ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Mie nu-mi tine nimeni pumnii stransi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Anca , sa te ajute bunul Dumnezeu !!

ma gandesc la tine, in ce faza esti acuma ?

diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabostan.evonet.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ancutule...cum nu, noi ce suntem, desigur ca iti tinem pumnii si ne , haide-ti fetelor
Nu mai plange ca io te tzuc dulce de se cutremura ardealul





in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Boo ,nu avem ce face decat sa asteptam si sa ne rugam.Nu mai merg la control,urmeaza doar Utrogestan timp de doua saptamani.Tu ce zici,sa-l administrez oral sau vaginal?Doctora a zis sa-l iau cum vreau.Data trecuta l-am luat vaginal...acum parca l-as inghiti...
Ancutza ,cum sa nu iti tinem pumnii stransi,draga de tine...Dar nu ne-ai mai povestit nimic,cum stau lucrurile cu tine???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenutel spune:

Facem galerie pentru Anca!
Multa Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenutel spune:

Mada, tu cand esti la ovulatie pentru ca z1 coincide cu a mea. Eu nu prea pot sa-mi calculez pentru ca nu am ciclu regulat.Metoda cu temperatura nu pot sa o incerc pentru ca dimineata ma trezesc foarte devreme si deabia imi ajunge timpul sa ma imbrac. Despre testele de ovulatie, nu stiu cat sunt de sigure si daca este o marca care intr-adevar pot sa o folosesc.
Diana tu ce mai faci? Mai ai ceva noutati. Sa stii ca eu dupa ultima luna de diphereline am luat o luna anticonceptionale logest si ciclul mi-a venit la fix.
aerilian , [red]boo[/red, sa fie intr-un ceas bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lenutel...din z9 pana in z16 din doua in doua zile prestez, cand ma monitorizam se spargeau foliculii in z16, dar nu este o regula, fiecare luna este diferita. Incearca si tu asa, poate o nimeresti, sau fa monitorizare.
Temperatura poate fi influentata de prea multi factori si nu este o metoda sigura.
Eu sunt la faza de introdus bulinute, utrogestan, la budunica, z21, mai am 7 zile si poate primesc un dar, daca nu ..of mai luptam ce sa facem, speranta moare odata cu individul.

A si am uitat, dar nu ma bate-ti please, marturisesc, tocmai am papat o ciocolata



in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele,

Ancaoradea, maine faci inseminarea?
Doamne ajuta sa fie o reusita, peste 2 saptamani sa vezi doua liniute! Poate se sparg ambii foliculi si faci gemeni...Ma rog pentru tine
Aerlilian, aceleasi ganduri bune sunt indreptate si catre tine. Sa iti ajute Dumnezeu sa reusesti luna asta
Mada, tu mai ai putin de asteptat... O sa treaca repede zilele astea. Sper sa reusesti si sa ne dai vestea cea mare !
Doamne ajuta
Alexia, cand nasti? Iti urez de acum nastere usoara si o intalnire minunata cu fetita ta !

Despre mine, nu prea am noutati. Sunt z6, am sperat in nebunia mea sa reusesc in ianuarie, era prima luna dupa laparo, a fost si ziua sotului meu pe 02 februarie si speram sa ii fac un cadou minunat. Mi-a venit pe 01 februarie, cu aceleasi dureri de spate si de burtica, insa cel mai mult m-a durut dezamagirea.......
Asta e, mergem inainte, acum am in fata o noua perioada fertila de care trebuie sa profitam la maxim. Inseminarea probabil o voi face in martie, daca nu reusesc in februarie sa raman gravidutza.
Pup toate fetele si va urez multa bafta in ceea ce faceti pentru proiectul bb


magdita

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Ancaoradea tin pumnii si eu iubita, cum sa nu! Multa bafta, sa vii cu vesti bune!!!
Mada23 multa bafta iubita!
Magdita i-ti doresc o luna norocoasa si sa se intample minunea!!

ne intalnim de martisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

Felicitari BOO
sa fiti sanatosi si sa cresteti mari

Mergi la inceput