FIV162

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

nusyyyyyyyy sunt aici cu pumnii stransi stransi
mult succes tuturor fetelor

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

nusy , kittyke sunt alaturi de voi va tin pumni pentru maine sa mergeti increzatoare si cu Dumnezeu inainte o sa fie foarte bine pa pup

cristinici eu sunt bine am dor dureri usoare de cap in rest sunt bine fac injecti si astept sa am-i vina cm-ul pe 21 merg la eco si daca totul e bin pe 22 incep gonalul te pup
Kineta iubita trebuie sa mergem inainte cu incredere in Dumneseu ce o vrea el sa faca cu noi eu una nu mai visez si eu sunt in situatia ta ma gandesc cu groasa sa nu o dau in bara eu un ama las in voia lui Dumnezeu la mine este acum ori niciodata ai incredere cca va fi bine te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

io asteptam ora 00 sa incep galeria
da vaz ca deja se dadu startu..asea ca tip si io..
nusyyyyyyyyyyyyyyyyyy cu toata forta ianinteee sa nu zic cu toata oastea
kittyke
va pup pe toate si va tin pumnii!!



Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Nusy:te pup si-ti doresc bafta multa maine.Sa vii cu vesti bune!

kittyke bafta multa!

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

nusy,kittyke Doamne ajuta!

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

N'eata buna tuturor!
Wow fetelor ce multe sunteti cele care ati dat startul!!!!Va tin pumnii tuturor!Doamne ajuta ca toate sa reusiti ca la finalul acestei batalii sa fiti invingatoare!

Ioanatugs ai avut dreptate,mi-au dat banii pt antibiograme inapoi cei de la Bios;f. frumos din partea lor,sunt incantata de acest laborator!Bafta in continuare!

Multumesc tuturor fetelor care m-au incurajat,sunt iarasi fata optimista,plina de speranta,de data asta trebuie sa reusesc!Am zis!

Fetelor cu experienta in ale Giulestiului le adresez niste intrebari....in 20 februarie sunt programata pt histeroscopie.Dr. Cocei a spus ca la 7.30 sa ma duc sus la d-na Viorica cu trimiterea de la medicul de familie si adeverinta de salariat si dansa ma va trimite la internari.Eu sunt programata tot la 7.30 si la eco la prof Marinescu ( eco inainte de histeroscopie a zis dansul) si nu stiu exact cum sa procedez pt ca mie imi place sa fiu punctuala.Ma duc intai la eco si abia cand termin eco sa ma duc la d-na Viorica>Sau pana stau eu la eco sa il trimit pe sotul meu cu trimiterea de la medicul de familie si adeverinta de salariat la d-na Viorica?Sau nu e o problema daca ajung mai tarziu la d-na Viorica?De obicei prof Marinescu face rapid ecografiile la pora 7.30,nu trebuie sa asteptam mult?Dr. Cocei a spus ca pana voi astepta sa intru la operatie sa ma duc la dansa la cabinet sa intocmim dosarul pt FIV.Va trebui sa fie si sotul meu la intocmirea dosarului?Nu stiu exact daca sotul meu va sta cu mine toata ziua sau doar ma va duce si aduce de la spital,dar daca trebuie sa fie acolo,va fi.Orice sfat de la voi imi va fi f necesar.Va multumesc muuuult!
P.S. Va rog din suflet trimiteti-mi pe PM detalii referitoare la atentiile pt d-na Viorica,anestezist,prof etc,vreau sa fac totul sa fie bine,chiar nu ma intereseaza acum banii,daca un om merita rasplatit,eu ma conformez,numai sa fie totul ok.Multumesc!!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by catalina2307

Va multumesc din suflet. Am nevoie sa simt ca nu sunt singura. Am 33ani.Probleme am si eu si sotul meu. Eu -deficienta faza luteala.
Am trecut prin toate tratamentele, analizele, controale si monitorizari.
FIV-ul il fac in Grecia.Sunt obosita si deprimata. Nu inteleg de ce trebuie sa luptam si sa suferim atat de mult. Nu inteleg de ce sunt femei care raman insarcinate dar care nu merita sa fie mame. Isi abandoneaza sau isi omoara copiii. Probabil nici nu trebuie sa inteleg eu. Eu doar sper sa am puiul meu...
In ziua 21 incep suprefact-ul. Pana la prima zi de ciclu. Apoi incep cu gonal.Si dupa, vedem....

Multumesc inca o data. Pup

Cum ti s-a pus diagnosticul de "deficienta faza luteala"? Pe baza progesteronului din ziua 21? Pai daca numai asta e problema de ce nu ti-au dat progesteron in faza luteala? De ce trebuie FIV? Sau poate problema e la sotul tau?

Te rog mobilizeaza-te. Nu fi pesimista! u te gandi la ...alte femei... Trebuie sa crezi in sansa ta. Iti doresc SUCCES!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelutaa spune:

KITTYKE - Diagnosticul de menopauza a venit ca un trasnet.A inceput acum 2 ani cu ciclu des si abundent, apoi din ce in ce mai rar.Iar din februarie, anul trecut nici o picatura.In tot acest timp am fost la medici, peste tot mi s-a spus ca e o mica dereglare.Atat aveau ei de spus, sa nu ma alarmez......e o mica dereglare.A fost ca un pumn in inima, dar nu-mi pierd speranta.Imi doresc ca macar sotul meu sa fie tatal copilului, daca o vrea DD sa-l avem.Si totusi sunt singura in aceasta situatie?Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog sa ma ajutati cu informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

nusy, kittyke Bafta la punctie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Nusy, kittyke, tin pumnii stransi, stransi!
Kora, nu prea am experienta internarilor (eu m-am dus la ora 12 pt internare, si mi-au facut-o fetele de la cab fiv), dar maine o sa trec si eu prin asta si iti spun dupa cam cat dureaza. Deocamdata pot sa-ti spun ca eco nu incepe fix la 7,30.. poti intra repede, sau poti astepta pana pe la 8,30 - 9. Ai timp suficient dupa, sa vorbesti cu dr Cocei, de obicei ea sta de vorba dupa ce termina cu punctiile, deci pe la 11. Nu e nevoie sa ramana si sotul.


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput