Medic ginecolog bun in Pitesti

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micola spune:

nu stiu ce sa zic...toti doctorii gresesc...orice om mai greseste...e dureros ca se intampla, dar...nici in Pitesti nu aveam ce sa caut...Am citit de majoritatea doctorilor cate ceva, dar am pus in balanta ce am auzit de rau de dr Nurciu cu cele bune si ...am luat decizia sa merg la Calinesti!
A mai citit de dr Nurciu, de inca un caz aseamnator...mai demult..

clawdy_a, caut acasa nr drului Ionita si il trec aici, daca u reusesc azi, maine sigur! Dar nici el nu e din Pitesti, vine in Pitesti doar joia dupa-amiaza,parca, (am notat acasa detalii) e din C de Arges.
Aah, si doua mici trucuri pt a ramane insarcinata de la dna dr. Crasneanu:
1. Nu incercati in fiecare zi din perioada fertila, ci o zi da, una nu;
2. Sotul sa nu faca bai lungi si fierbinti, ca omoara din "soldatei".
Parca mi-a mai zis ceva, dk imi amintesc, mai scriu :)
Bafta la bebe:)


15+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clawdy_a spune:

Micola multumesc pentru trucuri. Noi ne dorim o fetita si speram sa se nasca anul viitor.Am citit mai demult intr-o revista cum sa faci sa fie fetita sigur...nu-mi mai amintesc ce revista era...ii taspundea o cititoare unei doamne...o sa ma mai interesez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

despre cum sa faci sa fie fetita sau baiat nu stiu...doar sotul meu zicea ca daca femeia tine gura deschisa in timpul actului, va fi fata, daca nu, va fi baiat :)). eu nu cred in astea...

gata, sa-ti dau nrul drului Ionita Dan, :0723.459821, are program marti si joi:15:00-18:00. E usor de gasit, are cabinetul intre Argintex si John, pe dreapta cand mergi spre John, , la parter e o farmacie, iar la etaj este cabinetul. . Bafta orice ai alege si ...spor la treaba :)


15+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clawdy_a spune:



Multumesc frumos pentru numarul doctorului, am sa-l sun, daca nu o sa se poata voi merge la Nicoleta Ionita, am programare pe 11 septembrie.
Am mai citit cate ceva despre dansa si am mai auzit pareri bune.
O sa scriu cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clawdy_a spune:

Doctora Nicoleta Ionescu nu Ionita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Da, am uitat, si de dra ionescu am auzit de bine, doar ca e cam scumpicica si ca are f multe paciente si te programeaza tarziu...Am fost si eu pt un control, dar mi-am dat seama ca o stiu pe asistenta (prietena de familie cu fam sotului) si m-am pierdut, mi s-a facut rusine sa ma dezbrac in fata ei...si am pus doar cateva intrebari legate de sarcina si am zis ca vin alta data pt control.

Multa bafta si un weekend placut!

15+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Problema la Calinesti acum cativa ani era anestezistul ( era unul in varsta) care intotdeauna gresea doza
Multe doamne se vaitau ca au simtit tot, sau celelalte se trezeau greu...
Eu personal am nascut al doilea copil cu domnul dr. Nurciu si nu am ce sa-i reprosez nici lui si nici asistentelor.
Pot sa spun acest lucru, pentru ca pe primul copil l-am nascut la Spitalul Judetean (acum 12 ani). Cand am venit acasa cu copilul am constatat ca are o boala de piele pe care am tratat-o foarte greu si dupa mult timp pe cand in Calinesti nu am avut astfel de probleme.
Pot spune ca este mult mai curat.
Au trecut multi ani de atunci poate s-a schimbat ceva in bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oandree spune:

@micola: Am n#259;scut cu dl. dr. Nurciu #351;i acum 11 ani #351;i cu un an în urm#259;. Am toat#259; stima pentru Domnia sa #351;i sunt sigur#259; c#259; nu a gre#351;it cu nimic din punct de vedere profesional. Îmi pare r#259;u pentru familiile îndurerate, pentru copiii r#259;ma#351;i f#259;r#259; mame, dar #351;tiu c#259; nu este vina sa, fiindc#259; ai de-a face cu un profesionist, un om experimentat #351;i foarte atent.
Despre asistente nu pot s#259; spun acela#351;i lucru, în special despre cele de la copii: îi #355;ineau toat#259; noaptea nemânca#355;i, încuia#355;i #351;i nesupraveghea#355;i. Rezerva mea era aproape de salonul nou-n#259;scu#355;ilor #351;i nu puteam dormi de jalea din plânsul lor. M#259; rugam de ele s#259; m#259; cheme dac#259; îl aud pe cel mic plângând, s#259; nu-i mai dea lapte praf, fiindc#259; aveam lapte de #355;â#351;nea din mine, dar lor le era mai comod s#259; le pun#259; biberonul în gur#259;. Am plecat din spital de nervi #351;i de ciuda lor, fiindc#259; dl. dr. îmi recomndase s#259; mai stau o zi, dou#259; (fiind la a doua cezarian#259;). Plus c#259; m#259; îngrozeau gândacii: erau pe holurile spitalului, dar #351;i pe cutiile de lapte praf ale micu#355;ilor!!! La prima sarcin#259; am avut noroc c#259; feti#355;a nu a vrut s#259; m#259;nânce biberoanele lor #351;i, mai mult de #355;ipetele ei decât de rug#259;min#355;ile mele, m#259; chemau s#259; o al#259;ptez #351;i noaptea (c#259;-i trezea #351;i pe ceilal#355;i).
A#351;a c#259; mult#259; s#259;n#259;tate, #355;ie #351;i puiu#355;ului t#259;u, c#259; e#351;ti pe mâini bune în privin#355;a domnului doctor!
#350;i s#259; sper#259;m c#259; vor mai lucra #351;i la capitolul cur#259;#355;enie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

oandree, te rog scrie cu caracterele de pe tastatura, nu de alta dar nu se intelege nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oandree spune:

Vai, ce urat a iesit comentariul meu anterior! Il reiau mai jos, cu scuzele de rigoare, dar sunt obisnuita sa scriu cu diacritice...

@micola: Am nascut cu dl. dr. Nurciu si acum 11 ani si cu un an în urma. Am toata stima pentru Domnia sa si sunt sigura ca nu a gresit cu nimic din punct de vedere profesional. Îmi pare rau pentru familiile îndurerate, pentru copiii ramasi fara mame, dar stiu ca nu este vina sa, fiindca ai de-a face cu un profesionist, un om experimentat si foarte atent.
Despre asistente nu pot sa spun acelasi lucru, în special despre cele de la copii: îi tineau toata noaptea nemâncati, încuiati si nesupravegheati. Rezerva mea era aproape de salonul nou-nascutilor si nu puteam dormi de jalea din plânsul lor. Ma rugam de ele sa ma cheme daca îl aud pe cel mic plângând, sa nu-i mai dea lapte praf, fiindca aveam lapte de tâsnea din mine, dar lor le era mai comod sa le puna biberonul în gura. Am plecat din spital de nervi si de ciuda lor, fiindca dl. dr. îmi recomndase sa mai stau o zi, doua (fiind la a doua cezariana). Plus ca ma îngrozeau gândacii: erau pe holurile spitalului, dar si pe cutiile de lapte praf ale micutilor!!! La prima sarcina am avut noroc ca fetita nu a vrut sa manânce biberoanele lor si, mai mult de tipetele ei decât de rugamintile mele, ma chemau sa o alaptez si noaptea (ca-i trezea si pe ceilalti).
Asa ca, multa sanatate, tie si puiutului tau, ca esti pe mâini bune în privinta domnului doctor!
Si sa speram ca vor mai lucra si la capitolul curatenie...

Mergi la inceput