Sezatoarea canadiana (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jessie spune:

Maru, iti tin pumnii, stiu si eu cat de greu si stresant e sa-ti cauti un job...eu eram la capatul rabdarilor si pana la urma am prins 2 joburi in aceeasi zi!! :-) stiu ca e usor de spus, dar keep trying...toate au un rost pe lumea asta!
daca asa trebuie ,al tau va fi jobul asta! cel mai bine e sa incerci sa "uiti" de el si sa incepi si cauti altele ...macar te concntrezi pe altceva.
Multa Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

maru, iti tin si eu pumnii sa primesti vesti bune.
Jessie zice bine ce zice. Ocupati timpul cu alte cautari si aplicatii.

Nelia, sper ca e mai bine Tudora si nu mai are febra iar tusea s-a ameliorat

Eu am avut o zi incarcata astazi iar maine va fi si mai si. Am avut un interviu la o firma de plasare. Maine am interviuri la doua companii. Actiunea imi face bine si-mi ridica noralul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Vreau sa va mai intreb daca stiti vre-un site de unde pot sa comand ceva cosmetice sau parfumuri si sa le trimit in Romania, pt ca e ziua sora-mii si as vrea sa-i trimit un parfum, niste cosmeticale ceva....???? Eu mi-am mai comandat online de aici din Canada , acum ma gindeam de vre-un site din Europa, daca stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

quote:
Originally posted by Ica 1975

Miikon, dar de ce ati stat atat de putin? Nu ati avut si inetrviu dupa? Cand stiti rezultatul. Ne-a venit si noua invit, tot asa la 9.30 insa in afara de ora exmenului nu mai scrie altceva, deci cum e?



Noi

Ce faci te si face.



Pai nu aveti si ceremonia. Poate ne spune Kristin daca a primit convocarea pt. juramant.Ca parca ea a dat acum vreo saptamana. Pai am stat cam 10 minute in sala( am spus mai demult ce formatie avem noi, deci intrebari penibile pt. noi, nu chiar simple pt. un profan, daca nu a citit cartea), si apoi uimitor, cum am iesit primii, ne-a chemat unul dupa altul f. f. repede, si s-a uita pe acte , ne-a intrebat ce facem acum in viata....Ce lucram....Chestii cam private dupa gustul meu si cam atata...Ne-a spus ca ceremonia e in alta zi si ca putem pleca. Dar am vazut persoane care erau de dimineata de la 8 si inca nu intrasera la interviul cu judecatorul, si iti dai seama ca e de asteptat pana la juramantul care e la 11.30...
Ce e nasol ca trebuie iar sa lipsesc pt. ceremonie.


www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Tare mai este greu sa nu poti citi si scrie pe DC in timpul serviciului ...Ma cam maninca degetele si tare as face click, dar mi-e teama ca ma pedepsesc zgripturoii astia ai mei . Asa ca imi ramine putin timp dimineata si putin seara, deci fac repede turul, asa, cam talmes balmes (dar cu scuzele de rigoare):

- sanatate la toti bolnaviorii mici si mari (Nelia si familia, Tudor, Lorelaim si restul...)
- bafta la cautat joburi (Clau, Maru)
- mult noroc la noul job (Ana)
- felicitari pentru cetatenie (Mikiion, Ica)
- succes la raspunsuri la intrebari incuietoare (Dana, Magdone)

Oare ce am uitat??????

Pun si eu niste poze facute duminca trecuta la ski cu copila mea:

http://picasaweb.google.com/Antonia13052000/2008IanuarieLaSki

Apropo, simbata dimineata vrem sa mergem la Atrium la patinaj. Poate mai sint si alti amatori. Iar duminica mergem la ski, la Mont Olimpia.

Un sfirsit de saptamina placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Sanatate multa la copilasii bolnaviori.
Nelia fi foarte atenta cu febra sa nu patesti cum am patit noi. Acum o saptamana jumate Dennis a terminat cu antibioticul pentru ureche si la control a fost totul bine. Luni a inceput sa stranute, marti a inceput sa-i curga nasul, marti seara a avut febra 38,8 iar pana miercuri dupa amiaza nu a mai avut deloc, in schimb urechia stanga a inceput sa curga,a mai avut un pic de febra seara si pana azi nimic. Am fost normal la doctor azi sa vad ce se intampla cu urechea stanga si mi-a spus ca este bine ca a curs dar urechea dreapta arata nasol de tot si am facut bine ca m-am dus la timp, asa ca iar suntem pe antibiotic 10 zile. Daca nu incepea sa curga urechea stanga probabil ca nu ma alarmam si ma gandeam ca este o simpla raceala. Acum ma rog sa nu se tample ceva si la Bela ca vad ca si ei a inceput sa-i curga nasul.
Cu mare mare intarziere "La multi ani Emma" multa sanatate si mult noroc in viata. Denisa am admirat pozele, sa va traiasca copilasii si sa aveti numai bucurii alaturi de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Oana, noi venim maine la Atrium. Vorbim la telefon diseara.

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Neata, tuturor!

Oana, sa stii ca am profitat si m-am uitat la mai multe albume, e complet cool copila ta, il si vad pe tati cu AG-ul incarcat la poarta de-aici citiva ani!
Si mai tot incerc sa-ti spun de citeva satamini, am cumparat de la Jean Coutu o chestie contra rosului de ungii, da' uit sistematic cum o cheama. O sa-ti dau totusi coordonatele, poate o gasesti dupa descriere :) Cutia e argintiu - satinat, sticluta e cam cit cea de oja normala, produsul e facut in Monaco, si in descriere ii zice: lac amar contra ros ungii. Vezi ca e la sectiunea de cosmetice, nu la farmacie. Initial, "madmoazela" a vrut sa-mi dea ceva care se spala, da' am insistat si l-a gasit si pe asta, ca nu se duce de pe ungii cu una - cu doua. Cred ca numele incepe cu A, da' nu-s de ce nu pot si gata sa tin minte!

Mia. am vazut tot pe forum pe la Femina Intim subiecte in care fetele care sint in Ro deezbateau site-urile pe care se poate comanda on-line, da o tura pe-acolo!


Maru, Clau, tinem pumnii tare!

Lorelai de Otawa, tu cind mai pui pozute cu fetele? Reversul: avem si noi canal la Montreal, cind veniti? Noi venim la Otawa cind o sa fie festivalul ala cu ribbs pe Strasse, cum i-a fi zicind la strada aia care seamana cu Republicii din orasul meu de dor si iar dor, anul trecut a fost in iunie. Si-acum imi lasa gura apa cind ma gindesc la ribbsii aia :) Mi-a fost lehamite sa fac coada sa imi cumpar, da' anu' asta nu ma las!

Codritu, yo're welcome cu plagiatul, Tara Bebelusilor a fost locul meu favorit cit a fost Radu mititel, acu' ne-am mutat in Tara lu' Pokemon, da' vorbeste el, eu tac si ma mir ce complicata-i chestia asta (ca sa nu vorbim de cit e de scumpa!).

parpalak, supa n-a iesit nicicum pentru ca n-am facut-o inca! Da' sa stii ca si eu m-am scapat de bacon de mult, numa' ca pun in loc de otet lamiie, ciorba de salata e in topul favoritelor la fiu-meu! Numa' ca nu-s cum fac dar, de la o ciorba la alta, uit mereu daca trebuie sa pun intii laptele si pe urma lamiia/otetul, sau invers, si, de regula, mi se taie laptele in ciorba. Oricit as incerca. C-am vrut sa tin minte alfabetic, genul la-pte inainte de la-miie, da' pe cind trebuie sa le amestec nu mai stiu dace trebuie sa le pun alfabetic sau non-alfabetic si ma'nervez si nu mai fac deloc! Omleta cui i-o lasi???
Si sa mai stii ca in vremurile imemoriale in care colegu' facea jogging pe Jepilor mereu venea cu povestea cu ursuletii la container... Eu's crescuta pe partea ailalta de Timpa, in buricu' tirgului, n-aveam ursuleti, da' aveam aleea de sub Timpa si Vointa si Olimpia, for not to mention magazinele de pe Rep!

Nelia, prima intilnire cu retetele tale m-a dat pe spate! Am ris cu coputeru', pe urma m-am hotarit sa-ti explic de ce. Uite aici retete de supa pasata:

Morcovi, patrunjel, telina. Se curata, fierb, blenduiesc. Se adauga sare si leustean. Se maninca cu crutoane (de la magazin!).
A) Supa de conopida: Se fierbe si conopida cu acelea si se blenduieste.
B) Supa de cartofi: Conopida de mai sus se inlocuieste cu cartofi.
C) Supa de fasole boabe/porumb: Fasole de conserva gata fiarta/porumb de conserva gata fiert inlocuieste cartofii deja mentionati.
D) Supa de morcovi: N-am conopida, n-am cartofi, n-am fasole, ce sa mai, bate vintu'n frigider, da' ia uite ce multi morcovi am! Guys, azi mincam supa de morcovi!
Samd.

veniti cu up-date-ul de copilasi sanatosi, Selena, Nelia, Clau, tulmodu', sa ma duc linistita la schi miine!

Pupici,
Simonna





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by try

Tinem pumnii, maru, te vad ca esti foarte incordata.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II



multumesc!


Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Maru-Doamne Ajuta si multa bafta!
Clau-tzinem pumnii la interviuri si sanatate!
Selena-multumim si multaa sanatate si voua !
Nelia-cefacfetele-sanatate!
Simona- again-mi-ai inseninat ziua si uite asa o sa-mi treaca durerea de spate-pupici!
Va pupam-mergem sa ne intalnim cu o fetitza care acusi va face 1AN!!!?(Try- tu o stii-Odette de Moni-astapt ca s-au mutat la 15 min de noi))

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput