Mamici de septembrie - octombrie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Buna, burtici mici! pentru cine este interesat, am gasit o chestie super interesanta pt burtici si mamici...
Pt cine vrea niste vouchere cu care poate face mai apoi cumparaturi pe net pt bebe,trebuie sa intrati pe un site al celor de la Elevit si sa ajutati un copacel sa creasca (virtual,binenteles)...pe asta primiti in fiecare zi puncte (pt udat,taiat,etc) pe care la final le puteti transforma in cupoane cu care sa cumparati lucruri pt copii.
Nu prea mi-a venit sa cred nici mie,dar am intrat si eu in joc...si nu ai nimic de pierdut pana la urma urmei,totul dureaza maxim 5 minute pe zi si dupa cate zile vrei, te retragi si iti cumperi lucrurile dorite.Poti acumula 200,400,800 puncte,fiecare 200 de puncte valorand 100RON...mie mi s-a parut interesant, daca vreti sa profitati si voi de ocazie si va intereseaza, trimiteti un PM cu e-mailul vostru si va trimit o invitatie,asa functioneaza. a, si nu se adreseaza doar garvidutelor, ci si mamicilor sau aspirantelor care vor un bebe!
Pupici la burtici!

Luny, in 33+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

multumim luny, eu sunt deja acolo:)

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

quote:
Originally posted by symonne

Pfff ce s-a lungi lista! si eu ce-am avansat

Nerantula tot cea mai mica ai ramas
las' ca te faci tu mare
salutari noilor gravidute!!!

bebemic
7+



Da, asta observam si eu, ca desi activez de mai bine de o saptamana, tot cea mai mica is ... mi s-a pozitivat testul foarte devreme, oare or fi gemeni?
Si, fiindca e asa mica sarcina, am si amanat programarea la eco, ca sigur nu ar fi vazut nimic si ma intristam ..
In rest, nu prea am cu ce ma lauda, simtome ioc, in afara de balonare, ma uitam azi ca am o mandrete de burtica cam de 4 luni, asa, si ma gandeam ca daca o tin in ritmul asta ....

Le urez bun venit noilor , sa facem o gasca mare si sa sarbatorim impreuna majoratul copiilor nostri . Chiar ma gandeam azi ca tot in formatia asta o sa trecem la topicul de bebelusi de 1 an, de 2, de ....

4+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mambishp spune:

Buna dimineata
buna venit noilor butici ,9 luni fara probleme !
multumim luny pentru informatie !
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata burticoasea!!!!!!!

Bitza si pe mine ma dor ovarele nu rau dar ma dor,dar am inteles ca e de bine,creste bebe!

Luny vreau si eu invitatie,ti-am trimis pm cu mailul meu!

Claudina multumesc ca m-ai trecut pe listuta!

Burticilor voi beti cafea dimineata?eu mor de pofta sa beau asa ca o cescuta mica cred ca nu face rau nu?nu am apucat sa-l intreb pe dr,voi ce ziceti?

Mai am aproape o saptamana pana il vad pe bebe la eco,dabea astept!
Cele care mergeti azi sa ne povestiti!
Va pup pe toate!

minunea noastra


asa creste minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mambishp spune:

bitza e normal sa ai dureri usoare , dar daca persista si sunt dureroadse sa iei no-spa
+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Buna tuturor,

Oana cred ca ai dreptate in legatura cu sacul gestational de 1,1 cm, mai mult ca sigur asa este, insa eu tot vreau sa cred ca si bebe are macar tot atat .

Cu mancarea, o sa postez cat pot de repede o lista cu cea am gasit eu pe net ca fiind alimente necesare sau interzise in sarcina.

Va pup si sper sa aveti o zi usoara.

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Claudina poti sa ma bagi si pe mine in lista te rog,
datele sunt urmatoarele:
D.N. 10.09.1978; U.M. 13.12.2007; D.P.N. 17.09.2008

Mersi frumos

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

' neata, fetelor!
Eu nu am noutati , dar stau pe-aproape
Ovarele ma inteapa si pe mine uneori, cafeaua nu mai pot s-o sufar si-ngeneral mi-e greata numai cand ma gandesc la mancare.
S-aveti o zi frumoasa plina de vesti bune!
Pup dulce toate fetele

MON BEBE5+
www.onetruemedia.com/shared?p=362c001f0a8cfa674179f9&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Iubirile mele

a3a minune


Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna dimineata!

Musettepink, am inteles ca nu trebuie eliminata de tot cafeaua dimineata, se poate bea o cescuta ... insa eu, fiind mai catolica decat papa, am renuntat de tot; oricum imi propusesem asta de ceva vreme, fara legatura cu sarcina, insa acum am constatat ca mi-e foarte usor sa rezist fara cofeina .

Fetelor, credeti ca la 4 saptamani si 5 zile se vede ceva la echo?
Maine merg sa o vad, sunt si eu foarte nerabdatoare.
Doctorii vostri v-au dat un plan de teste care se fac pe parcursul sarcinii si cand, si unde?

4+

Liniuta noastra

Mergi la inceput