Mamici de septembrie-octombrie 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza, va servesc cu un ceiutz ceva?



POZNICI CU NOI

8+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Neata si de la mine, fetelor cucuietelor.

Cred ca merge si o cafeluta mica-mica, Monique!

Claudinna, super culoare de par, si noua coafura...chiar iti vine foarte bine!

Ramo, si pe mine ma incearca o oarecare jena abdominala. Am citit intr-o carte despre sarcina, ca senzatia asta este normala, pentru ca se intind ligamentele uterului. Eu o simt ca o apasare, ca o arsura usoara, insotita chiar de o senzatie de mancarime. Ciudata rau!

Fetelor, care intati si la aspirante, nu vreau sa ma disculp cu nimic, cum spuneam si ieri, imi asum responsabilitatea cuvintelor mele, dar... am fost intrigata de atitudinea abordata si nu am putut sa tac! Nu sunt un monstru fara inima, insensibil la suferinta altora, dar nici nu vreau sa ma simt vinovata pentru ea!


http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna dimineata, mamici dragute!

Eu recunosc ca mi-am calcat pe inima si in dimineata asta am baut o cafeluta mica, fiindca-s trezita de la 5:30 sa merg la recoltare de analize . Macar sa iasa bune si sa mai fac un pas optimist inainte!

Eu din cand in cand mai navighez pe forumurile de burtici mai avansate, azi chiar mi-au dat lacrimile citind la mamici de ianuarie - februarie care se intalnesc cu bebeii din burtica si care nu gasesc cuvinte sa descrie sublimul acestei trairi!

Mai intru uneori si la aspirante, am intrat multa vreme, chiar daca am scris foarte, foarte rar, nici acum nu mai scriu, nu stiu sa spun cuvinte de incurajare care sa conteze, insa le admir din tot sufletul pe cele care, luna de luna, reiau numaratoarea din ziua 1, uneori cu optimism, alteori cu mare frustare, uneori cu deznadejde. Parerea mea e ca numai astfel de momente traite pot forma o imagine a ceea ce inseamna aceasta lupta si resursele pe care trebuie sa le gaseasca in fiecare luna sa pastreze speranta si optimismul ... uneori se mai pierd si e de inteles ...
Si, in viata asta, asupra aceluiasi lucru exista o multime de perspective, fiecare are propriul adevar personal, nu exista unul absolut, altfel ar fi o mare ingramadeala la coada acelui adevar.



6+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Nerantula, tin pumnii sa iasa analizele bine!
Unde le-ai facut? A fost aglomerat? In cat timp iti iei rezultatele? Saptamana asta vreau sa ajung si eu.



http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Buna dimineatza!!

Noi ne-am updatat semnatura, azi oficial implinim 10s .
M-am trezit cu un gust tare ciudat ... aproape metalic... . Am mancat o banana, m-a ajutat un pic, sa vedem cum evoluam.

oanasm te las pe tine prima la eco, ca io am niste emotii de pe acu', de ma doare burta

Aseara m-am gandit eu la ce ne zicea claudia mai demult, asa ca la culcare mi-am pus o bustiera, destul de lejera, din bumbac cu lycra. Am dormit muuult mai bine si nici nu m-am mai trezit cu senzatia ca am niste bolovani de tras dupa mine.

Codruta despre ce e vorba in propozitie, ca eu nu pricep... ? Ce atitudine, sau abordare...?
Ma lamuriti si pe mine ?



_
Our future determines our past
Fasolica de S10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neatza buticutelor,

Salutari si de la mine .Desi nimic nou sub soare.. parca m-au mai lasat greturile. Azi noapte am dormit si eu un pic mai bine, adica am reusit sa dorm vreo 5 ore, si dimineatza nu m-am mai trezit cu greata la purtator!! Nu cred ca am eu norocul sa scap asa usor de greturi (2 saptamani) caci la prima sarcina m-au chinuit 4 luni!! Poate totusi...

Si eu merg azi la doctor, dar numai la control, nu fac si eco. Asa ca noutati tot nu voi avea... dar si cand o sa am...!!

Tzuc.



6+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)
http://picasaweb.google.co.uk/costin.elena/Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Buna dimineata si de la mine si multi pupici pentru toate fetele
Ma bucur sa citesc ca sunteti bine si optimiste. Si eu am fost ieri de dimineata la recoltat de analize si mi-a luat cam mult sange , drept urmare am fost cam apatica toata ziua...azi vad ca mi-am mai revenit. Atfel..tot asa fara greturi si stari neplacute..doar oboseala..sper sa ma tina tot asa ceea ce va doresc si voua.
Eu sunt programata la ecografia pentru masurarea pliunului nucal in 3 martie. Voi faceti asa ceva?
Pana atunci nu cred ca o sa-l mai vad pe bebe.

Va pup pe toate si o zi minunata va doresc


+7+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Eheeee, July, draga mosului,

Am avut ieri un meci cu aspirantele...vai de sufletul meu!

Incerc un rezumat: una dintre fete, foarte draga mie de altfel, era intrigata ca sunt unele care reusesc sa ramana gravide din prima, si care dupa aia vin si le dau lor (veteranelor in incercari) sfaturi ce si cum sa faca. M-am simtit vizata de mesajul asta, pentru ca si eu am ramas gravida din prima, pentru ca si eu les puneam zilnic sa nu streseze...si am raspuns, zic, intr-un mod cat se paote de civilizat. Adica, mi-am cerut scuze in numele norocoaselor carora le-a iesit din prima, ca am intervenit in "letargia" lor si ca le-am dat o urma de speranta. ( am folosit sensul figurat al cuvantului, mai mult cu sensul de apatie, decat de amorteala) Ce a urmat....mi-e greu sa descriu in cuvinte! Am fost nesimtita, asta reiesea din toate mesajele, insensibila, am improscat cu noroi, am "dat cu mucii in fasole"! Vai de capul meu!

Pentru mine oricum este o reactie exagerata, pe care eu, ca om, nu reusesc sa o inteleg!



http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Eu am reusit sa scap de gustul metalic. S-a transformat acum intr-unul acrisor (poate ca asta m-a trasformat in acritura). E ciudat si asta, oricum!


http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana10 spune:

Buna dimineata....bine v-am regasit, dragi burticute!

Va urez o zi frumoasa si fara greturi. Sincer eu pana acum nu am avut deloc greturi, cu toate ca uneori as dori, macar cateva ... sa stiu ca sarcina merge bine...

JulyMorning...felicitari pentru cele 10s..
Nerantula...bafta la analize.


6+

Mergi la inceput