sa ii permit orice, numai ca aseara... Pentru un moment timpul a stat in loc si va spun sincer ca nu l-am mai iubit... Am simti atunci ca poate sa imi fie luat, as simti o mare usurare, as fi libera... Chestia asta nu o sa mi-o iert. Ever. Indiferent de ce s-ar spune. Are toate scuzele din lume sa faca asa, eu am facut lucruri mai grave altora la viata mea si am cerut intelegere si am primit-o... Nu stiti cat ma urasc si cat o sa muncesc sa-mi "spal pacatele"...

Acum: ginnette, am zis ca am 10 fiole a cate 10 ml fiecare, asta inseamna 100 ml. Avand in vedere ca ii dau 2 ml pe zi,... 50 de zile?! Nu stiam ca odata deschisa fiola trebuie aruncata, eu ii bagam un betisor de urechi in "gat" si o pastram 5 zile!!! Stupid me! Multumim de "iluminare", o sa facem pauza luna asta, iar luna viitoare o sa ii dau 5 ml pe zi si arunc restul/il beau eu...

greta4you, de unde ai luat Batista Bebelusului? Ca de pe net nu am chef sa o comand... Vreau sa o iau eu din magazin, direct. Daca se poate. Avem niste mucisori maaari ca niste stalactite/stalacmite, nu mai stiu care erau alea care atarnau de sus si care cresteau de jos Si problema e ca pompita de la Chicco da rateuri, nu ajunge foarte sus, iar bebe C. face ca un porcushor cand suge mai ales... Plus ca uraste pompita aia, o tine cu mainile la distanta (si le-a gasit, in sfarsit!!!) si ma zgarie. Si mi-e teama de treaba aia cu coboratul mucozitatilor in bronhii/plamani. Aaa, cat despre frumusetea ta mica, are un nasuc in vant care te invita sa il aspiri!

docdecap, frumos tare artistu' tau! Ptiu, sa iti traiasca! Ce tare e el in cadita, chiar ca inginer iese! Am citit si eu ce ai scris pana acum, mare talent esti, asa expeditiva si naturala, m-ai lasat cu gura deschisa! Sa ne traiesti si tu!



www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, multumesc de galerie!!

Nu v-am parasit, v-am citit mereu, doar ca nu am scris. Va tin la curent! Pupici!

Ioana
38+ si David




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Si acum, sa-i dam drumu' la galerieeeeee!!!


Shose, draga de tine, cum sa taie ei asa o frumusete de femeie??? Uuuf, macar sa iasa totul bine, desi cred ca la ora asta ti-ai vazut deja minunea! Iti urez sa mearga totul snur si de acum inainte!!!

Honey, nu dispera, oricum ai zis ca ai bazinul ingust si colul mare si tare ca zmeu' din poveste! Io zic ca ai timp sa calci lucrusoarele, plus ca pozitia aia putin aplecata in fata favorizeaza coborarea lui bb in pelvis! Curaj!!!

Numeioana, dac-o fi sa fie azi, iti tin pumnii! sa fii curajoasa si sa dai ochii cu un bebe exact asa cum l-ai visat! VA PUP PE TOATE, FETELOR!



www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Pentru prima data de cand a venit bebe am avut si eu timp sa imi tai unghiile, sa le curat, aplic tratament si dau cu lac... Inainte, cand avea icter, nu stiam eu sa profit... Sa vedem cand oi mai gasi o "pauza" d'asta sa dau fuga la un epilat mic, daca tot mi-a dat verde dom'doctor... Dar in curand va fi tulburata oaza mea de liniste, ca bebe doarme deja de 2 ore si jumatate si sanii mei au inceput sa curga... Stand si citind, am inceput sa imi "sug" tricoul unde e ud de lapte, fara sa imi dau seama.. Asa pofta am de dulce... Am innebunit de tooot!



www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

buna gravidutze,

naste vreuna dintre voi cu doc anca florin de la muncipal? daca aveti vreuna datele lui de contact va rog sa-mi dati pe PM sau messenger ca am mare nevoie de ele.

multuemsc si sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

felicitari Gabritza, sa-ti traiasca printesa DARIA MARIA, sa fie cuminte si mancaciosa.
refacere rapida mamico si sa auzim numai vesti bune!



Mari de Daria Maria

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...mitsu-bishu..aqm cumparat batista bebelusului de la farmacie si costa 42 RON...e super buna ,asa cum am mai zis..

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...
Eu...in asteptarea ingerasului
Inainte de sarcina
Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Mitsu-bishu "batista bebelusului" o gasesti la farmaciile Dona sau Catena Uite unde o au :

http://www.siepcofar.ro/lista_farmacii.php?prod=P30993



O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Larisaaaaaaaaaaaaa, nu-mi vine sa cred! Acum am citit! Vine Pipeeeeeee, Mariuca draguta si frumoasa! Pai hai, ca o asteptam de o gramada de timp!! Tiza ei vrea sa o cunoasca! Sa ai parte de o refacere usoara si rapida, iar gagalicea, clopotel de februarie, sa fie vesela, frumoasa si sanatoasa!

Daria Maria, bine ai venit pe lume!! Ne bucuram ca se ingroasa lista cu Mariuci la noi, la odisee, si iti dorim sa ai parte de o viata lunga si frumoasa!

Mai bagam niste majorete, ceva?? Care se mai inscrie?

Creata 1 cu Creata 2
Avem 20 zile!
Povestea nasterii http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115925
Poze http://www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

fetele.
Miri_mik , Ginnete , Alinatudor, Ereena , irinouka , Alina023 , Stancutza va multumesc pentru incurajari si sa stiti ca nu sunt suparata pe voi sau pe vre-o fata de aici de pe acest forum doar ca eram putin trista ca imi era dor sa vorbesc cu voi si nu primeam nici un raspuns si asta ma intrista putin dar acum mi-a trecut acesta stare.
Isidora multumesc pentru urarile facute Mariei iar legat de lapte eu o pun zilnic la san de cate 3-4 ori sa pape lapte dar ii dau si completare .
Ellenuta am lapte dar putin dar si acela care il am i-l dau sa-l pape macar sa aiba anticorpi.Maria este cam lenesa si nu ma ajuta deloc fiindca nu prea trage tare la san si nu-mi creste productia .
Noi am avut o seara de cosmar , motivul : COLICII bata-i vina , cu toate tratamentele si ceaiurile si tot nu le venim de hac la ora 4: 30 dimineata a adormit asta in masura in care au inceput tipetele si plansul la ora 22:30.
Va pup pe toate si va doresc sa aveti parte de o zi buna in continuare.


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

Mergi la inceput