Mamici de septembrie-octombrie 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

claudia ce drag imi e cand vad ca mai scri si la noi!!!! imi pare rau de raceala voastra, sper ca sunteti mai bine! tin pumnii pt miercuri la dr!!! sa intri sa ne dai de veste, ok? noi suntem bine, crestem! doar ca sunt super balonata spre seara..si am niste gaze......ioooi...si cum nu merg la kaki zilnic...cam put...si la servici8 ore ma abtin...asa ca...acasa avem o camera de "gazare"
claudinna faina freza, imi place!!!! si culoare imi place tare..e ciocolatiu...nu? (in poza asa pare)ce vopsea ai folosit?

Oana
10+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Buna searaaaaaaaaa! si de la mine.
maricar imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat, stiu ca in momentul asta orice cuvinte sunt aiurea si nici imbarbatarile nu prea au succes. O imbratisare calda de la mine.

Nimic nou sub soare,astept sa treaca saptamanile astea, in jur de 15 februarie merg la eco morfologica (parca asa ii zice) si sper sa fie totul bine. Sanii ma dor in continuare, in rest nu am simptome cam deloc.
Maine schimb semnatura

Ah, ca mi-am amintit. Al meu si-a facut niste analize, prin intermediul jobului si se pare ca au fost facute la un laborator nu foarte cunoscut. Doctorita care i-a interpretat rezultatele i-a zis ca ar reiesi de acolo ca s-ar putea sa aiba candidoza... eu mi-am facut analizele chiar in decembrie si nu mi-a iesit nimic. La ce analize de sange uzuale ies "urme" de candida, stie cineva? Mai ales la barbati... Ma doare capul... sper sa nu ne pricopsim cu asa ceva.



_
Our future determines our past
Fasolica de S9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Julu, la barbati nu stiu, dar la femei iese la analiza de secretie


oana, nu-s vopsita, e culoarea mea naturala:) merci de complimente
iti dai seama ca nu risc sa ma vopsesc in sarcina si oricum m-m vopsit de 4 ori in viata mea
cred ca si lumina din poza a avut un efect

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

july si io tot pe 15 merg la eco! sa fie cu noroc! ..legat de candida...eu nu stiu sa se afle de ea din sange
claudinna wow...jos palaria! superrr culoare ai!!! imi place ff mult nunanta aceea!...deci n-am nicio sansa la culoara ta

Oana
10+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

salutare cucuietelorrrr!!eu inca sunt acasa in medical...luni merg la dr...abia astept....sapt asta voi merge la analize...

altceva vreau sa va intreb....voi aveti vreun disconfort in partea de jos a abdomenului||?eu am ceva dar nu stiu cum sa definesc...nu e durere ci parca ma simt putin umflkata si daca ma apas pe vezica simt ca tre sa merg sa urinez desi nu am senzatia de urinare in mod normal...am carezut ca sunt racita dar nu am usturimi sau altele.....se mai confrunta cineva cu asta???

...vine minunea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ramo si eu am o jena in partea de jos a bdomenului...cred ca e normal in perioada asta si atata timp cat nu este o durere intensa
cat despre senzatia de urinat...cand ma apuca chiar tr sa merg la baie ca de nu...:))

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna seara, mamici!
Claudinna, acceasi stare o am si eu de cateva zile, cumva in punctul in care incepe greata, nu stiu cum sa spun ... dimineata e mai intens. In seara asta vad ca am scapat, am mancat multa salata de salata, abia asteptam ridichile, si ceapa verde, si salata, si castravetii (desi cele de acum sunt de sera, nu sunt la fel ca cele 'coapte' la soare).

Fetelor, m-am programat maine la analize la medicul de familie, insa la recoltare va fi numai asistenta, imi puteti da si mie o lista completa a analizelor care se fac pentru prima oara in sarcina? Voi parametrii legati de timpul de coagulare i-ati determinat?
Multumesc!


6+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna seara dutzelor.

N-am mai scris de mult pentru ca am fost plecata in weekend (n-am stat cuminte si am schiat ) iar in timpul saptamanii, de multe ori lucrez pana tarziu iar cand ajung acasa adorm instantaneu.

Insa va citesc fiecare mesaj, si sunt alaturi de fiecare.



6+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

nera, nu cred ca mi-a dat ceva pt determinarea timpului de coagulare
celelalte analize sunt de sange si urina, normale, plus VDRL si HIV

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fetelor, m-am reapucats a scriu pe pagina mea
puteti sa vedeti dand clik pe casuta aia de sus de langa edit sau PM

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
9+

Mergi la inceput