FIV in Ungaria 32

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiii
andicu, Tia, daniela, adela mersi frumos! Nu o incep decat la 4 luni si jumatate! o sa va mai bat la cap cu intrebari! Si o sa merg in paralel cu pediatra si cu neunatologoaga de la maternitate, ca sa nu mai ajung la dileme!
legaturoooooooo
miha2004astept vesti bune!
crisis tu cand demarezi actiunea Fiv norocos?
cornelia cum esti? n-ai mai scris de mult timp..

Noi suntem bine, s-au descoperit fetele, una pe cealalta, se studiaza, isi zambesc si se urmaresc cu privirea! va doresc sa traiti toate astfel de momente de fericire!



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pussilina, tu stii, cand ai nevoie de ceva, ma gasesti! la telefon, pe mail, cum vrei tu! eu te ajut cu placere! trebuie sa fie tare frumos sa le vezi pe amandoua crescand si descoperindu-se! eu ma uit la Filip si nu-mi vine sa cred cum trece timpul!

Multa bafta fetelor, la consultatii si tratamente! asteptam sa creasca lista de prin FIV, ca s-a tot nascut pe-acolo si s-a cam micsorat!






Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip de Sarbatori
Filip la 6 luni
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannette spune:

Buna fetelor,
eu sunt o noua membra si va scriu deoarece sunt disperata si nu stiu ce sa mai fac. De doi ani, eu si sotul meu incercam sa avem un bebic si nu reusim. Am inceput cu analizele care au iesit foarte bune atat la mine cat si la sot. Apoi am descoperit (in urma salpincografiei) ca am probleme cu trompele si am facut operatie (laparoscopie) care se pare ca a reusit. Asta se intampla in decembrie 2006. Plini de speranta am incercat si iar am icercat si...nimic. Au urmat doua IA iarasi fara rezultat. Am schimbat o gramada de medici (Cezara Bucur, Diana Cocei, chiar si Marinescu Bogdan). Nimeni nu stie sa ne spuna care este cauza pentru care nu raman insarcinata. M-am saturat de mizeria din spitale si de tratamentul inuman pe care medicii il aplica pacientilor, de spagi, de milogiri de asistente pe la usile cabinetelor etc.). M-am hotarat sa merg la unguri dar din cate vad voi mergeti pentru FIV. EU VREAU SA STIU DE CE NU POT RAMANE INSARCINATA desi suntem ok amandoi. Voi ce parere aveti, pot merge acolo pentru alte investigatii?

Va multumesc si va doresc mult succes in incercarile voastre de a deveni mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

hei fetelor somati????? am trecut pe pag 2
Pussi nu ma deranjeaza sa-ti raspund, intreaba orice.
Bafta la toate fetele
Va pupam pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Acum am aterizat si eu! Si trecem la scris !
Andicu mi-e dor de voi. Pupa baiatu din partea mea !
Pussi nu pot decat sa-mi inchipui cat de fericita esti . Se simte din vorbele tale. Sper sa simt si eu aceeasi bucurie cat mai curand posibil. FIV-ul norocos il demaram la sfarsitul lunii, acum sunt deja pe AC, dar stai linistita ca vin si-ti spun personal detalii. Sanatate multa printeselor si voua sa va bucurati de ele !
leny2007 sunt aici si tin pumnii!!!
luck
Ioana_p76 am vorbit cu Cornelia aseara si am pus la cale o intalnire. Te bagi?
Adela ai pierdut o . Deci ai de dat! Ti-am zis eu ca o sa astepti raspuns mult si bine? Si intr-adevar aveti prioritate pentru deschiderea de capitol !mamica fericita!
Tia sa-mi dai adresa sa-ti trimit jumate din AC sa scap si eu mai repede!

toate fetele!


"Cel mai sigur semn ca cineva nu este important este silinta cu care isi da importanta."
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

quote:
Originally posted by dannette

Buna fetelor,
eu sunt o noua membra si va scriu deoarece sunt disperata si nu stiu ce sa mai fac. De doi ani, eu si sotul meu incercam sa avem un bebic si nu reusim. Am inceput cu analizele care au iesit foarte bune atat la mine cat si la sot. Apoi am descoperit (in urma salpincografiei) ca am probleme cu trompele si am facut operatie (laparoscopie) care se pare ca a reusit. Asta se intampla in decembrie 2006. Plini de speranta am incercat si iar am icercat si...nimic. Au urmat doua IA iarasi fara rezultat. Am schimbat o gramada de medici (Cezara Bucur, Diana Cocei, chiar si Marinescu Bogdan). Nimeni nu stie sa ne spuna care este cauza pentru care nu raman insarcinata. M-am saturat de mizeria din spitale si de tratamentul inuman pe care medicii il aplica pacientilor, de spagi, de milogiri de asistente pe la usile cabinetelor etc.). M-am hotarat sa merg la unguri dar din cate vad voi mergeti pentru FIV. EU VREAU SA STIU DE CE NU POT RAMANE INSARCINATA desi suntem ok amandoi. Voi ce parere aveti, pot merge acolo pentru alte investigatii?

Va multumesc si va doresc mult succes in incercarile voastre de a deveni mamici.

dannette


dannette sunt aici fete care si-au "desfundat" trompele de multe ori si pana la urma tot infundate sunt. Ce inseamna ca operatia a fost reusita? Ce ti-au zis dupa? La clinica unde mergem noi se face si IA si FIV, dar iti cere sa vi cu analizele si investigatiile facute in tara. Unele le poti face si acolo, dar daca vi deja cu ele stie medicul exact ce sa faca. Te inteleg perfect ca te-ai saturat. Si noi ne-am saturat si tocmai de aceea am luat calea Ungariei. Este altceva! Te sfatuiesc sa-i scri doctorului Zadori un mail in limba engleza si sa-i explici situatia ta. Multa Bafta!


"Cel mai sigur semn ca cineva nu este important este silinta cu care isi da importanta."
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pai bine muica doar pe'o bere pariezi tu?
io dau un butoi pt cine afla raspunsul

danete bun venit si multa baftaa!!
Cornelia,ioana ma primiti si pe mine la intalnire ca si asa am drum in Constanta,,adica lasa nu va mai spun..va fac o surprizaaa
andicu te pup..
legaturilorrrrr va puppp
leny nu avusasi somn muica?ce facusi?hai cu vestile buneee
Elmasi tu ce mai faci?fara stres da?ca scot
piticutz sunt in zona te astept
Zoriiiiiiiiii da un semn ca vin la tine de nu dai





Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

liana eu te astept....si zi-mi cat de mare e butoiul sa stiu daca ma apuc de cercetari
miha 3 ce faci,cum te simti?

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Liana multumesc pentru interventie... era vorba de data cand afla raspunsul si sunt convinsa ca Adela va fi super incantata sa primeasca un butoi de bere din moment ce este singura care poate sa-l afle. Si voi primi si eu o pentru ca 4 feb era data limita admisa.
Cornelia...sorry....poate data viitoare !


"Cel mai sigur semn ca cineva nu este important este silinta cu care isi da importanta."
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannette spune:

Crisis81 multumesc frumos pentru raspuns. Dupa operatie mi s-a spus ca trompele mele sunt desfundate, permeabile si ca in cel mult sase luni voi ramane insarcinata dar iata ca au trecut 14 luni si...nimic,NIMIC. Ma gandeam sa merg si eu la Szeget si sa ne spuna si noua cineva de ce nu putem avea bebei, dar nu stiam daca e ok pentru ca vad ca voi mergeti doar pentru IAS, FIV sau ICSI. O sa imi fac in curand analizele de Z3 si dupa ce o sa primesc rezultatele ii voi scrie doctorului in speranta ca ma va programa si pe mine. Oricum, eu si sotul meu am luat in considerare varianta FIV
Va pup pe toate

Mergi la inceput