Durerea unei pierderi de sarcina (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Idaira,
am votat si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Vin cu o veste proasta
Dupa ce m-am lamurit ca pregnylul se elimina cam 1000 UI pe zi, m-am hotarat sa fac testul
E cel mai negativ test posibil, deci am sperat degeaba
Of, e asa de mare dezamagirea
macar acum stiu sigur ca povestea cu 15 zile pt eliminarea dozei de 10 000 UI nu e corecta
Sa aveti zile mai bune decat ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Oana,

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

oana, imi pare tare rau.....

mav, paracetamolul simplu(mai precis acetaminofenul) este safe in sarcina si alaptat, sanatate

mirelush, nu ma pricep la rezultatele alea, poate refaci, sau vezi ce zice medicul

laura, atit e de scumpa, ca m-am uitat de citeva ori la poze, si ce camera frumoasa.....la multe lunisoare, deja are 1 luna.....

teo, bafta la pupat talpi

lau,bine ai revenit

eu am tot votat, si in vremea cind faceam eu tot timpul capitolele nu era multa lume care vota, cred ca tot timpul asa a fost......(sau le faceam eu prost!?)

gata am creeat un nume ptr noi, neavind propuneri de la nimeni mi-am luat libertatea sa aleg eu unul! ne numim sufletistele!parola este desprecopii, mailul nostru comun este sufletistele@gmail.com, daca avem ceva de comunicat, sau chestii personale, si parola e aceeasi! dupa ce va notati toate sterg mesajul asta.am incercat deja sa folosesc noul nume, dar inca nu am reusit ca trebuie desprecopii sa-mi trimita ceva confirmare si abia apoi se poate folosi, dar inca nu am primit.si eu ma culc ca e 12.30 noaptea

va pup tare pe toate, miine nu am deloc timp sa intru, deh....adica azi e ziua sotului si voi fi prinsa

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

tot eu, dupa ce ca ma lasa urechile ma mai lasa si memoria, nu mai stiam daca v-am zis ca am pus poze cu ai mei printisori in albumul ianuarie 2008, ce trece timpul....

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

va pup dis-de-dimineata ca mai tarziu am treaba, sper ca o pot rezolva.
Irene, ma opereaza dr meu, dar am nevoie de acordul marelui sef de sectie, caci altfel... asa e acolo, trebuie motiv medical intemeiat sa poti face cezariana. aseara ma luasera niste contractii si ma bucuram ca fraiera (daca ma apuca nasterea pana ajung marti la Vlada, nasc natural daca nu sunt complicatii) ca tot natural nasc... cine sa mai inteleaga?!
Pepsi, am notat adresa. somn usor, ca ai nevoie!
Idaira, acum ma voi uita unde se voteaza ca habar n-am, spre rusinea mea...
Oana, ce rau imi pare, scumpo, tare de tot...te strang in brate, poate vei mai prinde puteri...
Laura, mamica panicata
Liana, muuuulti
Lau,iar ai fugit? mai ai putin pana mergi la dr, sper sa-ti dea vesti bune
Mav, cam aiurea programul la serviciu, imi pare rau... nu stiu daca ti-am zis, m-0am uitat la pozele lui Sebi de la ziua lui, e un frumos, un dragalas, ce mai, scump foc! sa va bucurati de el!
Michelle, muuuulti de tot, esti bine?
Irinabobe, , ai terminat tratamentul? stiu ca ai specificat pana cand ai, sa ma ierti, am inceput sa uit rau de tot...
va pup inca o data, raman aici inca putin cat sa-mi savurez cafeaua cu frisca muuuuulta (aseara am cumparat o prajitura special pt ca era cu frisca si o voiam in cafea )

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 37+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Neata fetelor. am notat si eu adresa.
Flavia La multi ani sotului, sa fiti fericiti si multe succese pe plan profesional! ma bucur ca meniscu e la locul lui si cred ca in cazul asta poti inchiria camera aia de hotel (sa il testezi cat e de rezistent)si cine stie poate luna viitoare ne anunti ca ai test pozitiv.
Marina eu zic sa stai linistita cu nasterea. daca e sa fie mai devreme si sa nu mai ai timp de cezariana inseamna ca asa a fost sa fie deci mult noroc si ne incalzim pentru galerie. eu mai am pana pe 28 tratamentul dar dupa cum se comporta organismul meu (cm-ul e tot putin si ciudat rau )cred ca problema inca nu s-a rezolvat motiv pentru care sunt in galeata rau. asa ca astept sa ma duc la control si sa intreb daca nu mai exista si alta solutie in afara de ACO.
oana imi pare rau pt test negativ. dar asta e vine primavara si tre sa fim pline de optimism poate vine bebe odata cu martisorul.
va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

DANA, LA MULTI ANI! Sa fii iubita si o mamica fericita de bebe sanatos!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

AAAA... Dana si nu uita sa ne aduci tort si sampanie azi!Te asteptam!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Dana, la multi si fericiti ani alaturi de sotul si bebele ce va veni nu peste mult timp! Bafta la doctor!
am plecat la cumparaturi, ma intorc repede. va pup

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 37+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput