Mamici de septembrie-octombrie 2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Codruta27

Fetelor, am sunat la ginecologul meu. As fi vrut sa il vad astazi! Nu se poate, e de garda.

In schimb, asistenta m-a linistit. Mi-a spus ca la prima sarcina, apar dureri sub burtica, asemanatoare celor menstruale. e o chestie normala, si se mai intareste si uterul! Sa nu ma speri. Am zis sa va spun si voua sa nu va speriati daca aveti astfel de simptome!


http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png



durerile nu sunt normale ,ai mare grija s eu zic sa pui niste utrogestan....dureri ca la menstruatie=contractie.
Anca astepti tu pana luni sa faci test?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Codruta27, cum adica "nu se poate, e de garda?!?!" Pai tocmai, daca e de garda, nu te poti duce oricand la el la spital sa te vada??


6+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)
http://picasaweb.google.co.uk/costin.elena/Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

Anca...tiza mea am fost pana la farmacie intre timp si am luat un test first sign si la asta a aparut numai o liniuta...deci concluzia e ca nu sunt gravida...luna viitoare poate imi va iesi si mie pozitiv testul
Joy... e bine ca si tu ai fost ca in situatia mea...dar uite ca am mai facut un alt test si asta negativ....cred ca mi-am facut sperante ca testul era pozitiv

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytta spune:

Buna seara mamicute!! Oanasm imi cer scuze ca nu ti-am trimis datele mele, dar cu serviciul meu,, cu treaba de acasa nu pot intra zilnic asa cum as vrea eu.
DN 1.11.1978
UM 6.12.2007
DPN 19.09.2008
Iti multumesc si mai vb ca acum trebuie sa plec la ecograf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

off...bebiii imi pare rau ca nu e bb! (dar cine stie!?..poate...poate...)
delphinas bine ai venit si sarcina usoara! da-ne te rog DN, UM DPN sa te trecem pe listuta!..primele 10-12 mesaje sunt moderate..asa ca scrie repejor mesajele sa vb mai live

Oana
11s
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

oanasm...merci frumos iubita...apropo cunoasteti acest test de sarcina first sign? ca eu nu am mai auzit pana sa il iau...dar oricum daca era sa fiu gravida aparea a doua liniuta..

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaAR spune:

Buna fetelor.

Pentru mine aceasta odisee se termina aici, din pacate pe 31 ianuarie am primit vestea trista ca sarcina sa oprit din evolutie.
Medicii au fost nevoiti sa imi faca o intrerupere de sarcina.
Nu am avut putere sa va scriu pana acum fiindca am fost foarte necajita.
Va urez multa bafta in continuare si DD sa aiba grija de voi si de bebeii vostri.
O sa va vizitez din cand in cand ca sa vad ce mai faceti si sper ca totul sa fie bine

Pupici
CristinaAr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca nu am auzit de el si oricum nu este bine ca l-ai facut acum ,trebuie sa faci test cu prima urina ca bb este mic.Eu zic sa iei un sure check si sa il faci maine.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

cristina....imi pare nespus de rau si cred ca alte cuvinte sunt de prisos
noi iti dorim sa fie bine de acum incolo!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Anca nu am auzit de el si oricum nu este bine ca l-ai facut acum ,trebuie sa faci test cu prima urina ca bb este mic.Eu zic sa iei un sure check si sa il faci maine.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete



Anca..am mai facut un surecheck de dimineata si a iesit negativ
nu stiu daca sa mai fac unul maine dimineata
CristinaAR...imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat...sunt alaturi de tine cu toate ca nu sunt graviduta...sper ca Dumnezeu si cei apropiati sa te ajute sa treci prin aceasta experienta prin care nu ar trebui sa treaca nimeni...te pup si iti urez multa sanatate si sa ai grija de tine!

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput