FIV in Ungaria 32

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Fetelor,
Va rog sa imi raspundeti si mie la o intrebare.In urma cu doua saptamani i-am scris doctorului Zadori despre diagnosticul meu si despre demersurile facute pana acum in Romania.Mi-a raspuns foarte amabil,indicandu-mi sa refac analizele hormonale,hepatita b si c,HIV,chlamidia si secretie si spermograma.Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea: toate aceste analize nu pot fi facute si la Szeged la prima consultatie?Eu nu am foarte mare incredere in felul incare sunt facute in Valcea si n-as mai vrea sa bat iarasi Bucurestiul dupa analize.Prefer sa o iau de la capat cu Szegetul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

mes-Bun venit! Cred ca un consult la Szeged te-ar ajuta sa afli ce investigatii mai sunt necesare. Si eu m-am temut ca as putea avea endometrioza (dureri mari la CM), din pacate la mine s-a confirmat.
piticul-eu stiu ca se pot face analizele hormonale,cele din secretie si spermograma-spermocultura dar nu si HVB,HVC,HIV sau cele necesare pentru anestezie; poate celelalte fete stiu mai bine. Am uitat sa adaug ca,pentru a putea face analizele hormonale la prima consultatie, trebuie sa fii in anumite zile de CM. Dr.Zadori recomanda sa fie facute in ziua a2-a sau a3-a de CM.
Cosmina-Felicitari, sarcina usoara!!!
liana30-sper ca esti bine!!! nici eu n-am inteles ce ai vrut sa spui.
va pup pe toate si tin pumnii celor aflate "in focuri"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

piticutz toate aceste analize se pot face si la Szeged doar ca pt hormonale trebe sa fii in z2 sau 3..iar Hiv si hepatitele nu se fac la clinika..dar te poate trimite in alta parte sa le faci..tot in zona..si sunt cam 50 de euro..poti sa'i explici dc ca nu ai incredere sa le faci in tara..va intelege..eu asa am facut..te pupp si bafta multa..
mes,alina.bratubun venit si multa bafta!!
tea te pup
Tia io numai poci deschide un cap..din pacate.. sper insa sa le ajute lor sa deschida cat mai multe..te pup si io..


Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Tea, Liana, va mutumesc foarte mult. Am sa ii scriu din nou doctorului Zadori sa vedem daca accepta sa ma duc la o prima consultatie doar cu analizele vechi si sa le refac acolo.
Piticul

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna seara,
cosmina minunata veste ma bucur mult. pentru cea mai proaspata graviduta multi
miha2004 tu urmezi
liana
mult succes tuturor fetelor

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ooooo lume noua..lume noua..si ma mai si pupa..bun venit pi la noi frumoasoote pupp




Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Andrao
drum bun , sa-ti mearga toate din plin pe unde mergi si te asteptam cu vesti bune.Mult noroc !!!
Lenny
Multa bafta maine la nenea Zadori eu personal abia astept sa te intorci cu vesti bune !!!!!!!!!!
miha 2004


crisis 81
sunt cu ochii pe tine !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

CRISIS-multam pentru noul capitol,sa fie cum zici numai cu reusite

LUCK-multumesc,esti o dulce,abia astept sa vad ce zice dr.maine,oricum revin cu vesti
pupicide NOAPTE BUNA la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

SCUZE

COSMINA-FELICITARIIIIIIIsi sarcina la termen
MIHA2004-cred ca tu urmezi,hai cu vestea cea mare

Mergi la inceput