Suceava! (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kali spune:

Am scris in super graba mesajul anterior si nu am apucat sa admir Zamfiruc pupabil si numai buna de smotocit!
Ioana, aveti o frumusete de petzetza (a se citi printesa)! Sa va traiasca!

Caminul... mai sus de Bradet, la iesirea spre Ipotesti, Bosanci.
Merita sa tragi un ochi pe-acolo; s-a investit enorm de mult.
Eu am inscris-o pe loc... noua ne convine si locatia... si taxa... asa ca numai de bine la prima vedere.

Cat despre deprimizat... nici sa nu te gandesti!
Vine ea, primavara, si aduce chef de schimbari si de innoit!

Pupi!

Oana si Alexia Ioana (25.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kali spune:

Alinutza, singurul medic pe care ti-l pot recomanda cu mana pe inima- pentru ca am fost 100% multumita si datorita ei o am pe Alexia- e prof. dr. Lupascu Ivona- Iasi.
Practica preturi mari la cabinet, dar serviciile sunt pe masura... acum depinde si cat de motivata esti...

Pt. Suceava... cunosc multe femei multumite de dr. Coca...

Oana si Alexia Ioana (25.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

!

daca m-ati dat cumva disparuta sa stiti ca nu am avut net, am inceput serviciul...dar m-am gandit la voi si mi-ati lipsit!




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna, fetelor, am aparut si eu dupa ceva timp. Noi am ramas fara net si pana la urma ne-am mutat la alta firma, sper sa nu se mai repete surprizele neplacute de care am tot avut parte.
Ii pupam dulce pe Zamfiruca si pe Matei, si le dorim "La multi ani fericiti!". Ne cerem scuze pentru intarziere.
Am vazut pozele tale Ioana, Zamfiruca e splendida!
Alinutza, eu sunt foarte multumita de dr. Dragoi.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

neatza!
n-am scris de mult, am trecut si noi sa dam raportul...DECI:
- mai bine de o saptamana fara "accidente" nocturne (si fara pempi)
- prima bulina luata la gradinita
- primul "DE CE?"

va pupam, ma grabesc ca tare mi-e somn...

http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Am implinit 2 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turtita fermecata spune:

n-am disparut, da' muncesc pe toate fronturile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

fetele cochetele, si eu mai rar pe aici... la servici m-au "imprumutat" pentru cel putin o luna de zile si acolo desi lucrez pe calculator nu pot iesi din programul respectiv nici macar pentru o pauza scurta (iar in pauza de masa ma duc inapoi in biroul meu ca sa maninc impreuna cu colega mea de birou dintotdeauna)... iar dupa atitea ore in sir cu ochii bolditi in calculator, pe cuvint ca acasa fac orice in afara de calculatoreala... asa ca o sa va duc lipsa.... iar cind m-oi topi de dorul vostru promit sa imi fac aparitia meteorica.

zamfirucu va pupaceste... e pe zi ce trece mai minunata... si bineinteles ca la 16,30 cind imi fac aparitia ma ia de odihnita si ma scoate la plimbare - ieri de exemplu am luat autobuzul pina la Tipografie/Aschiuta (nici nu mai stiu cum se cheama acum statia asta) si ne-am intors pina in Obcini pe jos de-a lungul bulevardului principal, iar astazi am luat-o si pe buni-buni cu noi si ne-am plimbat pina la Kaufland sa luam pampersi, ca noi inca nu ne-am prietenit prea tare cu olitza, deocamdata ne asezam pe ea si aplaudam sau stringem in ea tot ce inseamna jucarii mititele, de la Lego pina la brelocuri si capace de borcane din bucatarie

cam atit

in afara de faptul ca maninc ca un porc in fiecare zi si sint grasa ca o vaca, in rest ma simt excelent... ba chiar acuma ma retrag in vastele bucatarii sa prajituresc un pic, si luni dimineata iar am sa ma intreb de ce nu ma mai incap hainele...

va transmitem tuturor pupici mici si zgomotosi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



N-am idee de ce v-am gasit abia acum, dar ma bucur tare, mai ales ca pe cateva va si cunosc personal.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by emushi
- primul "DE CE?"


La cum o stiu pe Miruneatza ta, o sa urmeze mii de "de ce-uri". Iti tin pumnii...

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

MamiLili, bine-ai venit! chiar ma miram cum de nu treci si pe la noi, doar esti veche forumista...am vrut sa te intreb intr-o zi
cat despre "de ce"-uri...fiuuuu....se pare ca ne-a mai lasat un ragaz...am cam "flituit-o", i-am dat un raspuns scurt si mi-am cautat de lucru, sa nu prinda gustul...acum a facut fixatie pe alte intrebari, de genul: "pai cine-a mai vazut maimutica in balta?" sau "cine-a mai vazut capsunica albastra?" si alte bazaconii de genul asta, ce-i vine ei in cap pe moment...
azi m-a terorizat cu o pisica de plus (nu multe, vreo 200 de intrebari de genul asta) : "mami, pisica e catel?" NU! "Mami, pisica e mierla?" NU! "Mami, pisica e pisica?" DA! "Mami, pisica e dulap?" si-a trecut in revista tot vocabularul
inca nu am luat-o razna dar in curand...........

pupici

maine daca am timp va spun povestea cu scufita si cu lupul...varianta "Mimi"

http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Am implinit 2 ani...

Mergi la inceput