Sezatoarea canadiana (81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Neata!
Macar nu sint singura cu problema asta, parpalak hai sa traim!, ca tot scriu de citeva zile si nu-mi iese decit cititul si uitatul la poze!

Lorelai, m-ai terminat cu fetele, pai e frumos? Ultimele poze ce le-am vazut erau cu niste "toddler-itze" si tu ai domnisoare adevarate acolo... Next party, nu chiar next, cind mai cresc un pic si poa' sa le faca Radu curte, venim si noi, treaba lor ce-o sa faca, eu vin sa maninc... Ma ca nici mie nu-mi plac pozele cu mese, da' nu-mi palc cind sint facute de mine ca nu-i nimic de vazut, ca sa nu mai zic de mincat... Ma, ce frumos arata, sa stii ca vin neinvitata! Parol!

Lorelaim, ce tare esti cu suedeza aia! O sa copiez reteta ta, suna delicious si rapidos, ceea ce e chiar mai important la cazul lipsit de speranta care ma aflu...

Si, sa stiti, mi-am batut o mie de recorduri saptamina asta, am executat vinerea trecuta o ditamai tocanita, stilul clasic: ceapa + cuburi de vita + inimi de pui in kukta, fiert o vreme, gustat, mai fiert, pus jumate' in congelator pentru zile negre.
De atunci tot mincam la jumatea' necongelata, o zi sub forma data plus marar si paste de-ala ca surubu', alta zi sub forma data plus boia si galuste de faina, aseara sub forma data plus bulion si usturoi, adicatelea sos de spaghete, deci cu spaghete. Ei???!!! Nu sinteti mindre de mine? :)))))

Cred ca mi-e foame azi :)), de fapt mi-e foame de stres, ca vine furtunu' cu zapada si mi-e groaza sa conduc, asa ma stresez eu anticipat... De fapt m-am enervat de ieri, de cind am auzit de furtuna... De la Toronto vine, mai gagici, tineti, frate, furtunu' ala la voi!

Ana... soarecu' cela e carte. Pe autor, da' si pe rozator, il cheama Geronimo Stilton, sint trei carti cu coperti cartonate, 2 albastre si una rosie (sau invers???), plus citeva format mic, cu coperti de hirtie. Alea cartonate sint meseriase, au poze, retete, desene, tare ne plac. Si-ar mai fi Spiderwick, care inca nu-l atrage pe Radu, in schimb pretenu'so refuza, auzi la el!, sa citeasca altceva, astepata sa iasa al nu stiu citelea volum sa-l citeasca pe-ala...

Doamnele, cine n-are pasaportul facut, canadez, pasaportul, sa va zic ca mi-au trimis inapoi toate hirtoagele. L-am cerut pe numele meu de madama maritata si la casa ei, palaria mea! ma cheama asa de jdemii de ani! Da' n-am stiut ca, in acest caz, garantorul trebui sa semneze si copiile dupa actele doveditoare... Scria pe site, da' eu nu m-am uitat, m-am calauzit numai dupa ce scria pe formulare si-am dat-o in bara! Pas grave, da' ca sa stiti, aruncati un ochi si pe site cind completati hirtoagele!

Ma duc sa muncesc oleaca, mai am raspunsuri in tolba, da' stau prost cu timpul, ca azi ma duc prin furtuna cu plodu' la ortofonist si plec devreme...

Pupici,
S.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Simonix, nu stiu care furtun vine, ca io'l vad ca sta plantat si ancorat bine, fara ginduri de miscare. Si taman azi tre sa conduc la dentist..
Mi-am adus aminte (cre'ca m-apuc de folosit initialele, ca prea des scriu cuvintele astea) deci, maaa: si io's d-aia cu nume de familie diferit si n-am avut probleme la granita. Da' nici nu-l vad bine pe ala de indrazneste sa ma ia la intrebari..
S-inc-un maaa: maru, super blogu', mai scrie te rog.
S-inca: matgravidut, super aventura ta consulara. Cu explicatia, baba la ce voiai sa se benocleze daca erau toate informatiile disponibile pe web?
Mama ce misto e de schiat acu, sufar.

Sanatate la bebei si mamici.
Poze pe webshots si Poze si filme
www.bettasplendens.mysite.com/" target="_blank">Nebunia cu pestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Simonix, o sa fiu eu mindra de tine si tocanita, da' dupa ce-mi trece suferintza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Buna dimineata doamnelor!

Azi o sa poposesc mai mult pe la voi caci mi-am luat de lucuru acasa din cauza furtunii ce o sa se arate pe dupa-amiaza. Nu am vrut sa raman inzapezita prin centre ville. La noi chiar a si inceput sa ninga, subtire deocamdata.

Lorelaim merci mult pentru urarile de sanatate. Isa inca mai tuseste mai ales noapte cand se trezeste din cauza asta asa ca si noi dormim mai prost... dar cum ne simte aproape, cum se potoleste!

Lorelai niste papusi de fete ai! Auzi la Simonna, merge deja sa le faca curte, pai parca Radu o "luase" pe Laura (scuze daca am gresit numele!), fetita roscata deja a Catalinei de la Toronto!!! Dar chiar si asa, noroc ca Lorelai are doua, ii mai ramane una si lui Seba si uite asa ne si inrudim!!! Daca ar stii copii astia ce vorbesc parintii lor!!! Lorelai, sotul tau are rude in Giurgiu, ca numele lui de familie este la fel ca cel de dsoara al soacrei mele. Nu de alta dar poate suntem deja rude si nu stim!!!

Va pup!
Roxana

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

pitilache, si eu tot pe acasa "remote" si tot din cauza de furtuna Si la mine in cartier a inceput ninsoarea...

Lorelaim, uite asa cresc copiii, tot avem impresia ca sint mici, bebelusi si neajutorati si odata devin independenti si nu mai au nevoie de noi...

Simonna, nu uita de ski pentru 10 februarie, sper sa nu va razginditi Si de ce ai nevoie sa te duci pina la capitala dupa fete frumoase, ce, Atomix nu poate sa o placa si pe Antonia? Si sint si mai apropiati de virsta De altfel de mult vreau sa-ti spun ca dialogurile tale cu juniorul sint absolut minunate, ai un baiat sclipitor de destept si in plus frumos foc, ce-ar putea sa-si doreasca mai mult o soacra ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

parpalak... tu esti fo' sora cu Anca Nastasi? Ca numa' ea mai mergea la schi pe cele mai ingrozitoare furtuni, se clatina cabina ca blocu' la cutremur, ea si Salvamontu' urcau pe Postavarul... Ce schiat e ala, dom'le!, cind iti viscoleste si-n chiloti?

Donia, am o gramada de issus cu tine :) De la Pokemoni la haine de baieti si, jur! am gasit o poza cu Radu la nisipul de pe santierul ANL cu pricina, se vad blocurile pe jumate' construite :) Am luat-o de nebuna la serviciu, am uitat ca aici nu e scanner, da' o rezolv acasa si ti-o dedic! :)
Pina atunci, uite, asa arata, in anul 2008 dupa Christos, trei baieti de 7 la 9 ani jucindu-se impreuna, in vacanta, la munte:
http://s259.photobucket.com/albums/hh298/ufasir/2007/iarna/?action=view¤t=craciun-Rev2007127.jpg
A se mentiona ca si fetitele care-au fost cu noi in vacanta aveau respectivele Nintendo DS, marea sfiriiala a acestui Craciun, da' cu dinsele n-am poze!
Vorba doamnei mQQm, iti doresc sa nu stii. Ca eu sint complet crizata, da' complet, la mine acasa totul, dar totul, se converteste in ore pe calculator, pokemoni, si jocuri de Game Boy. Ca de exemplu: Mami, n-ar fi mai bine sa ma dai inapoi la scoala publica si sa-mi cumperi 5000 de pokemoni pe an?
Pokemoni ai vazut sigur, acu's o noua generatie, aia din prima erau draguti, aratau ca niste dinozauri/animalute deformate un pic, astia sint uriti de mori. Nu toti, da' majoritatea! Si sint un fel de ciuma si holera la un loc, se lipesc de tot ce misca, ii urasti din toti rarunchii cind stai linistita pe buda si simti ca ceva te priveste de pe etajera cu prosoape... Ceva, ca cineva e prea mult spus pentru pseuda-pisica electrica, verde cu mov, cu 3 capete si noua picioare...
Copilul contaminat se recunoaste usor, deseneaza niste kestii dubioase, jumate' roboti jumate' animale...
Si mamele lor sint ultra stresate, ca de exemplu acum, am frecat-o la rece tot ianuarie si acu', cind plec la prinz, ploua cu lucrari pe biurou' mio!
Fug,
S.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

mai draga, nu va certati ca sint fete si baieti destui pt toata lumea.

eu vi le-as da pe ale mele cu drag dar sotul face alergie la limba qcoasa. asa ca la viitorii pretendenti le va administra un test de engleza first si le va analiza accentul cu grija sa nu cumva sa se strecoare vreun francez bilingv. are si el pasarelele lui, sotul, I mean.

roxana, sotul meu (cel cu pasarelele!!) e din giurgiu. te pomenesti ca soacra ta o fi ruda cu socrul meu?

simona, felicitari pt tocanita. si eu fac la fel, o lungesc pe 3 zile, schimb numai side-dish-ul. am in plan in boeuf bourguignonne in weekendul asta. merge cind e frig afara. aseara am comis o varza cu coaste afumate in slow cooker pe care am injurat-o toata noaptea. se fierbea bine merci in bucatarie (9 ore la slow) si pe la 4AM m-am trezit de miros. bucataria are usa bine inchisa dar in prostia mea am pus slow cookerul pe aragaz si mirosul a mers prin hota in venturile de caldura. sper macar sa fie buna (o incerc in seara asta) ca altfel ma impusc.

lorelaim, si mie mi-ar placea cu ele in pat dar nu avem loc. avem pat queen size si abia avem loc in el fara copii. cind l-am cumparat nu ne-am gindit, si acum regret ca nu am luat king size, ca loc avem gramada in dormitor.

parpalak, pe motive de furtuna nu ajung la mallul cu Laura. asa ca slabe sanse sa mai gasesc eu haina sapt care vine.

rocs, eu am stat tot in Coquitlam dar linga Laugheed Mall ca am mers la SFU. Coquitlam Center Mall s-a modernizat f mult de cind am plecat noi de acolo (2001). L-am vazut recent si nu mi-a venit sa cred. Pina sa avem fetele mergeam inapoi in Vanc de 2 ori pe an, avem f multi prieteni acolo. Am luat pauza 3 ani si acum am reluat vizitele cu copii dupa noi. abia astept.

rocs, eu lucrez la federali. ce vrei sa stii de joburi/interviu? la ce departament ai interviul?

eu m-am incumetat sa plec spre servici, mai muncesc cu spor vreo ora si ma car.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Lorelai ce mica-i lumea! Ha, or fi rude! Numele mic al soacra-mi este Marioara (Meri). Socrul tau? Hai ca fac investigatii in week-end! Deci asa cu fetele tale, trebuie sa-l pun pe Seba sa-si exerseze accentul la engleza desi daca descoperim ca sunt cine stie ce verisori de gradul 3, nu mai tine faza!!!

La noi vad ca s-a pus bine pe ninsoare! Ma felicit ca am ramas acasa.

Simonna ai pus pozele frumoase si m-am pierdut printre ele, am fost si eu cu voi in vacanta la soare si la zapada!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanelu spune:

Pentru fetele din Toronto si imprejurimi:

1st Annual Romanian Film Festival

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Simonna super tare poza! sunt mortali baietii. ce ma asteapta si pe mine....

Matgravidutz ai nascut? speram ca esti bine

Si eu m-am incumetat sa vin la servici si prost am facut, ca acum nu stiu cum mai ajung acasa ca e din ce in ce mai rau, chiar mai inainte ma uitam pe fereastra si am vazut o masina cum se invartea pe loc

Sanatate tuturor copilutilor si nu numai!



Magdone 23+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput