FIV159

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by crystyna75

marina de ce vrei sa-mi activez PM? daca e necesar ma activez

cristina



Cristina, PM inseamna Private Message(es).
Si... da, e necesara dar nu e obligatorie activarea(in general, ca membru al forumului DC sa ai aceasta optiune, prin care primesti si trimiti mesaje ...sa le spunem confidentiale, o sa-ti foloseasca, oricum).


www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Arina21 multa bafta, sa fie cu ochisori!!
Zouzounaki multa bafta iubita, sa creasca endometrul peste 10.
Kitta multumesc de telefon!
Madalina28 mai ai asa de putin...i-ti urez de pe acum o nastere usoara iubita!

ne intalnim de martisor 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

evy28 bine ai venit printre noi si fuguta cit mai degraba la odisee si scutecele...sa nu fi necajita nici tu nici sotiorul tau,pt ca se gasesc multe tratamente pe baza de plante,etc care ajuta la gigei...iar aici printre noi vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie...mult succes si sa vina bebe cit mai curind
mihaele sa nu-ti fie teama de injectii..nu dor absolut deloc..sa-ti faci rost de pe acum,de siringi cu ace de insulina..cele mai subtiri posibile..cu acestea,nu vei simti absolut nimic..vei putea sa ti le faci si singurica...poti incepe de pe acum(si sotul..eu la al meu ii dau acid folic)sa iei acid folic,omega3...mai ai inca putin si vei deveni mamica
Arina super productia,ai sanse deosebit de mari...de pe acum te poti considera mamica
Ioanatugs maine ma mai duc dimineata sa vad daca o mai crescut un pic..si voi hotari ce voi face...cei de la clinica tot insista...vom vedea maine..multumesc pt incurajari
Madalina28mamica si bebelina
In legatura cu listuta,v-am trecut pe toate, si cine mai vrea sa-mi spuna..eu sint in faza de "cercetari"..am deja o adresa de la Muntele Athos,dar mai caut,pt ca vreau sa gasesc un parinte pustnic,asa cu a fost si Prea Cuviosul Parinte Paisie,care a devenit Sfant,inca de pe vremea cit a fost in viata....va pupicesc,ma duc la nanic ca deja e foarte tirziu...somnic usor




"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Fetelor, multumesc pt galerie!
Am 2 bebei la purtator, amandoi in stadiul de blastocist. Transferul mi l-a facut austriacul care mi-a zis ca am 2 embrioni 'pretty, pretty, pretty' si ca sa ne grabim cu transferul ca unul dintre ei era gata sa 'eclozeze'. M-a intrebat cineva unde fac FIV: la Sibiu.

Fetelor, sunt foarte emotionata ca am 2 bebei in burtica, ma rog din tot sufeltul la Dumnezeu si la ei sa ramana acolo 9 luni. Sper sa le placa la mine in burtica, am zis ca fac orice numai sa ramana acolo.
Ma confrunt cu un oarecare sentiment de neputinta pentru ca imi dau seama ca nu pot face ABSOLUT nimic. Doar sa ma comport normal si sa nu ma stressez. Nu sunt stressata, chiar foarte optimista, ma mai strabate asa pt o fractiune de secunda ideea unei nereusite dar reusesc sa scap repede de ea.

In alta ordine de idei, sustinerea voastra inseamna enorm pentru mine, stiu sigur ca daca vin aici voi ma intelegeti pe deplin. Multumesc pt gandurile bune si frumoase

DREAM, despre septul uterin vezi ca am deschis eu un subiect, 'uter septat fundic', e pe pagina 2 acum. Dupa cum o sa citesti si mie mi s-a depistat la histeroscopie un uter septat fundic, adica relativ mic, si mi s-a spus ca nu ar pune probleme. Eu sper din suflet sa fie asa, ca tot am un ghimpe cand ma gandesc la el, cu toate ca au zis ca nu ma impiedica intr-o eventuala sarcina. Asa sa fie!

Mihaele, multumesc pentru rugacine. Poti sa mi-o trimiti, bineinteles. Tu vrei sa faci tot cu blastocyst??

Medicul austriac mi-a zis sa-mi vad de viata ca pana acum, fara nicio restrictie. Si mi-a zis sa fac testul pe 1 Februarie.

Cam atat pentru moment, mai revin.
Va pup pe toate
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Evy28 Eu cred ca citind ce am tot scris noi pe aici vei putea sa te hotarasti asupra a 2-3 medici, sa mergi la o consultatie la fiecare si apoi sa alegi. Poti sa pui in balanta si preturile, si faptul ca doar anumite clinici fac transfer de blastocit (are mai multe sanse de implantare si deci de succes decat un embrion, de fapt e un embrion mai "bine" dezvoltat). Deci trebuie sa incepi cu programarile, care oricum dureaza. Fa-le si poti intre timp sa mai citesti si sa te hotarasti la care vei merge. E important sa ai analizele hormonale facute, histerosalpingografie, eventual histeroscopie. Veti face FIV cu ICSI din cauza problemei cu dara asta nu implica ceva iesit din comun pentru voi (doar preturile sunt diferite la anumite clinici).
Cu sotul tau poti merge la dr. Soare care am citit pe aici ca are rezultate foarte bune. Nu stiu mai multe detalii dar fetele care s-au confruntat cu probleme de genul asta iti vor spune. Important si aici e sa o luati din timp, inainte de FIV. Rezultatele unui tratament in spermograma nu se vad mai repede de 3 luni, cam atat dureaza spermatogeneza, adica procesul de "fabricare" a . Mult succes!

mihaele Ce tratament ti-a prescris dr. Dracea?

Arina21 Austriacul inca mai vine la Polisano pentru ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Marrina, nu stiu daca vine la toate transferurile, dar la mine a fost.

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Mihaele, da sunt momentan sub tratament vineri ma duc la Gynera la echo sa vedem ce o sa fac mai departe
De la injectii sa nu-ti fie teama nu te doare deloc
Arina sigur o sa reusesti!!!!!!!!!
Evy,incearca sa linistesti pe sotul tau, nu e singurul care are problema asta (si noi)si pentru bebe ajunge si un singur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Arina mult noroc sa ai. E primul FIV?
Zouzou, iti tin pumnii pt un endometru pe cinste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Moniland, asta e primul meu FIV, sper si cel care sa-mi aduca bebeul/bebeii mult dorit/i.

Succes tuturor fetelor
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

ZOUZOU trece-ma si pe mine te rog pe listuta (numele meu este Mariana).Multumesc.
Kora azi ai marea intalnire d-na dr. Cocei.Asteptam sa ne povestesti
Arina pe 1 februarie dam petrecere pe
NUSY
MONILAND

Mergi la inceput