ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-28

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Multumesc fete dragi, aveam nevoie de incurajari, azi e ziua cea mare, introducem in burtic. Am mari emotii, ca e prima mea IA si sper eu si ultima. Va pup pe toate ca imi fac bagajul sa plecam catre Debrecen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Anca , Doamne ajuta !!! nu am cuvinte ... cat imi doresc si pentru tine sa reusesti ... diana

Lenutel , multumesc mult ca imi dai sfaturi , nici nu stii ce bine imi face , iti multumesc.
Doctorul meu deja mi-a facut "o schema" cum zice el ... pentru luna februarie ..., il sun Luni sa mai am o discutie cu el, deci programare cabinet cu tot tacamul.

Si sa citesc si eu schema aia, ca am uitat ca am intrat in februarie ... si am fost ... stiti voi cum ...

pe 9 februarie se fac cam 2 luni de la ultima mea fiola de diphereline

sa vedem , va puuuuuup, diana (ce-o mai face foliculul meu ... ?? )







A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabostan.evonet.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Anca..Bunul Dumnezeu sa fie cu tine , sa vina primavara in burtik ta, sa inmuguresti
Magdita.. hai fruntea sus, o noua sansa te astepta, ajuta si tu putin organismul cu niste plantutze,vitamine, utrogestan din z16, nu te da jos din pat dupa , picioarele in tavan si poate se prinde , acum proaspat curatata ai sanse mari, ar trebui sa functioneze.
Ioana..martisor se apropie, tu cum stai, merg pregatirile?
Mai are cineva vesti despre Alexia, sper ca este bine, DD sa te ajute sa ai o nastere usoara
Diana...pup foliculul poate e cu ochi
Hera, Lenutel,Aerlilian,Boo, Ralu, Lucialu,...
Un WE placut tuturor!

"Traiti fiecare zi ca si cum ar fi ultima, dar nu uitati sa va alegeti cu un vis frumos."





in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Mada , te pup si eu cu mult drag .

dar tu cum mai stai cu ... foliculii, ca sa zic pe scurtatura ??

hai si tu, te incurajez !!!

mai iei ceva ? naturiste ?

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabostan.evonet.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Ancaoradea
Sa fie cu noroc ziua de azi !!!! iti tin pumnii stransi.

Aerlilian eu il iau vaginal. Am inteles ca se absoarbe mai bine si nici nu da greturi sau somnolenta prea mare .. Acum somnul meu asta IMENS pe care il am nu stiu de unde e, dar ma rog, trecem peste



Buburuza
asa creste Buburuza

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Boo,am hotarat sa inghit utrogestanul,pentru ca imi este mult mai comod.Mai ales ca nu iau decat doua seara...Sper sa fie ok...si mai ales cu folos!
Ancutza,sa dea Dumnezeu sa-ti iasa IA din prima asa cum i-a iesit si lui Boo FIV-ul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetele mele dragi!!
Ancaoradea drum bun la Debrecen si multa bafta maine, sa fie ziua cea mare!!
Mada23 multumesc frumos de urari si i-mi doresc ca toate rand pe rand sa venim cu vesti de burticute!!
Eu ce sa fac, numar zilele pina pe 18.febr. si caut disperata prin farmacii acid folic si nu gasesc. Trebuie sa iau si inainte de tratament cate una pe zi, insa nu gasesc. Cred ca l-au scos de pe piata ca sa-i schimbe ambalajul si sa-l scumpeasca, pentru ca era prea ieftin. O sa mai caut...!
Boo draga, pup fata noastra somnoroasa!
Despre Alexia28 va spun eu, ca am vorbit zilele trecute cu ea si se pare ca se apropie momentul cel mare. A fost la munca pina in ultima clipa, marti a fost ultima ei zi de munca si de miercuri e acasa si sta mai mult in pat, pentru ca au inceput durerile de spate...si toate cele. Asteapta momentul cel mare si se odihneste si ea cat poate! NASTERE USOARA DRAGA ALEXIA!!

Va pup si va urez un weekend minunat!

ne intalnim de martisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ioana, si eu am avut probleme cu acidul folic,mi se spusese ca nu se mai gaseste in farmacii,dar am gasit chiar la o farmacie la mine in cartier.Nu dispera,incearca la farmaciile de stat,s-ar putea sa ai mai mult noroc decat la cele particulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:


Buna fetelor!
Este pt a doua oara cand scriu la acest subiect.
Ma simt datoare sa va impartasesc si voua bucuria mea, pt ca si voi ati fost alaturi de mine pe acest drum lung si plin de obstacole.
Ma rog pt ca Dumnezeu sa faca o minune si pentru voi, asa cum a facut si pt mine. Pt ca eu aceasta sarcina o consider o minune.
Pt fetele care nu cunosc povestea mea: acum 3 ani am obtinut o sarcina, care s-a oprit in evolutie la 8 saptamani, dar depistata la 3 luni - deci va imaginati ce a urmat...chiuretajul plus pericolul anterior de septicemie....
Apoi a urmat 1 an de incercari si vizite la tot felul de medici...pana in februarie 2007 cand cineva mi l-a recomandat pe doctorul la care merg si in prezent.
Au urmat analize imunologice, monitorizari, laparo unde mi-a gasit 2 puncte de endo pe fundul de sac Douglas, iar in cea de-a doua luna dupa laparo, am obtinut aceasta sarcina natural.
Cam asta este povestea mea....sper ca de data aceasta sa fie una cu final fericit.
Eu inca nu ma gandesc la viitor...iar fetele care au trecut printr-o situatie similara inteleg ce simt eu acum ....ci doar ma rog la Dumnezeu sa-mi lase aceasta minune si sa am un copil sanatos.
Va pup si va multumesc din suflet pt ca existati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Dragele mele, am facut-o si pe asta, ieri am avut prima mea IA. am avut o serie de ghinioane, dar sper ca peste 14 zile voi uita totul. Mi-au placut si multe chestii, deci si bune si rele... Cele bune, am fost tratata bine, mediul placut, sotul a avut camera speciala pt recoltare( reviste, ambient placut, baie chiar in camera ), medicul mi-a facut echo si inainte si dupa IA, am o poza cu sperma introdusa in uter, deci s-a verificat procedura si am dovada, am fost data jos de pe masa fara sa ma ridic deloc, am stat 30 min dupa si am o gramada de medicamente si vitamine dupa, de sustinere. Partiele proaste au fost, ca medicul care trebuia sa-mi faca IA lipsea, deci mi-a facut alt medic, ceea ce nu conta prea tare daca nu-l asteptam 2 ore. Deci sperma era gata la ora 13 si am facut inseminarea la 15. In tot ti9mpul asta m-am stresat, ce se intampla cu? Au rezisat eroic ei oare, 2 ore prelucrati? Ce sa va mai zic de o asistenta ,,profesionista tare'', care inainte sa recolteze proba i-a spus sotului ca nu avem, nici o sansa cu sperma recolatata la 6 zile de abstinenta. Ca trebuiau 2-3. Va dati seama cu ce stres au fost recoltati si cu ce moral am asteptat 40 min sa ne spuna ca de fapt sunt foarte in regula si ca misca f, f bine. ei acum ramane de vazut, azi imi fac ovitrelle ( un fel de pregnyl) si peste 3 zile altul. Sper sa ajute. Va pup pe toate si multumesc ca v-ati gandit la mine!

Mergi la inceput