Durerea unei pierderi de sarcina (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ale-imi pare rau ca nu ne mai scrii...sper ca esti bine chiar mai mult sper ca esti gravidutza si ca esti foarte bine...cand vrei scrie-ne...suntem aici!
LauraIoana-este foarte frumos din partea ta sa intrii si sa ne incurajezi desi esti atat de ocupata cu micuta!Numai bine iti doresc!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Idaira-eu nu mai am cum sa vin cu vestea cea mare lun asta din pacate dar te rog TU SA VII!!!Iti tin pumnii!
Irinabobe-cum mai esti?
IreneCam-cum merge dosarul pentru adoptie?eu sper ca pana e gata ai si tu un bebika mic in burtika!!Ai grija de tine si sa nu iei nici un medicamet orice ar fii!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Michelle parca nici "imi pare rau" nu mai e suficient...stiu ca esti dezamagita rau. Nu renuntam nici in ruptul capului, da? Multam de intrebare, e binisor deocamdata cu dosarul. Atata timp cat am o ocupatie legata de un copil, chiar si indirect, sunt putin optimista.


"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

IreneCam-stii...as vrea sa nu mai doara atat de tare si sa pot accepta si eu venirea uratilor dar nu pot ca ma doare rau si mi si frica de nu iti pot spune,frica ca nu voi avea nicioadata un copilas sanatos.Sunt fata cu cea "mai mare vechime" sa ii spun asa ,dintre fetele care si-au pierdut ingerasii si au incercat sa ramana gravide...eu nu am mai reusit si poate ca nu am sa reusesc nicioadata poate pentru ca sunt o LASA ca nu sunt deloc puternica ,ca inca imi plang fetita mea scumpa ca inca ma gandesc zi de zi la ce s-a intamplat..of e totul atat de nedrept,imi vine sa urlu sa iasa toata durerea sa nu imi mai apase sufletul atata...of...

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Si stiti nu ma gandesc deloc luna de luna automat cand facem dragoste sa facem un copil,din contra sunt relaxata si totusi nu se prinde nu mai stiu.Cateodata ma gandesc ca poate fetita mea crede ca vreau sa o inlocuiesc cu alt copilas si de aceea nu imi trimite o surioara sau un fratior dar nu e asa,in inima mea toti copilasii vor avea locul lor deosebit indiferent unde vor fi,in inima mea au locusorul lor.of poate credeti ca am luat-o razna sau cine stie poate ca am luat-o.....de atata durere nu ma mir...

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna fetelor!
Vreau sa le felicit si eu pe cele doua sarbatorite de ieri si de azi...Carmina si Idaira, La multi ani si sa aveti parte doare de impliniri si santatate multa!
Michelle,, poate de data asta simptomele pe care le ai nu iti vor aduce uratii, ci un bebe...Doamne ajuta sa fie bine si sa nu mai scrii niciun mesaj trist, ci doar mesaje pline de optimism si bucurie.
L58,te inteleg ca ai o perioada mai aglomerata...stai linistita ca stim ca nu ne uiti si ca esti alaturi de noi
Consi,,
miha74, imi pare rau ca te simti asa...sper sa fie bine si la tine.
Liana30, bafta multa!
Mav,ce bine ca esti asa de linistita!Poate perioada asta...te va ajuta sa iti implinesti si visul!
Oana, cum a fost la medic? Ce vesti ai?
Dana, ce faceti? Tot miscaret e bebe?
Teo, cum esti? A aparut bebe Mihnea?

Eu....m-am intors de la munte.A fost superb.Ne-am distrat, dar a fost si obositor.Ne-am culcat numai la 4 dimineata...azi a nins super mult la Azuga, din fericire, pt ca ieri a fost o zi de primavara si eu chiar imi doream sa prind o zi de iarna autentica. Am avut noroc si am avut parte de ea...
Va imbratisez cu drag pe toate si va doresc o saptamana usoara!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Fetele scuze ca n-am apucat sa va dau de veste, am fost tare ocupata si nici netul nu prea a mers
Ultimele vesti sunt ca ieri, in Z19 endometru a ajuns 9,5 mm si foliculul de 16,2
Astazi am bagat pregnyl, 10 000 UI, deci pe maine seara pocneste, sper , un folicul si daca vrea DD o sa vina si bebe
Visez si zi si noapte la asta, sper sa fie bine
O sa va citesc din urma si mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Lau unguroaica iti multumeste si te pupa
Pepsi asa e mama si io sunt tot baba sulda,,stii tu ca io le zic cu foc
Michellee io zic ca pana nu vezi rosu inca mai sunt sperante..am io asa o presimtire ca e ceva acolo..doamnee sper sa nu ma insel.
oana bafta multa!!!
Irene pup
Nina pup
iertare ca nu7 va scriu la toate in parte..dar va iubesc pe toate..si va puppp




Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:


Va multumesc la toate pt urari! Mi-au mers la inima!

Michelle te inteleg atit de bine cind vb de "veteranele" de aici care inca n-au copilasul lor,of Doamne...mie mi-a mai ramas doar o farima de optimism( cit m-au mai schimbat pierderile astea,nici nu-mi imaginam vreodata!) dar cind te citesc si-ti simt tristetea,parca ma impulsezi sa sar si sa incerc sa te motivez,macar cit de cit...nu zi hop pina nu sari!poate-poate... nu se stie niciodata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

butoaiele sun pline..
hai fetelorrrr capul sus,,toate vom reusii pana la urma..
io va pup si va invit in butoi




Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput