ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-28

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana si zi ashe:"iti pare rau ca nu m-am simtit rau in decembrie"?!?!Bene bene...mai vorghim noiCat despre scris ca sa-l citez pe un amic de-al lui Caragiale:uite vezi...asta e cusurul meuSunt chestii care si pe mine ma dau gatasunt si eu oama Si atunci mai bine ma duc in padure,ca sa-mi citez sosul.
Am sunat-o pe Alexuta dar nu a raspuns.O mai barai eu.Legat de "tzopaita"ei,sincer eu o cred si o inteleg.Pen' ce sa iasa afara?Cazare-cazare,room service,nu plateste cheltuieli ce sa mai zic de TVA...Imi place.E desteapta.Si eu am venit mai tarziu cu 10 zileSi zic ca nu-mi fileaza nici o lampa pana la ora actuala din cate stiu...Parol!Dar sa nu alunec pe "lauda-ma gura" O sa vina cand e pregatita.Any time!Si daca nu vre o aduce nenea doctorul,ca mie asa mi-or facutMa gandesc ca e greu pentru Alexia draguta,dar mai un pic si gata.Tinem pumnii in continuare sa aibe parte de cea mai frumoasa experienta din viata ei,asa ca cireasea de pe tortul celor 9 luni de sarcina!Ar fi bine sa se plimbareasca cat o tin picioarele.La unele are efect.Acum vorbesc serios.Si tinand cont ca asteapta fetita sa o ademeneasca pe la magazine,un shopping sheva
Noapte buna!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Lucia bine ai revenit pe aici, ai cam disparut pt multa vreme, dar sa nu zic eu prea multe ca nici eu nu sunt activa pe aici. Dar o sa incep eu vacanta peste doua saptamani si atunci voi sta mai mult la calculator acasa.

Anca bafta multa, tinem pumnii sa fie inseminarea asta prima si cea cu noroc.

Aerlilian ce mai fac foliculii aia mari? Sper ca au primit cate un musafir si acum deja cresc cuminte in burtica. Luna asta trebuie sa fie cea cu noroc si la tine.

Si tin pumnii pt toata lumea pe aici, abia astept sa mai vina vesti bune.

Si felicitari lui Bebe si sarcina usoara, cu bebelus sanatos la sfarsit, ca cireasa de pe tort, vorba lui Lucia.

Sa va zic ceva si despre mine, am fost la eco sambata la o prietena si imi zice ca bebelusa mea are deja 3 kg si 400 de grame, deci e foarte mare. Daca sta pana la termen sigur nu voi putea naste natural, dar ce sa fac, e bine daca iese si cu cezariana numai sanatoasa sa fie. Se pare ca nu degeaba m-am ingrasat eu asa mult, s-a facut si ea mare.

de peste ocean!







Monica 35+ cu

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Duminica am avut o usoara durere de burta.Si ma gandeam ..."ce-ar fi ca asta sa fie perioada de nidare,atunci cand bebe se instaleaza in uter?".Am luat-o razna,nu?
Monica,sa te auda Dumnezeu,sa fie luna aceasta cea norocoasa!Multa sanatate si tie si "uriasei" tale!Sigur ca asta e cel mai important,sa fie ea sanatoasa,nu mai conteaza felul in care o nasti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Va pup, pe toate, dragele mele.Nu va nominalizez acum, ca sunt in lipsa de timp, ma pregatesc intens pt examenul la un curs de informatica pe care l-am inceput. Pica numai bine, ca sa nu stau sa ma gandesc prea mult. Ce sa va zic, sunt bine, inca nimic deosebit, doar niste sani de toata frumusetea,sfarcuri f sensibile, dar cred ca de la progesteron pe care il iau la greu ( 6 tb utrogestan pe zi). Azi facem si ultima injectie de ovitrelle. Si iau la multivitamine cu pumnul, cumintica, asa cum a prescris nenea dr.
Monica, lucia, ma bucur mult sa va vaz la ,,fata'', imi era tare dor de voi.
AerlilianVa fi de data asta.Trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Lucialu scuza-ma iubita, nu a fost cu nici o intentie, acum am vazut mesajul...Doamne ce-am putut scrie....ma ierti??? O sa sterg mesajul ala oribil...

ne intalnim de martisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana m-ai vazut suparata?Sezi blanda ca chiar am ras pe bune.Hai mai!Da-o incolo de treaba!Eu am inteles ce fu'dar daca mi-ai ridicat-o la fileu' de ce sa nu profit si sa te tachinez?Restul mesajului cu oama si padurea se referea la altceva...care nu are legatura nici cu tine nici cu ce ai scris.PS:tu cate nr. de tel ai?
Monica un pup mare!Lasa ca dai jos dupa ce livrezi BB-lina papacioasa.Numa cu tensiunea si glicemia sa ai grija.Sanatate la amandoua!
Aerlilian,Anculeva fac galerie si va tin pumnii!
Pupici iubitele!


www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Lucialu am doar 4 telefoane. Ma bucur ca nu m-ai inteles gresit!

ne intalnim de martisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Monica...pupici multi la grasunica, ce mare e , las' sa fiti sanatoase,o sa faceti gimnastica impreuna si o sa slabiti .Sa ai grija de voi si Bunul Dumnezeu sa te ocroteasca.Pupici din Romanica nostra!
Alexia... nastere usoara, suntem alaturi de tine
Aerlilian,Ancaoradea....haide-ti fetelor, cu vesti bune , rugati-va DD e Mare,
Ioana...mai ai si tu putin pana la "contact" , fac galerie si pentru tine
Fetelor am o sete, mamaaaaaa, hai cine-i prima? poate sunt eu ....glumeam.


-pentru absolut toata lumea, asa-s io mai darnica





in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:


Am fost la eco de dimineata si am vazut buburuza. Totul e bine si in grafic. Dupa ultimul CM ar trebui sa fiu la 10s+5z, dar dupa masuratori bebe pare de 11s. Are 4 cm acum !!
Initial cred ca dormea dar dupa ce la zgandarit cu ecograful s-a trezit si a inceput sa si miste. Mi se pare incredibil .
I-a mai masurat o data bataile inimii si acum are 167/min.

PS. azi noapte am visat ca nasc, de fapt am "vizualizat" cam tot procesul nasterii, cu tot cu travaliu si peridurala. Dar oricum am nascut usor, dupa doar 2 impingaturi Si am nascut o fetita !!!!
Poate e un semn

Aerlilian ce faci ? Cum esti ?
Monica cred ca de abia astepti sa iti vezi fetita .. Mi se pare ca a trecut timpul atat de repede, parca acum faceai operatia.
Zici ca sunt o baba din aia "vai maica ce mare te-ai facut"
Alexia sa ai o nastere usoara !!! De abia astept vesti
Lucia, Ioana Sunteti tare simpatice zau
Ancaoradea, Mada si pe toate fetele ca sigur iar uit pe cineva !!



Buburuza
asa creste Buburuza

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Boo...ma bucur mult pentru tine ,DD sa fie cu tine si cu buburuza ta
Ce coincidenta, alaltaseara am visat si eu ca am nascut, singura nu a mai apucat sa vina doctorul , nascusem o fetitza usor tare, eram atat de fericita.....o fi si la mine un semn?





in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

Mergi la inceput