Mamici de septembrie-octombrie 2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare, fetele!
Am fost azi la moasa si m-am linistit-e o tipa tanara, descuiata la minte, pe gustul meu, mi-a inspirat multa incredere. A incercat sa-mi ia sange pt analize dar n-a gasit vena si mi-a dat trimitere la laborator; mi-a facut programare pt dublutest pe 20feb. Am stat o ora si m-a intrebat de toate. Am ramas impresionata!!!
Mi-a zis ca o sa fac des teste de urina, ca infectiile urinare apar des la gravide.
Sapt viitoare sper sa merg la ginecolog.


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

CristinaAR imi pare sincer rau! Multa putere sa treci peste asta si, de ce nu, sa incerci din nou.
Noilor burtici, bun venit si Doamne ajuta!


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Cristina ..

Multa putere sa invingi durerea asta si multa, multa liniste cat mai curand!

Imi pare nespus de rau!

6+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

cristina imi para rau...rau...de tot! noi suntem aici daca vrei sa vb cu cineva! te pup si imbratisez!

Oana
11s
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

CristinaAR, suntem alaturi de tine si iti dorim multa putere sufleteasca sa depasesti aceste momente grele.

Esti bine-venita la noi oricand.




6+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

da bitza, sunt frecvente si foarte periculoase. de cele mai mult ori infectiile urinare sunt cauza opririi din evolutie a sarcinii.

si mie mi-e teama de asha ceva...primele analize de urina au iesit ok, miercuri astept rez la urmtoarele...sper sa fie bine
asta seara m-a durut spatele si un pic burtica, am simtit-o mai tensionata...am luat un no spa...n-as fi vrut sa apelez la medicamente dar mi-a fost teama de contractzii...nu stiu ce m-o fi apucat...probabil pt ca am avut ceva stres si azi...

atat de mult mi-am dorit sarcina asta si mi-am imaginat cum o sa stau linistita si fericita fara nicio grija...si uite ca nu le poti avea pe toate...am atatea surse de stres...sau poate ca tocmai sarcina ma face mai vulnerabila...

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Fetelor, am o problema, care devine din ce in ce mai serioasa : a cam disparut total cheful de ... si nu stiu ce sa fac (nu avem nici o restrictie din partea medicului) ...
Asta e varianta scurta ...



6+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:



claudinna 1/luna iti faci analiza la urina? eu pana acum doar odata am facut....in rest esti ok? cand mai mergi la eco?..ca nu mai stiu
nerantula nici eu nu prea am avut chef de pana prin sapt7..apoi a venit si pofta da am zis sa mai stam un pic..sa nu-l deranjam pe bb prea tare

Oana
11+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neata fetele!
Claudinna, eu pana acum n-am facut deloc analize urina, de acum abia voi face. Eu mi-am dorit la fel de mult sarcina si, surprinzator, sunt relaxata; eu de obicei sunt f agitata si ma panichez din orice.
Nerantula, e de notorietate ca gravidele au "dereglari" de apetit sexual. Se spune ca pe la 14s vine un mare chef desi ca barbatii trebuie sa profite.Eu chef am, dar mi-e lene.
o zi buna tutror!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neata, fetelor!
CristinaAR, multa putere sa mergi mai departe.Stiu ca nu-i usor, te inteleg(am trecut si eu prin asta), durerea nu trece , dar timpul o mai estompeaza...Ai grija de tine!
In legatura cu si noi am fost cuminti de cand am aflat , de teama sa nu fie bine prins bebe si sa-l zdruncinam prea tare; dar avem vointa pana-i auzim inimioara (saptamana viitoare)
Pupici si s-aveti o zi frumoasa!

www.mamanandco.fr/calendrier/signature.php?id_grossesse=10542 border=0> < /a> [/img]" target="_blank">MON BEBE7+

testele mele

a3aminune(eco)
www.onetruemedia.com/shared?p=4e2db81138b42f366a56ea&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Iubirile mele(filmulet)

Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput