Suceava! (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Noi raportam un week-end dat peste cap de boala Narcisei, are gatul si urechile atinse. Acum e mai bine, nu mai are febra.
Lili, bine ai venit!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna, sunt si eu pe aici si citesc cam 1 data la 2 saptamani.
Despre Meg am aflat si eu ca s-a mutat si nu are net si am mai aflat la ca la taiatul motului Matei a fost demential, imbracat in FRAC. Ne dai noua macat 1 poza Meg? pleeese.
Ioana In primul rand trebuie sa iti spun ca Zamfiruc e superba. Tu stii povestea cu Pinochio? Stii ce i se intampla lui cand spunea minciunele? Ai ghicit: ii crestea nasul. Asta ti se va intampla si tie daca ne mai spui ca esti cat o .... ca NU E ADEVARAT. Acuma nici ca Monica Columbita nu esti draga dar grasa nici pe departeeeeee.
Ana a facut pentru a 2 oara otita in ultimle 4 luni si se pare ca nu scapam de scos polipii dar ma ingrozeste faptul trebuie anestezie generala pentru asta. AM inteles ca dr Gheorghiu la spitalul judetean totusi nu face anestezie generala. Voi stiti ceva detalii?
Astazi e o zi superba, caaald si frumos si eu stau in birou. Na, asta e. De-ar mai tine zilele astea ca tare bine ne prind dupa ger.

Hai v-am pupat ca am treaba.
Mai revin.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

fetele cochetele, scurt :

am mincat un covrig proaspat si gustos si tocmai cind ma pregateam sa mai atac unul, am citit postarea lui Carmen.... a functionat, mi-a trecut foamea instantaneu ! carmen, n-ai putea sa ma lauzi zilnic ?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

fetele cochetele, dau eu cafeaua astazi ! fierbinte si innebunitor de mirositoare !
pupici tuturor si o zi frumoasa !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Carmen, am citit acum ce ai scris si nu stiu ce sa te sfatuiesc. Eu l-am operat anul trecut de polipi si amigdale la bethesda, tot cu Dr. Gheorghiu. Am vorbit cu anestezistul ce imi recomanda si mi-a zis cu mana pe inima ca anestezia general e mai buna, ca cealalta e traumatizanta pentru copil. Acum depinde si de copil, de varsta, daca e fricos sau nu, depinde si ce "ba;auri" are pe acolo, ca daca ai si amigdale si sunt super mari cum au fost la noi, a zis ca nici nu se baga la oprerat "pe viu" cum se mai zice.
A fost ok cu anestezia, i-a fost rau in ziua aia pana seara, dar nu-si mai aminteste nimic acum, tine minte doar ca avea amigdalele alea rele in gat care mereu ii faceau numai rau.
Nu te teme de operatie, mai bine acum decat mai tarziu. Am vazut o fata mai maruta, de vreo 10 ani parca, si era deja deformata la fata de la polipi si i-a fost mult mai rau decat lui asta micu.
Mult curaj iti doresc.

Lili bine ai venit !

Pe restul va pup.

Bebe 2
Crengu 17+ cu si mami lui Cristian(aproape 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Carmen, daca mai vrei detalii , poti oricand sa ma intrebi pe PM tot ce vrei. De ce te temi de anestezia totala? Uneori poate fi foarte traumatizant pentru copil scoaterea cu anstezie locala. Tu ai sa faci cum crezi ca e mai bine. La judetean iti face si cu locala, stiu sigur.


Bebe 2
Crengu 17+ cu si mami lui Cristian(aproape 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

fetele cochetele, un pupic si o cafea printre stranuturi... ei da, am reusit sa racesc un pic.... deocamdata nimeni nu vrea sa preia stafeta, asa ca stau toti napaditi pe mine, dragii de ei (de virusi vorbesc)

ma bag si eu in discutia referitoare la operatia de amigdale/polipi... traumatizant e putin spus, eu si acum imi amintesc exact cum a fost, cu anestezie locala, desi a trecut o caruta de ani de atunci (cred ca aveam vreo 4-5 ani, nu mai mult), asa ca daca ma intreaba cineva votez pentru anestezie generala.

poate mai intru, deocamdata ma invadeaza dusmanii asa ca mai bine pun punct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Crengu la Ana nu e nevoie si de amigdale, ea rosu in gat nu face, doar otite. EU numai de doctorita Ionesi am dat pana acum la Bethesda, nu era niciodata Gheorghiu. Ea cum o fi? Deocamdata ii dau tratamentul si mai mergem la control sa vedem cum va fi.
CUm avea fata aia fata deformata? Stiu ca poate impiedica dezolvatarea si "asezarea corecta" in gura a dintilor dar forma fetei oare de ce? Ana ma termina cu intrebarie: dar cum imi scoate, dar cu ce? dar de ce? etc.
Aseara vorbeam despre cumnata mea care a nascut ieri si intrebam cand i s-a rupt apa si apoi potop de intrebari din partea Anei: dar unde e apa? dar nu se ineaca bebelusul? dar pe unde iese apa? cine a pus-o acolo? Pune muuuuulte intrebari. Si la Bethesda cand ne-am dus mai intai a pus o gramada de intrebari ref la tot instrumentarul si apoi i-a dat voie sa ii faca control .



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

carmen, am primit urarile tale si iti multumesc..mi-a zis atat ca v-ati intalnit...si eram SIGURA ca s-a laudat cu nepotul

imi pare asa rau sa aud ca aveti problemute de sanatate! eu nu cunosc niciun ORL-ist in general, cu ata mai putin unul bun si rabdator cu copiii....eu nu m-as ingrozi de anestezia generala, ba chiar as prefera-o, am incredere in anestezicele moderne sai in anestezisti, plus ca nu ramane copilul traumatizat...interventiile ORL sunt neplacute si pentru adulti rationali, ce sa mai zicem de copii!




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Carmen, pe Gheorghiu l-am abordat la judetean si am zis ca vreau sa-la operez la Bethesda. Se fac operatii sambata. Nu cred ca da consultatii la Bethesda, dar vine sa-si opereze pacientii.
Il prefer la el. Poate este buna si Ionesi, dar il prefer pe el.

Fata fetei era deformata in sensul ca de a respirat aiurea mult timp, dintii erau asezati ca naiba in sus , nu stiu cum sa zic, nu stiu sa descriu, dar parca nici gura nu i se mai inchidea ca lumea. Este o deformare specifica la acesti pacienti, intreaba medicul, poate te lamureste mai bine. Ca si cum statea tot timpul cu gura deschisa.

Bebe 2
Crengu 17+ cu si mami lui Cristian(aproape 5 anisori)

Mergi la inceput