ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-28

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ciaus!
Ancule sa stii ca si eu iti tin pumnii si sunt alaturi de tine!Nu te mai stresa ca o sa fie bine.Daca e dat sa vina BB va veni indiferent de "catastrofele" mai mult sau mai putin datorate oamenilor.Vizualizeaza ca si Boo si lasa-l pe DD sa "lucreze"
Bebe te-am felicitat la tutunici,dar iti spun si aici inca o data ca nu strica:FELICITARI!!!Sa ai grija de voi!
Boo am tras cu ochiul la tickerul tau:10 saptamani?!!!Dar mai ales sunt incantata de forma in care te prezinti-nu neaparat somnoroasa(care se iarta,se iarta)adeca vaz eu ca te simti excelentum!Intre noi fie vorbaai mai fost la dr sa-i ceri niste greturi?Aaaaa uitam:am vazut Monsters Inc.
Ioana saru'mana pentru vesti despre Alexia.O sa o sun si eu.Si Ioana:vizualizare,vizualizare...ca Boo da retete buneHai ca mai ai putin pana la fivulet
Alexia iti scriu aici:NASTERE USOARA!SA FIE DUMNEZEU CU VOI SI SA VA INTOARCETI ACASA SANATOASE SI VOIOASE!mai un pic iubita.Curaj!
Aerlilian amu ni vizualizare vizualizare...Ma rog sa fie bine si sa se lase cu sarcina si la tine.
Mada unde ai ascuns farfuria cu popici?
Va pup iubitele si mai entru cand ,cum.
N-am uitat si n-am sa uit ca mi-ati fost mereu alaturi si pentru asta va voi purta mereu in suflet.
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lucilu ,ce bucurie sa "te vad"!!!Te dadusem disparuta...Tare mult ne-ai lipsit,toata lumea a intrebat de tine...Multumim de sfaturi si urari,dar de tine nu ne spui nimic???In ce stadiu esti,ce ai mai facut???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucialu...deci pana la urma interpolul a dat de tine , tu ce mai faci, cu endo?, ne este dor de tine, te-ai invelit asa intr-o aura de mister nu mai zici nimic , him...pregatesti tu ceva. Pupici din toata inima si ramai aproape sa incurajam fetele astea ca au nevoie de noi.
Alexutzule...maica sa shezi linistita in patutz sa mai stea bebe la caldurica putin, sa-l nu grabim sa nu fie mofturos
Ancule..nu-ti mai face atatea griji,gandeste pozitiv, si o sa ,baietii sunt caliti pentru medii si mai ostile, nu le purta tu de grija





in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Anca, sa te ajute Doamne Doamne sa ramai gravidutza in urma aceste IA!

Alexia, nastere usoara! Sa va ajute Doamne Doamne pe tine si pe bebe!

Eu sunt cam inactiva si pe forum, dar si dpdv medical... am decis ca o vreme sa ma las doar in voia sortii... Simteam nevoia de o pauza...Dar pe DC tot mai trag cu ochiul uneori...

toate fetele! Sa va ajute Dumnezeu in tot ce aveti de facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

ANCUTZA DRAGUTZA eu una cred ca la tine va fi cu reusita din prima........nu stiu de ce eu asa simt.........si ma rog la DD sa fie asa........Trebuie sa credem si sa speram pentru ca acestea sunt printre cele mai importante lucruri........sa fim optimiste si increzatoare.......Te pup dragutza si abia astept sa treaca 2 saptamani sa ne dai marea veste...
AERLILIAN sa stii ca eu luam UTROGESTANUL cate 4,2 dimineata 2 seara pe gura si nu am avut niciodata nimic........asa ca poti sa incerci si doar daca ei vreo problema poti incerca vaginal.....dar eu cred ca pe gura se absoarbe mai bine.........sau ma rog tot.......nu se pierde nimic.
BOO sa dormi mult mult dragutza ca stie el organismul de ce are nevoie uneori mai bine ca noi........
BEBE multumim de incurajari.........uneori fac asa de bine......defapt tot timpul fac f. bine.......te mai asteptam mai des pe la noi............
ANA ALEXIA, MADA,IOANA,BOO va pup cu drag si sa aveti grija de voi,fiecare in parte.........eu am ajuns la concluzia ca ar fi bine sa eliminam tot stresul si oboseala....sa facem doar ce ne place dar din pacate asta nu intotdeauna poti..........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Aerlilian multu de intrebare.Acum sunt bine si incerc sa ma mentin asa.De maine incep tratamentul homeopat.In rest imi vad de trebi.Tot aici ii voi raspunde si Madei:nici un mister nu ma inconjoara iubita.Am luat fraiele in mana si efectiv"vizualizez"ca sunt sanatoasa.Si incerc sa ma port in consecinta.Pe aici intru sa vad ce faceti pentru ca este adevarat ca ma gandesc la voi.Nu e o politete.Dar nu mai vreau sa scriu din varii motive.Pe langa faptul ca s-a ajuns la niste chestii...eu chiar nu mai am cu ce contribui ca experienta proprie,sa aduc noutati care ar putea folosi cuiva si nici despre mine nu prea am ce care sa prezenteze importanta altcuiva decat mie.Aaaa...ar fi una.In tolba cu remedii homeopate primesc de fiecare data niste creme.Nu prea sunt parfumate sau diafane.Asa ca eu le-am ocolit cu incapatanare de magarus.Pana cand am dat de si am zis sa incerc si pe asta.Am tras neste raceala in ianuarie la ovarul ala cu aderente si am facut o galma in dreptul lui.Faza era ca durea ca naiba.In fine...ideea e ca incepusem cervugidul din nou de cateva zile si nu prea trecea chestia asa ca ajungand intre timp cu programarea la doctora homeopata m-am dat cu crema pentru ovare(te ungi pe burta in dreptul lor)si mi-a luat cu mana durerea,iar galma a disparut in trei timpi si trei miscari-cca 2 zile.Din pacate crema este gasibila doar la clinica cred,dar are musetel,stanum,oxalis...daca va intereseaza.
Deci cam asa cu mine iubitele.Va pupez si va tin pumnii chiar daca voi nu stiti mereu chestia asta.
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele,

Ancutza, Doamne ajuta sa reusesti sa devii gravidutza in urma acestei IA. Roaga-te la Dumnezeu, el face minunile prin oameni !
Mada, mersi pentru sfaturi, eu iau un pumn de suplimente zilnic pentru intarirea sistemului imunitar, nu ma dau jos din pat pana dimineata in perioada fertila, stau cu o perna sub fund cel putin jumatate de ora, facem dragoste din doua in doua zile, trebuie numai sa nu ma mai stresez si sa gandesc pozitiv.
Ma rog la Dumnezeu in fiecare zi sa ne ajute sa fim sanatosi si sa reusim sa facem un copil sanatos ! E cea mai mare dorinta a noastra. Si cand ma rog, nu ma rog numai pentru mine, ci pentru toate femeile care isi doresc copii. Nu ii doresc niciunei femei care vrea copii sa treaca prin frustrarea si neputinta pe care o simti luna de luna, an dupa an, in incercarea de a avea copii.
Va pup pe toate si hai sa gandim pozitiv, sa ne rugam si sa fim optimiste ! Dumnezeu se va indura de noi si ne vom tine puiutzii in brate, mai devreme sau mai tarziu.


magdita
http://tt.lilypie.com/lQvGp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Magdita..., io speram sa te ajut, teorie stim dar din pacate practica ne omoara, sau ma rog nu ne iese cum am vrea noi,dar luptam, nu ne lasam.
Eu am inceput sa ma bucur de toate nimicurile din jur si las bebicul in seama Bunului Dumnezeu, care sunt convinsa ca are grija de toate si le randuieste exact cand este cazul, toate au un scop in viata, chiar daca uneori nu-i intelegem caile. SA NE RUGAM PENTRU SANATATE SI RESTUL O SA VINA DE LA SINE.
De vre-o 2 luni ,in fiecare saptamana mergem la patinoar, ne relaxam super, ar trebui sa incercati, numai suntem robotei, chiar prestam cu chef.

Va imbratisez cu drag, indiferent de culoare , si va pupacesc de va sar toti fulgii.


"Nu neglija avantajele relaxarii.Un suflet odihnit poate fi un suflet cu adevarat creator, iar un suflet cu adevarat creator este un suflet productiv"





in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!!
Alexia28 mi-a zis sa va transmit ca va multumeste frumos pentru urari! Se pare ca bebelina ei nu prea vrea sa iasa, vineri face 40 de saptamani si a zis ca o sa-i spuna dr. sa-i provoace nasterea, ca ar fi cazul!
Lucialu iubita, ma bucur ca "te vad" si nu ai motive sa nu ne scrii, macar din cand in cand. Si noi ne gandim mereu la tine si ar fi pacat sa ne parasesti din n.. motive. I-mi pare rau ca nu te-ai simtit bine in ianuarie si e bine ca vizualizezi ca esti sanatoasa, sa vizualizezi si un bebelush dulce!

ne intalnim de martisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ioana, ma bucur pentru Alexia, multumesc ca ne spui despre ea .

Sa ii dea Dumnezeu tot ce se poate mai bun si copilashul sa fie sanatos si sa aiba o viata minunata alaturi de familie.

Tu ce mai faci ? Esti bine ? Esti in tratament ?

eu cu viata , ocupata ca toata lumea, am grija de tratamentul naturist si imunitate si sa ne iubim ...


in rest , sa vina CM , inca nu a venit , am inca bufeuri (ceea ce e normal pt perioada asta a mea ), deci toate bune , sunt optimista si sunt sanatoasa , si doresc tuturor acest lucru

va pup pe toate , diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabostan.evonet.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm


Mergi la inceput