Medic ginecolog bun in Pitesti

Medic ginecolog bun in Pitesti | Autor: adri0223

Link direct la acest mesaj

Buna mamicilor !

Sunt noua pe acest site .. si nu sunt mamica :) (am 23 de ani)

As dori sa-mi fac testul Babes-Papanicolau, dar nu stiu ce medic ginecolog sa aleg. Am fost la 2 pana acum dar de la amandoi am plecat cu un gust amar.

Poate sunt fete pe aici si din Pitesti si imi pot recomanda un medic bun, calm si cu rabdare.

Va multumesc !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

Buna
Vesti rele:nu cred ca vei gasi asa ceva.Sfatul meu este sa te indrepti spre Bucuresti, indiferent de ceea ce vrei sa faci.In Pitesti vei perde si timp si bani.Imi pare rau, dar eu sunt Stan Patitul si nu am cumsa vorbesc de bine.
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

pe undeva sunt de acord cu ce spunea didi-edi... poate solutia cea mai convenabila este sa mergi la un medic din bucuresti - si vei gasi pe site destule informatii si referinte, ai de unde alege!

vreau insa sa-ti spun ca eu merg din vara trecuta la dr buzatu, care mi-a facut impresie destul de buna. am avut o rana pe col pe care el mi-a cauterizat-o si am facut tratament; acum s-a vindecat si ma simt bine.

el e venit relativ de curand in pitesti, inainte lucra la municipal in bucuresti, pe langa dr hohoianu. am o colega care a nascut cu el/ei si practic ea mi l-a recomandat.

el are cabinet particular pe str exercitiu, daca vrei date de contact spune-mi si o sa iti trimit un PM.

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri0223 spune:

multumesc mult pentru raspunsuri. La Bucuresti imi este greu sa ma duc + ca ar trebui sa ma duc de doua ori (o data pt test si o data pt rezultat). Probabil cand o sa fie ceva mai "delicat" am sa ma duc acolo.

Anamaria trimite-mi te rog datele de contact ale doctorului O sa fie mai greu, pt ca e barbat si am fost numai la femei, dar poate ca barbatii sunt mai intelegatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

adri - vad ca nu ai activat PM (mesaj privat) asa ca nu am cum sa-ti dau datele de contact in particular, presupun insa ca nu e nici o problema daca scriu aici nr. de telefon:
Cabinet Orto- Gyn, tel 0248 250552.

adresa exacta nu o stiu, dar o afli cand suni pt programare.

eu pot sa spun ca am mers mereu la medici ginecologi barbati; cred ca asta tine de psihologia fiecarei femei, eu am mai multa incredere in barbatii- medici...

oricum, pot sa-ti spun ca mi se pare 'de incredere' si in plus are cabinetul utilat cu echipamente 'de ultima ora'.



_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fritz spune:

Indraznesc sa recomand o doctorita : Ionescu Nicoleta, a lucrat la Dr. Luca, iar de vreo 2-3 ani are cabinet in Prundu, la complexul 2, langa farmacia Dona si BRD. Am facut mai multe controale la ea, fara sa am probleme de sanatate, eram doar insarcinata, apoi control dupa nastere, ecografii, deci nimic serios.Este f. draguta ca om si mai conteaza si asta de multe ori. Stiu ca pentru Papanicolau probele le trimite la Bucuresti, are 2 tarife, nu mai stiu exact care era explicatia, dar nu tinea de calitate.De cateva luni tot incerc sa fac si eu testul, dar nu am reusit din diverse motive. Sper sa il fac cat de curand.Teoretic este mai bun dr. Buzatu, dar eu am fost f. multumita de aceasta doctorita, asa ca o recomand.Am un nr. de telefon de la cabinet 0248211583.Sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri0223 spune:

hmmm ... acum nu stiu ce sa fac

pe de o parte m-as duce la dr Buzatu pt ca as vrea sa vad cum se comporta si un barbat ginecolog, dar stiu ca o sa-mi fie extrem de rusine de dansul. Pe cealalta parte .. as alege-o pe d-na Ionescu pentru ca este fata si de data asta este recomandata de cineva.

Pana se termina sesiunea mai am 2 sapt de gandire :) Am sa va povestesc apoi cum a fost.

Mersic frumos pentru recomandari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

esti tinerica... imi amintesc ca si mie mi-a fost u pic de jena la inceput, cand mergeam la dr.
de ajutor mi-a fost insa gandul ca la cate pasarici a vazut la viata lui, sigur ca a mea e fix la fel ca si altele, cata vreme nu e... albastra!? ceea ce evident, nu era cazul!

pt mine in momentul de fata conteaza cum se poata el ca individ, cat de politicos este, daca are rabdare sa-mi raspunda la intrebari, sa-mi explice diagnosticul/ variante de tratament, conditiile si dotarile cabinetului.

in locul tau as alege-o probabil pe domana dr, pt ca e cert ca te vei simti mai confortabil. daca trimite testul la bucuresti este perfect ok, in fond tu vrei un rezultat corect la test; recoltarea in sine nu e cine stie ce!

pentru eventualitatea ca la un moment dat apar probleme mai serioase, ramane sa decizi atunci daca e util sa te indrepti spre cineva mai cu experienta, in cazul in care sa zicem doamna respectiva nu te multumeste deplin.

pana atunci, mult succes in sesiune!

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Adri si eu ti-as recomanda-o pe dr Ionescu. Eu am fost la ea cat am fost gravida sa fac ceva ecografe ptr ca la Bucuresti nu puteam ajunge saptamanal si am ramas destul de impresionata de faptul ca auzise de multe chestii pe care f multi dr nu le stiau, de multe analize de care m-a intrebat si pe care altii cred ca nu le-au auzit denumirea in viata lor. Sora mea a facut la ea un PapaNicolau si i-a descoperit o rana pe col. Acum merge si ea la Buzatul dar se pare ca o cam tine pe drumuri si pe tratamente care nu au nici un efect. Cred ca un test poti sa il faci aici si apoi daca apar ceva complicatii (sa dea DD sa nu fie) cel mai bine ar fi sa te indrepti catre Bucuresti.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
nov 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri0223 spune:

Am sa merg la d-na Ionescu. Daca o sa-mi placa de dansa in sfarsit voi avea si eu un medic ginecolog si nu va mai trebui sa experimentez de fiecare data (in domeniul asta nu e placut sa experimentezi :( ). Daca nu-mi va placea (desi dupa ce spuneti voi nu ar avea de ce :) ) am sa ma duc la d. Buzatu(unde probabil ca voi inceta sa mai caut altii).

Va voi spune cum a fost

quote:
pana atunci, mult succes in sesiune!
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

D-na Tanasescu, are cabinet pe Calea Bucuresti! Eu am fost foarte incantata de ea, doctorita ionescu mi s-a parut cam distanta! Iti spun ca m-au vazut multi medici si in Pitesti si in Bucuresti fiindca am avut ceva probleme cu sarcina si inainte sa raman insarcinata...ca d-na Tanasescu nu am intalnit!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput