Mamici de septembrie - octombrie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Sa fie cu noroc si capitolul asta! Pina acum toate par sa mearga ca pe roate!

Oana si Maria -- multumesc pentru incurajari. Multumesc si pentru clarificare, Oana. Eu sint noua la calculele astea si chiar am crezut ca sint 6+. Asa da, la 5 sapt si 3 zile, mai greu sa vezi inimioara.

Fetelooor, eu am fost pedepsita de masculul meu feroce. A cumparat un www.amazon.com/Waterpik-Ultra-Dental-Water-Jet/dp/B000GLRREU" target="_blank">waterpik , nu stiu cum sa-i zic in romana. Aseara m-am apucat eu sa-i "fac proba." Si m-am jucat cu setarile, am facut jetul mai puternic, si mai puternic, pina la maxim... Pina nu l-am mai putut controla, mi-a sarit aparatul din gura si m-a lovit jetul de apa direct in ochi. Mi s-a rosit ochiul urit, si astazi arata un pic albastruie pleoapa de jos. Asa ca am fost certata si pusa sa promit ca nu mai pun mina pe el decit pentru scopuri legate de igiena dentara, nu pentru joaca.

6+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Gata, m-am intors la semnatura 5+. Uh, si eu care credeam ca sint 6+ si nu am nici o greata, ergo m-au sarit greturile cu totul. Poate ca m-am inselat, vedem peste o saptamina...

5+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

aoleuuu, tu te ranesti tocmai acum??


afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

neuronii bata-i vina. Cica-i pierdem acum...



POZNICI CU NOI

6+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Cred ca saracul cometuta a ris de ma-sa de s-a stricat...

5+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ma duc sa ma intind in pat ca sunt obosita...

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:



Buna fetelor! Mi-a fost dor de voi, n-am mai scris de mult dar am mai intrat din cand in cand si v-am citit. Nu sunt la curent cu ultimele stiri, nu pot sa raspund direct niciunei fete dar va pup pe toate si va urez sarcini usoare!

Felicitari noilor - dutze!

Ma simt bine, n-am fost la eco pana acum. Vorbisem cu un prieten de familie de la Elias sa-mi faca eco saptamana trecuta dar din pacate a avut niste probleme si e plecat doua saptamani. Ma voi duce saptamana viitoare sa-mi vad si eu samburelul mic si drag.

Va pe toate si de-acum ne "vedem" mai des!

8+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

CristinaAr,o sa fie bine,incearca sa nu te consumi prea tare.
daca poti ca eu...paronoia am devenit.
Clau-geo.Ce bebe mare ai 1.1 cm la 6 sapt.
al meu avea 5.9mmm la 6s si 4z.dar mi-a zis ca e in valori normale.
cand te duci la urmatorul scan?

bebemic
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Apropo de marimea bb-lusului! Si la mine multa lume s-a mirat ca e marut (9.4mm la 6s6z). Dr a zis ca nu e mare deloc si toti bebeii se dezvolta diferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

seara buna!
clau geo felicitari pt eco! asteptam si poza!! aa...eu cred ca sacul gestational e de 1,1cm ; legat de sport, mie dr de fam si dr gine mi-a zis ca pot face jogging usor, inot...iar legat de mancare, fara carne, sunca crude..oua crude...de astea...si peste max de 2/sapt..in rest, nimik deosebit, mi-a zis sa nu ma stresez ca nu-s bolnava doar gravida...asa ca...io zic sa incercam sa nu cadem in extreme
july mie dr de aici mi-a facutt doar eco abdominala..chiar si la 4s1z...zicea ca nu e adeptul eco vaginala asa devreme in sarcina, iar acum la 8s1z, tot abdominala mi-a facut...si dr din ungaria la 6s1z mi-a facut abdominala, dar l-am rugat sa-mi faca vaginala sa vad daca ii bate inimioara
joy sunt si eu in asentimentu' tau...vrem la mare, la soare...pe plaja
juliuta eu am vazut si auzit inimioara la 6s2z...dar depinde de: momentul ovulatiei!!!! eu zic sa stai linistita, ca bb e bine si creste!
nocom bine ai venit si sarcina usoara iti doresc!
bitza si io simtean niste chestii..asa..ca o durere vaga...acum nu stoiu ca erau ovarele...sau altceva (ligamnete)
mmimi poate nu vei avea greata!
giulianna
aaa...ca tot borbiti de masuratori...uite un link
http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html#week5



Oana
8+
o noua viata

Mergi la inceput