Timisoara, Impreuna! (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, vad pe lista ca ai postat dar nu vad mesajul la noi! nu stiu ce se intimpla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Doris,nah...am zis sa nu urlu in gura mare,dar vroiam neaparat sa zic,ca sunt tare bucuroasa de performanta lui Alex.sar-mana de urare!

Laura,multumesc de urare!Sa dea Dumnezeu sa fie cum zici tu!

Kati,multam' fain si tie de urare!Nu stiu cand va fi faza pe judet,probabil mai incolo,prin aprilie,mai...cred.Iti dai seama ca la faza nationala trebuie date exercitii din toata materia...ma rog,pana acolo mai este,nu-mi fac eu iluzii si vise.Sunt multumita si fericita ca am un copil constiincios si ambitios,atat cat poate fi un copil de aproape 12 ani.

Claudia,cati ani are sotul tau?Tu cati ai?Sper ca nu-s prea indiscreta....ma gandesc la ce scriai cu recuperatul...dupa o varsta e ca o dragoste platonica...rar si cu sarg.Nu mai fi suparata...Or fi si la voi perioade...Eu zic sa te gandesti si la tine,mai lasa-i pe cei din jur in pace...Am citit ce si cum cu mandra ta...si ce ati facut?in afara de interminabile discutii in contradictoriu?Pune piciorul in prag...trebuie!Inteleg ca ti se pare greu,ca esti singurica acolo...insa trebuie sa faci ceva,neaparat ceva...Nu exista casnicie fara discutii,insa nici sa te lasi lasata la voia sortii nu cred ca e corect....Am inteles ca esti dupa cautari si ca inca nu crezi ca ai gasit alesul...si ma gandesc eu asa...in clipele mele de filozofeala,nici nu vom gasi vreodata Zburatorul ala,alesul perfect.Ai mai vazut pana acum om perfect?Eu nu.Dar ne multumim cu ce avem,asta nu inseamna,insa,ca trebuie sa ne degradam si sa ajungem sub un nivel la care ne putem situa cu succes.Asa ca coboara militaria din pod pentru cei 3 membri ai familiei si ia masuri.Si subscriu la ce scria Simona(Mariaa) despre rujul din buzunar si farduri si pudra...Hai ca iar m-am dizertat p-acilea si nush ,zau,daca fac bine....Numa' ca ma enerveaza situatia "femeia la cratita",intelegi tu!

Ieri am fost pana la Caransebes si inapoi...si m-am nervozat,mai frate,ca de fiecare data pe sosea...caci soselele tarii is pline de prosti si misogini la greu.Adicatelea data esti fomeie la volan,bay frate,automat esto proasta si habar n-ai stanga cu dreapta,cat despre ale sofatului nici vorba.F..u-le rasa in c-r de nemernici...pai ce?l-am lasat pe vreunul?rati ai dracului de misogini netrebnici,care cum vroia sa se strecoare colea,beshi,la gara cu tine....la ce sa va las?ca-s femeie?Neah....vorbesc de strazile oraselor Lugoj si Caransebes,unde ti se baga si iti taie fata cu tupeu maxim...vrei in faza,luati din fata!Eeeee,ca sa nu va spun ca mergea mandea,adica eu,ca fetele,frumos,cu 90/h,legal si imi facea unu din spate semne,ca se grabea el ca baietii....pe drumul de Buzias spre Timisoara si m-a depasit...si facea niste depasiri...de-ti statea mintea-n loc:peste linia continua,in curba periculoasa,in urcare in rampa,unde ai zero vizibilitate,ce mai?sinucigas omu'.Si am mers io frumusel si l-a un moment dat ,unde a inceput drumul fain si intins....ca sa zbor si eu olecuta cu Toyo,sa-i dau ceva talpa sa se simta si masinica bine...si zburam cu vreo 135km/h si ajungem teribilistu' din urma.Ce sa va spun?Mergea pe mijlocul soselei si nici gand sa se traga mai pe dreapta....mah,si m-am bagat in fundul lui,maimuta draku....poate=-poate.Abia s-o tras oleaca pe dreapta si am trecut fluierand pe langa el...Marius radea,ca ii plaaaaaceeee....ca io faceam maruntel din buze.P-orma am avut de la Lugoj la Timisoara un WV nou-nout,cu numere rosii ca macul,care mi s-a tinut in fund tot drumul asta...ori era incepator?ma intreb si eu....numa' ca ma gandesc ca un incepator nu prea are curaj sa zboare cu asa viteza si pe un drum cum e cel de Buzias....care intre noi fei vorba,ai portiuni pe km intregi undeti se face rau ca de vapor sau de mare,asa te hurducaie,ca ai impresia ca esti cu barca...Ori WV era constanta in fundu' meu,facand aceleasi manevre ca si mine,intram eu in depasire,el dupa mine,mergeam cu 140,el dupa mine,incetineam eu,incetinea si el....i-am facut semn sa depaseasca...nici un gand,tot in fundu meu.Am intrat intr-o curba mai stransa cu vrei 110/h....m-am gandit ca se sperie si franeaza si il pierd....neah...ti-ai gasit.Asa ca l-am adus pe omu cu fauveu' la Timisoara de-a moaca.Poate nu stia drumul....

Gata,ca m-am aberat destul....mai povestesc si eu p-acilea cu voi,sper sa nu va fi plictisit prea tare!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Nu stiu care-i faza Katik cand am trimis mesajul mi-a scris eroare,a expirat timpul si nu am mai avut chef sa scriu din nou,eu nu vad nimic pe niciunde,nu cred ca s-a postat mesajul.
Ano eu m-am gandit fara sa te felicit insa la Alex,bravo tie ca ai asa flacau destept,eu numai problem am cu fiica-mea dar nu ca nu o duce capul ci ca ea nu vrea sa invete,simplu ca buna ziua crede ea.Ano si eu i-am propus sotului sa nici nu ma mai pupe sa ne dam mainile numai ca avem relatie platonica numai, o perioada zici tu de 3 ani e asa si nici inainte nu a fost prea roz,pai eu am 33 dar sunt neglijata de pe la 30 el are acusica 40 dar e in stagnare de mult timp si cu prima sotie a fost la fel,cu mine si-a mai revenit putin dar 1 an numai,ia uite ca prostii vb si eu deja,dar tu m-ai provocat.
Caracudele mele pe cat sunt de nearatoase pe atat sunt de gustoase,despre asta am scris in mesajul ala.
Ana nr 1, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Anoooo Formula 1 scrie pe noi extra mancatzashi......
Cand mis singura sau impreuna cu ai mei si io man c-am tot asa,sa o alint si pe Cielita mea,ca numa eu ce-i mai dau talpa,Clau e mai calm.....si ca comportament in trafic si la condus(viteza).
Io mis sloboda si la guritza si la viteza.....tata spune ca io pot sa ma iau de mana cu Shumi

Clau bine macar,ca baracudele/caracudele tale iesira masticabile cat despre de'ale vietii valuri si io zic ca si Anutza noastra.
Si daca faci papa,baga un machiaj natur,cu putin gloss si o sa fi betoana cand vine hasbantul de la munci.


Am o durere de cap de imi plezneste,bag un Ketorol si ma pun iar in pat sa zac poate imi trece.

Varsta Maya Maria

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Fteleor ce ma fac nu mi se mai icnhide geamu...... sta numai rabatat cand vreau sa il inchid de tot ramane asa..ajutati-ma va rog poate stiu sotii vostrii ce sa fac....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Azi am fost super women. Pai am terminat de dimineaza fuguta mancarica, la lucru am rezolvat tot ce s-a putut, am dus masina la spalat, am facut ordine mare in birou si mi-am rearanjat toate plantele - ceea ce e o performanta, ca am 15, printre care cateva foarte mari - ficus, leandri, dracena, yucca, altele mai mititele - muscate curgatoare, un grepfruit, aloe vera, feriga si inca altele la prins. Am aruncat ce se uscase printre alea din borcane, am tuns din greu la alea mari uscaturi si ramurele compromise, le-am mutat din loc ca ficusul nu mai incapea si nu mai puteam deschide geamul de el.

Ana stii vorba mea cand dau peste vreun tampi din asta pe sosea? E, exista deja un pom cu numele lui pe el .... Da povestea ta merita toti banii, stauuu si citesc si rad de un singura....

Clau imi pare tare rau de necazurile tale. Ce sa zic, si eu sunt de parere ca ar trebui sa pui piciorul in prag altfel risti sa te trezesti ca au trecut niste ani frumosi ai vietii tale pe care tu nu i-ai putut simtii asa cum se cuvine. In comparatie cu fiica ta spiridusul meu e mic asa incat nu pot sa compar crizele de personalitate, chit ca si ghimpele asta mic al meu le mai face .... Am ramas datoare ceva raspunsuri la tine .. ala cu stirea cu incendiul ... eu merg numai pe sport pt Telesport dar, din cand in cand, mai dau materiale si pt Kanal D, atunci cand nu le iau de pe agentie de presa. Si cand stiu ca cei care filmeaza pt agentie nu-s la actiune sun in redactie si, de obicei, vor stirea de la mine. Platesc ff bine asa ca se merita dar, din pacate rar reusesc sa intru pe fir. Si denumirile banatenesti, pai una din bunici, aia din partea tatalui a crescut in Mehala, cu frau, si ea avea un larg repertoriu de cuvinte germanice, io nu le stiu scrie decat asa fonetic, da tu pricepi: eslingher (rulou), hoclu (scaunul e bucatarie fara spatar), glasvand (usa cu 4 canaturi si geamuri multe), bludvusht (sangerete), shpilhozen (pantalonii mei de copil cu bretele) ... acu doar atat imi aduc aminte. Noi rimflaish (tot fonetic scis) spunem la o amestecatura de cartofi, morcovi, patrunjel, telina - ce pune omul in spua, cu sos si carne de pui bine amestecate.

Laurelu, vin in club cu tine, cred ca e ceva cu presiunea atmosferica, am si eu o durere din aia de cap ca ma ia cu greatza. Bine ca am terminat cu treaba pe ziua de azi ... Doamne, mama draga da ce metabolism poti sa ai, sa papi atata, sa te pui in pat si tot ca trestia sa fi. Super tare. Auzi, io maine nu am de gatit ca am ardei umpluti congelati de la socrela, numa sa-i pun in cuhta la fiert, asa ca vreau sa fac, daca oi avea timp de dupa amiaza niste fursecuri din alea cu ghimbir si daca imi iasa miscarea pun si reteta pt tine.

Maria, sper ca esti bine si ca ne vei da vesti bune cat de curand...

Deya, apoi al meu sotz cred ca s-ar uita luuung la geam si ar anunta ca la urma urmei se mai aeriseste putzin... si l-ar lasa asa pana as face eu rost de un mester.

Dorisake tot nu mi-ai zis, te sperie retetele mele sau iti fac pofta, de lesini?

No, va las ca vreau sa fac un dus si sa dau cu putina oja pe unghii, si asta pana la 7 cand ma uit la stiri. Urmeaza cina, pregatirile de culcare a spiridusului, doua trei pagini dintr-o carte si ... s-a mai dus o zi.

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

danitin nu vrea sotzu tau sa dea mana cu prietenu meu....care foartee foartee linistit las ca vin eu sa il fac...daca nu nu e moarte de om...yo ma chinui trag imping ma uit cum ca nu o iesit din tzatzani...imi fac nervi ma iau transpiratiile nu de alta da nu ii deloc ieftin...el callllmmm lasa ca o rezolvam noi si pe asta pana la urma l-am rotit de cateva ori de la maner era problema...
Am fost si mester azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Sara buna...

Va citesc imediat...
Eu ma pregatesc sufleteste si-mi fac curaj, pe vineri, merg la control...
Vad ca ati fost harnice...
revin...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetele mie tot imi crapa capu' de durere,bubu mea a papat super bine azi si io la fel dar nu stiu ce fras am ca tot foame mi.....as manca intruna,ma uit in frigider si imi fac cu ochiul niste carnatzi stiks picanti luati de la Aldis(is mortali de faini) si nesthte cascaval. As manca asa gol fara pita dar dupa aia iar ma rupe foamea.

Dana pentru ca ai fost foarte harnicutza eu maine fac fasole uscata cu carnati si muraturi.

Kati cred ca este cu treburile casnice ca o fi venit si curentu' si apa de aia nu e p'acilea.

Dorisake aseara am avut aceeasi problema ca si tine si imediat mi-a fost gandul direct la tine. Sper sa fie totul ok. Ce mai facusi azi?

Mi se pare mie sau nu am vazut-o pe Lore azi?

Silvana,Anda,Aida,Lormi ce faceti dragele mele? -ici.

Varsta Maya Maria

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Saluatre Timisoara,

Sunt aici, am o mica problema pe care sper s-o rezolv cu bine, pana atunci va pup si sa ne auzim cu bine.

Silvana si Paul

Poze cu noi
www.onetruemedia.com/shared?p=49637cc8cc6e5649623278&" target="_blank">Craciun 2007


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput