Mamici de septembrie-octombrie 2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

La mai mare, Freshanana!

voicu-bebi, tinem pumnii strans, strans sa fie bebel!


http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

uf, to tuit sa intreb
e vreo mamica la al doilea bebe care a nascut prima data prin cezariana ?

10+

http://bd.lilypie.com/ilhNp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Azi am fost la doctor si mi s-a confirmat existenta sarcinei. Nu pot sa va spun cat sunt de fericita. Nu prea am putut eu sa-l vad asa bine pe micut la ecograf pt ca aveam ochii in lacrimi de emotie, dar maine mergem din nou sa-l vedem.
Si eu am patit ca tine voicu bebi. In prima zi de intarziere a menstruatiei am facut un test barza si linia a doua abia daca se vedea. A doua zi am facut un surecheck, iar a doau linia era foarte pala. Dupa 48 de ore am refacut un surecheck si a iesit mult mai bine. Si azi printre lacrimi am zarit ceva mic pe ecran la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

mersi mult,Codruta...nici nu stiu sa sper sau nu...sau stiti daca testele barza dau erori de genul asta...

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

eu stiu ca indiferent de testul pe care-l faci, rezultatul trebuie citit in intervalul de timp specificat. Daca iti apare a doua liniuta dupa mai multe ore cand se usuca de tot testul nu este valabila!! Si eu am avut teste la care aparea a doua liniuta dupa 1/2 ore si credeam ca sunt insarcinata, dar de fapt nu eram... Nu incerc sa te descurajez, Doamne ajuta sa fie bebe!!! dar citeste cu atentie instructiunile.

Tinem pumnii

6+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)
http://picasaweb.google.co.uk/costin.elena/Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

Nocom..stai linistita ,asa e cum zici tu..am citit instructiunile...sa vedem cum o sa imi iasa urmatorul care il fac luni dimineata ,sper macar sa fie mai intensa liniuta sau daca e sa fie negativ asta e nu ma supar!

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

bebiiiiiiii aparusi gravidoasa meyy!?...io am auzit de erori la barza...dar...eu propun sa mergi sa-ti faci un bhcg !!!!!!! surechekul se pozitiveaza mai greu...femina se pozotiveaza mai repede ca are sensibiltate mai mare!!!!! vaii...ce frumos ar fi!!! uite ca incet incet aspirantele trec la odisee! sa ma tii la curent!
scuze ca acum nu scriu asa..frumos..ca de obicei...si nominal...dar m-a bucurat tare bebi!

Oana
11s
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

quote:
Originally posted by oanasm

bebiiiiiiii aparusi gravidoasa meyy!?...io am auzit de erori la barza...dar...eu propun sa mergi sa-ti faci un bhcg !!!!!!! surechekul se pozitiveaza mai greu...femina se pozotiveaza mai repede ca are sensibiltate mai mare!!!!! vaii...ce frumos ar fi!!! uite ca incet incet aspirantele trec la odisee! sa ma tii la curent!
scuze ca acum nu scriu asa..frumos..ca de obicei...si nominal...dar m-a bucurat tare bebi!

Oana
11s
o noua viata




onutzo..ce mi te faci mama?..uite ca am facut test de dimineata si am o oarecare dilema...cum ii zice la femina...clue femina sau cum? sa intreb la farmacie.va pupacesc...si poapte poate am sa vin sa va tin companie aici!

Anca..viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Fetelor, am sunat la ginecologul meu. As fi vrut sa il vad astazi! Nu se poate, e de garda.

In schimb, asistenta m-a linistit. Mi-a spus ca la prima sarcina, apar dureri sub burtica, asemanatoare celor menstruale. e o chestie normala, si se mai intareste si uterul! Sa nu ma speri. Am zis sa va spun si voua sa nu va speriati daca aveti astfel de simptome!


http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

voicu_bebi, si la mine barza a fost la fel. A doau liniuta imaginara parca. Am repetat dua 4 zile cu Clear Blue si s-au lamurit lucrurile.

E posibil sa fie cu ochishori

Iti tin pumnii.

6+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput