Perlutele Teodorei

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Ficamea nu a vrut sa imi adoarma de amiaz si cica sun pe un politai[tatasu] si el spune ca e "nenea politai" si vine cu caine mare dupa ea si ii da amenda ca nu se culca si politaiul imi spune "hai ca vb acasa ca am treaba" la care ficamea "aa e tati..." la care eu ii spun ca nu e tati , dupa ce mai vb eu ii spun "asai ca pe Teo nu o mai iubim ca e rea si numai noi ne mai iubim?" si tacsu zice ca "da" si dupa ce inchid fata imi zice "e tati" si eu ii zic ca nu e tati si fata imi zice "da tu te iubesti cu nenea politai?" mi-am si bagat capul sub plapuma ca m-a bufnit rasul

Mergem la Mire si ficamea ne face cu mana "pa am plecat" si noi intrebam "unde pleci?" la care fata ne zice "ma duc ca ma asteapta Alex cu masina" si nepotamiu o intreaba "unde mergeti la Trident?" si fata zice "da, sa ma duca cu calutul[carutul]"



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Astazi ma uitam la o inregistrare video de pe vremea cand traia buncamiu si il fac atent pe sotul zicandui "Uite Tibi pe mosu fiertat" la care ficamea ma intreaba "cine, mos claciun?" la care ii spun fetei ca nu e mos creciun a fost buncul meu ,bun, mergem la moasasa si ii duc inregistrarea si pe cand se apropie faza cu bunamiu zice "acum mergeti la mos claciun fieltat"

Mai am o inregistrare cu mine pe cand am facut 20 de ani si ficamea zice "eu unde am fost?" la care tacsu zice "in cer, la DD" si ficamea zice "aaa si dupaia a venit mami dupa mine si m-a adus aici"

Ficamea amatoare de masline si cand plecam de la Mire isi ia maslinele,le strange la piept si zice incruntanduse la Mire "ce clezi ca ti le lasam tie?"

Pe o alta inregistrare ma vede pe mine gravida, cu ea binenteles, si se amuza zicand "ce glasa ai fost..." apoi zice "tanti docu a taiat bulta si m-a scos pe mine" ,mai sta putin si zice iar "mami da sa nu te mai faci asa glasa"



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


mi-e dor de voi! pupici de la Iesi!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

quote:
Originally posted by ralnied1


mi-e dor de voi! pupici de la Iesi!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu



de la noi



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by ramyteo

Astazi ma uitam la o inregistrare video de pe vremea cand traia buncamiu si il fac atent pe sotul zicandui "Uite Tibi pe mosu fiertat" la care ficamea ma intreaba "cine, mos claciun?" la care ii spun fetei ca nu e mos creciun a fost buncul meu ,bun, mergem la moasasa si ii duc inregistrarea si pe cand se apropie faza cu bunamiu zice "acum mergeti la mos claciun fieltat"

Mai am o inregistrare cu mine pe cand am facut 20 de ani si ficamea zice "eu unde am fost?" la care tacsu zice "in cer, la DD" si ficamea zice "aaa si dupaia a venit mami dupa mine si m-a adus aici"

Ficamea amatoare de masline si cand plecam de la Mire isi ia maslinele,le strange la piept si zice incruntanduse la Mire "ce clezi ca ti le lasam tie?"

Pe o alta inregistrare ma vede pe mine gravida, cu ea binenteles, si se amuza zicand "ce glasa ai fost..." apoi zice "tanti docu a taiat bulta si m-a scos pe mine" ,mai sta putin si zice iar "mami da sa nu te mai faci asa glasa"



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete



Hai ca m-ai facut sa rad! Ce tare e! Bravo Teo!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Ramona, ma tot uitam la perlute, dsar nu vazusem ca ai facut capitol nou!




Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Gina -inseamna ca ai ce citi si spor



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by ramyteo

Gina -inseamna ca ai ce citi si spor



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete



Asa e, chiar am ce citi!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Ficame e teroare, astazi mergem la soacramea si soacramea ii spune "mie nu imi dai pupa?" la care fata zice "maine" soacramea iar o intreaba fata ii spune "ce?" soacramea iar o intreaba"mie nu imi dai pupa?" da fata "cine?"

Ii da nasasa doi biscuiti mari si unul si l-a lasat pe masa si eu i l-am luat cand am plecat dar inca eram la usa ca atunci plecam si era in spate la tacsu si fata zice "una?" si arata biscuitele, la care il arat in mana si fata "aaa aha ha cledeam ca nu la-i luat" si radea cumva fortat pai ce sa va zic ca a devenit cam zgarcita cand e vorba de mancare

Am fost in parculet cu ea ,cu tacsu si cu moasasa la care noi vroiam sa plecam ca deja era racoare si eu cu Mire ii spunem "tu nu vi cu noi, ca merem sa ne jucam cu mingea in fata blocului" si plecam la care fata striga dupa noi "sa-mi chi" [sa-mi scri]



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput