Durerea unei pierderi de sarcina (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Idaira, la multi ani! Si cat mai curand sa ai parte de un test pozitiv si de un bb sanatos!

Miha, nu stiu daca are vreo relevanta, eu singura data cand am ramas gravi am avut un test pozitiv dupa o saptamana jumate de intarziere a CM...pana atunci toate ieseau negative. Nici acum nu am inteles ce s-a intamplat, de ce s-a pozitivat asa tarziu. Sper ca si la tine sa fie vorba tot de o sarcina.

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

IDAIRA - LA MULTI ANI! - Multa sanatate, iubire, bucurii,
impliniri si fie ca cele II sa vina cat mai curand!


myry 22+






Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=myry&year=2008&month=5&day=26&babycount=1

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

idaira, m-am trezit cu tine in gind, asa ca .....MULTI ANI TRAIASCA MULTI ANI TRAIASCAAAAA LA MULTI ANI, CINE SA TRAIASCA, CINE SA TRAIASCA LA MULTI ANI, iti doresc sa vina bebe cint mai repede posibil, si multa sanatate sa ai! idaira si eu am un sot minunat si uite ca am si doi copilasi, deci stai linistita ca si voi veti avea

liana, tin pumnii din nou sa stii, si-i pun si pa astia mici la treaba sa-i tina, he he acu am citit si m-am prins si io ca butoaiele erau cu optimism, de baba surda(adica je) le potriveste, da lasa ca intr=o zi eram si eu rau pe undeva pe jos de ma adunam cu lingurita, si am citit un mesaj de-al tau .....si hopa parca bausem ceva ca mi-am revenit asa brusc. na ca te pup te-ai facut si cu o titulatura("unguroaica"}

lau, mi-a fost dor de tine, eu sint bine multumesc de intrebare, m=am refacut dupa toate cele, azi dimineata parca ma pusca o raceala, da am dat repede in cap cu propolis si echinaceea, azi vrem din nou sa patinam, dar o iau usor de tot de data asta!multumim de felicitari, acuma s-a terminat un drum greu, incepe unul frumos sper, si mai sper ca intr=o zi sa avem cabinetul nostru.ma bucur ca ai revenit

teo, cum esti?

miha, imi pare tare rau

myry, asa ma bucur cind vad ca scri, cum mai esti dupa tratament?

va pup pe toate o duminica placuta va doresc

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

L5845-multumim pentru noul capitol!Imi pare rau ca ai avut o saptamana atat de ocupata dar lasa ca saptamana aste te vei relaxa si te vei odihni!iti tin pumnii pentru februarie cand mergi la doctor!
Idaira-inca o data LA MULTI ANI!!!!!Astazi nu ai voie sa fii trista gandeste-te ca ai toate motivele sa fii fericita,cu siguranta e si bebika mic deja la tine in burtika!Sa ai o aniversare minunata in continuare azi!La multi ani!!
Pepsi-felicitari pentru sotul tau!!Ai o familie minunata,ai de ce sa fii mandra!imi pare rau ca iti da tarcoale raceala,sper totusi sa te ocoleasca!ai grija la patinaj!te pup!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

La mine s-a dus si luna aceasta,nu mai sper deloc pentru ca acum aceleasi simptome ca in fiecare luna inainte de venirea uratilor,nici nu va pot spune in cuvinte cat de tare ma doare sufletul si cat de dezamgita sunt.Imi cunosc organismul atat de mine,la mine cand apar aceste simptome nu mai exista nici un "poate" nimik ci vin sigur uratii...ce pot sa mai spun...

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Miha74-of nu stiu ce sa spun...toate starile astea de rau ale tale si atatea simptome,nu imi pot explica cum de testul a iesit si acum negativ...eu inca sper pentru tine,sper ca doctorul sa iti dea vesti bune!!
Liana30-tin pumnii la fata ca de data asta sa decurga totul bine si sa se prinda bebika mic acolo la tine!!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

oana-oana26-te-am asteptat cu vesti bune.nu ne.ai mai spus cum a fost ieri la medic!ai grija de tine si hai da.ne vesti bune!
Mcrissa-ce mai faci?

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

andrutzac-in primul rand vreau sa iti spun ca imi pare rau ca ai ajuns si tu aici pe aceasta lista"trista"...Iar in legatura cu asteptarea eu sunt de parere ca ar trebui sa urmezi sfatul medicului pentru ca fiecare organism este diferit si necesita mai mult sau mai putin timp de vindecare iar daca doctorul tau ti-a spus 6 luni atunci el stie foarte bine de ce ti-a recomandat asa.Lasa.ti timp,nu te grabi...organimsul si psihicul au nevoie de timp...nu te grabi....repet e doar parerea mea tu oricum fa ce stii tu mai bine...sper ca nu te-am suparat cu sfaturile mele!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alinushca-draga tu ce mai faci?tickerul tau este actual?daca da esti in perioada fertila,tin pumnii sa se prinda!
Della-inca o data bine ai revenit!
Danangie-ce mai faci?cum te simti?
Bluueyes-imi place tare mult semnatura ta,ma bucur atat de mult ca ai reusit si ai ramas gravidutza,de data asta va fii bine!sarcina usoara in continuare!
C.myry
Ladymina-ma bucur si pentru tine tare mult!!!Imi pare rau ca te confrunti cu greturi zilnice,stiu ce inseamna dar o sa treaca prin saptamana 16-17 depinde.Ai grija de tine!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mav-ma bucur sa te aud mai optimista!esti o fata minunata!
Remaliss-unde esti draguta?de ce nu mai scrii?atat de mult as vrea sa aflu vesti de la tine!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput