Durerea unei pierderi de sarcina (59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, draga mea, imi vine sa pling, imi pare atit de rau, of, imi vine sa fac ceva si nu stiu ce, am miinile legate, asa ca o sa-mi bat gura, ca altceva ce sa fac? stiu ca te-ai saturat sa te tot incurajam, da ce sa fac altceva? nici pe departe nu esti printre veterane, ei uite andreea imi vine in minte cum a incercat ea mai bine de 1 an si pina la urma il va avea pe david, uite si liana ce se chinuie, si idaira, si mai sint fete care au ramas dar au pierdut din nou sarcinile, of, atita durere. dar cum zicea laura, pina nu e rosu e speranta, asa ca io inca ma rog ptr tine sa fie II si sa beau in cinstea ta cit mai curind.

liana, deci ne dam mina doua babe surde, io merg la audiolog sa bag un test ca la urechea stinga nu mai aud mare lucru, nu ma mir la cit zbiara astia mici....

idaira, io=s aici tin pumnii

oana, si ptr tine sint aici si tin pumnii

cine mai are nevoie luati o gura in butoaiele lianei de optimism si veniti la mine ca va tin pumnii si va pup tare pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

va pup pe toate, suntem in aceeasi formula, tot... "kinder cu surprize" cum imi zice sotul. speram sa ne mai tina doua saptamani.
Flavia, ma bucur pentru voi, pentru sotul tau ca a depus juramantul.chiar merita dupa atata munca.
Michelle, nu stiu ce sa zic, mi-e greu sa te incurajez, te vad atat de deprimata, e greu, te cred... off, poate totusi... sper ca anul acesta sa fie cu noroc si pentru tine, daca ai sti cat de mult imi doresc asta... te pup
Liana, asteptam cuminti sa ne dai vesti bune!
Lau, , o sa-ti tin pumnii pe 18, sper sa fie cu vesti bune
Idaira, LA MULTI ANI cu intarziere, ce-i drept, sa ma ierti! sper sa fie cu vesti bune luna asta.
Irene, ,e drept ca atunci cand ai preocupare esti un pic optimista. sper sa mearga usor cu dosarul.
Mirelus, cum esti?
Irda, Andreea,Musette, Consi, cum va simtiti?
Ninia, nu a venit bebe Mihnea inca. dupa cum spuneam "kinder cu surprize"



Marina, o in cu Mihnea-Adrian 36+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Buna dimineata si o saptamana minunata va doresc!

IreneCAM, multumesc de mesaj, in general se intampla contrariul, iti imaginezi cum arata cineva si apoi…surpriza… realitatea e la polul opus.
Teo, ai fost o frumusica si tu cand ai spus DA, sper sa mai stea bebele un pic la mami in burtica. Ai grija de voi. Ti-ai facut bagajul?
Michelle, e asa de placut cand iti gasesti o preocupare… uiti de problemele de zi cu zi… din propria experienta iti spun ca e nevoie sa iti gasesti ceva de facut pt a uita de fapt de adevarata durere…
Stefania, ce ma bucur ca sunteti bine! E o dulceata bebelusa ta, sa dea DD sa creasca sanataoasa !
Mav
Carambulina, cu o mica intarziere iti doresc si eu LA MULTI ANI!
Idaira, LA MULTI ANI si tie! Doamne, ce frumos ar fi sa primesti un cadou mirific de ziua ta... iti tin pumnii !
Mirela, ce ai gatit bun ? Si eu am cam stat in week-end in bucatarie, sotul meu a fost plecat o saptamana, sambata dimineata s-a intors asa ca i-am pregatit bunatati ! Tot imi zice sa nu-i mai gatesc ca o sa se ingrase !
Liana, am auzit eu ca in week-end s-au golit butoaiele, asa este ?
Antrutzac, imi pare rau ca ne intalnim aici... Mie doctotrul mi-a zis sa nu raman 2 luni, atat. Acum cred ca depinde de problemele care au fost la fiecare. La mine nu a fost se pare nici o problema, si totusi…
Myry, cum te simti ? Ce face bebelina ta ?
Laura, ce fete frumoase… va pup, sa fiti sanatoas, mancacioase si fericite !
Lau, draga mea, iti multumesc din suuflet de urari ! Sa dea DD sa implineasca visele tutoror de aici, toate meritam !
Citesc mai departe si revin.


ziua in care am spus DA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna dimineata!Inainte de toate, am doua vorbe sa-i spun Michellei:CAPUL SUS!Nu pot sa te vad atat de deznadajduita si nu vreau sa te las asa.Esti puternica si sunt sigura ca va veni si minunea mult asteptata.Trebuie doar sa mai ai putina rabdare.Cred ca te-ai saturat deja de aceleasi cuvinte de la toti.Stiu ca in sufletul tau ai impresia ca nu va mai fi niciodata cum a fost,ca vorbele celorlalti nu au nicio valoare acum pentru tine, sau valoreaza prea putin.Tu ai nevoie sa se intample minunea, nu de cuvinte.Si ai dreptate.Dar va veni, te asigur!Va veni pentru ca o meriti din plin.Nu te cunosc aproape deloc, dar pentru sufletul tau mare si sprijinul dat celorlalte fete, trebuie sa fii fericita!
Lau, oare timpul poate trece mai repede decat ar trebui?Voi fi fericita numai atunci cand medicul imi va spune ca pot avea inca un copil.Pana atunci, stau cu inima stransa...
Totusi, sunt atatea exemple de fete care au reusit...Trebuie sa speram toate!De multe ori , cand mi se intampla ceva obisnuiam sa cred ca timpul le rezolva pe toate.Oare de data asta , asa va fi?


Mariaanna

Povestea nasterii lui ALEX, povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112729

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Carminabulina si Idaira La multi ani si tot ce va doriti!
Am citit articolul biancai brad despre pierderea sarcinii si ma gandesc ca a reusit sa exprime foarte bine ceea ca simtim sau am simtit toate la un moment dat http://www.biancabrad.com/pierderea_sarcinii/

Va pup fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata!
La multi ani carmina si Idaira,multa sanatate si bebeul mult dorit!
Cmyry
Liana
Teo , sper din suflet sa mai stai cu bebe in burtica 2 saptamani!
Ninia
Irenecam
Irinabobe
Michelle,iubita te inteleg prin ce treci si ce durere simti de fiecare data dar eu cred ca anul acesta minunea se va intampla.Fii tare si ai sa vezi va bebe va veni!
L5845
Pepsi
Miha
Blueeyes
Mariana
Va pupic pe toate si am si eu o rugaminte,daca puteti sa ma scoateti de pe lista aspirantelor,va rog mult.Multumesc anticipat!

va pup pe toate si mi-e dor de voi,nu vreau sa deranjez pe nimeni cand intru aici!

minunea noastra


asa creste minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Irina, este impresionant articolul...Mi s-a strecurat un gol imens in suflet citind...cata durere Doamne!Este incredibil cat ne este dat sa suferim pe lumea asta!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Miha, imi pare rau de ce aud... am tot sperat se se intample minunea… Acum, stii si tu, mereu auzim povesti si povesti… Ba ca la cineva nu s-au pozitivat testele 2 luni, cu toate ca era insarcinata, ba contrariul, etc, etc. Asa de mult mi-as dori tu sa fii o poveste cu final fericit... Orice ar fi, tb sa mergi la medic sa vezi despre ce e vorba. Tin pumnii sa nu fie nimic grav!
Liana, acum am vazut ce era in butoaiele alea, ASA DA !!! Iti tin pumnii pt inseminare!
Flavia, ma bucur ca acum esti mai bine, sa te bucuri de baietii tai! Si privinta cazaturii… se pare ca sunt semne de buna purtare, asa se zice!
Michelle, imi pare rau…Ce pot sa-ti spun, decat ca va veni, cu siguranta, o zi…
IreneCAM, ma rog sa iasa totul cum iti doresti ! Ce frumos ar fi sa apara 2 micuti: o minune prin adoptie si un ingeras la tine in burtica...
Michelle, stiu ca ai fost suparata atunci cand s-a discutat acest subiect, dar sa stii ca e minunat sa fii relaxata, dar sa nu uiti si de un amanuntit control medical, la tine si la sotul tau. Si o sa-ti spun de ce. Se pare ca unele femei, dupa pierderea unei sarcini, au cicluri anovulatorii. La mine asa a fost timp de vreo 3 luni. Dupa care mi s-a descoperit o inflamatie pelvina, doctorita mi-a zis ca e posibil sa fie un motiv pt care nu ramaneam insarcinata ! Am facut 2 luni tratament pt aceasta, cu antiinflamatorii, magne B6, antibiotice si branca ursului. Dupa aceea am ramas insarcinata. Ma gandesc ca daca nu as fi mers la medic pt investigatii amanuntite, astazi ma chinuiam iar sa inteleg de ce...
Ninia, ma bucur ca te-ai distrat. Vreau si eu la munte!!!!!!
Mariana, pup fata optimista !
Irinabobe
Mustette, ce faci graviduto ?
Despre mine… fizic ma simt binisor, cand si cand am stare de greata sau vomit, dar nu chiar zilnic. Incerc sa me menajez, sa nu fac efort. Imi este rau doar daca stau mult in picioare, in rest este bine.
Stau si ma gandesc mereu de ce a trebuit sa trecem toate prin aceste experiente… Imi este frica sa ma bucur, nu am spus nimanui despre sarcina decat sotului meu si voua.. Ma gandesc ca daca se intampla ceva rau, nu mai trebuie sa dau explicatii la prea multa lume… Pentru mine si sotul meu este un subiect un pic tabu, nu-l las sa vorbeasca despre asta sau sa se entuziasmeze. Imi pipai mereu sanii si ma sperii daca la un anumit moment nu ma mai dor… imi zic Doamne, se intampla iar… Daca intr-o zi nu-mi este greata, ma sperii iar. Cand merg la toaleta verific tot timpul sa nu fie vreo pata ciudata. Ar fi trebuit sa fie cele mai frumoase momente, dar la mine, deocamdata sunt zile pline de panica… E greu acum. Saptamana viitoare merg la ecografie si poate atunci o sa ma mai linistesc un pic.
Oricum, incerc sa nu-mi pierd optimismul. Trebuie sa fie bine!


ziua in care am spus DA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

irinabobe, multumim de articol. intr-adevar graitor. m-a surprins ca se minuna ca la noi in tara nu ti se ofera nici un fel de suport pentru asa ceva. realitatea este ca suntem inca o tzara saraca. chiar si imbogatitii peste noapte nu sunt nimic mai mult decat niste tzarani oarecare si nu se schimba situatia asa de repede numai si numai de dragul lor. mai avem muuuuuult pana sa angajeze spitalele din romania asistente si medici care sa fie trainuiti sa fie empatici cu problema pacientului. mi-a placut mesajul ei final. ca isi priveste cu alti ochi acum familia. e nepretuit! tu ce mai faci ? am vazut cuvantul "dianele" pe la un alt topic, m-am speriat si am inchis

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Musette, pe cine deranjezi???Dimpotriva, ne face placere sa vii sa mai vorbesti cu noi.Nu ma pricep , sa te scot de la aspirante..Poate te ajuta altcineva.
Consi, Totul va fi bine...Nu te panica!Relaxeaza-te si rasfata-te!O meriti!
Sa aveti grija de voi si de burtici!

Mariaanna

Povestea nasterii lui ALEX, povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112729

Mergi la inceput