FIV159

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Buna fetelor. Puteti sa-mi spuneti si mie cat costa un FIV pe ciclu natural. Are acelasi pret cu unul obisnuit?( ma refer la punctie si ET}.Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyna75 spune:

marina de ce vrei sa-mi activez PM? daca e necesar ma activez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

crystyna75 lodyxe fetelor ce sa va spun de agynera eu am plecat de acolo cu o impresie foarte buna .Cel putin doamna doctor este un om minunat am stat de vb cred ca o ora ne-a explicat toata procedura.Ce sa va sun eu si sotul meu am plecat foare fericiti de la Gynera fetelor ca spun ca eream cu reteta in mana si eu si sotului meu nu ne venea sa credem parca eream doi prosti.De embriolog nu stiu nimica cum al cheama sau alte detalii pretul este 2400-2500 euro .Eu merg cu toata increderea la gynera acum ce o crea Bunul Dumnezeu
Zouzou ce faci iubita mea Doamne ma rog sa se mareasca endometrul tau si sa faci bb
Kittyke tu cand faci FIv esti intratament?
zisaCami
Arina sa ai grija de tine si de puiuti tai astept vesti bune de la tima ma pentru tine si te rog frumos am o mare rugaminte la tine citeste Acatistul sfintilor parinti Ioachim si Ana daca nu al ai spunemi ca til trimit eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

kora cred ca o sa asteptam deschiderea clinici si momentul cand vor avea medii bune, (ultima data sunt sigura si mediile au influentat rezultatele) si apoi nu stiu cum vom rezolva transportul, puisorii sunt sau ar trebui sa fie la Sabyc, asa ca pana nu discutam "face to face" cu dr nimic nu e sigur.
Sa mai spun ca inca sunt dereglata cu CM, ma tine cate 2 saptamani "sangerarea" mai bine zis picurarea, abia astept sa merg la consultatie.

arina super rezultate, sigur se lasa cu
apropo sti cat era endometru ultima data?

mihaele multa bafta si sa ajungi

ladyxe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mihaele: embriolog la Gynera este d-na dr.Dascalescu Monica(de la Giulesti).Multa bafta cu aceasta alegere!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Buna fetelor .Dupa 2 ani si jumatate de incercari nereusite de a avea un bebelus, iata ca medicul ne-a recomandat FIV . Insa cel care ne-a indreptat spre aceasta cale nu efectueaza FIV .
Am reusit sa citesc pe aici , si sunt tare debusolata .Doamne cate informatii ...nici nu stim de unde sa incepem .
Problema este la sotul meu ..care la inceput a avut 8 mil de spermatozoizi , apoi dupa tratament a scazut la 500000 , si acum la ultima spermograma 200000. Foarte putin spune doctorul si asa si este .

Stiu ca probabil o sa radeti de mine , dar nu stiu ce sa fac .Imi recomandati si mie un medic din Bucuresti care face FIV , dar mai ales care sa fie om ?.Vreau sa se poarte bine cu noi , sa ne invete ce avem de facut , si mai ales sa nu ne dea false sperante . Nu stiu nimic despre procedura si cat timp dureaza , dar o sa citesc tot ce ati scris voi . Ma gandesc mai ales la sotul meu care este foarte dezamagit ca nu reuseste sa ne "aduca bucuria in casa " asa cum spune el .Eu il incurajez mereu si ii spun ca o sa fie bine , dar el este din ce in ce mai trist .Parca se inchide pe zi ce trece in el , de cand ne-a spus medicul ca sansele sunt aproape nule .
Pana una alta si eu incerc sa ma refugiez alaturi de voi , si sper ca ma veti primi si ma veti ajuta ! Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Nusy
le iei la indicatia dr ca si vitamine pt a ajuta prinderea embrionului ? Acid folic nu iei ?
La Giulesti nu-i asa ca poti nimeri ca embriolog pe Cocei sau pe Dascalescu.Stiu bine ?
Manumanu
ce analize mai faci
Arina
bravo , super rezultat care sigur o sa se finalizeze cu o victorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Arina bafta in continuare si sa vii cu un rezultat pozitiv? Unde ai facut FIv?
Zouzou te rog sa ma treci la FIV feb-martie pt ca eu de abia luni ma duc la echo pt stabilirea tratamentului.
Evy despre dr care fac FIV s-a vorbit f mult la acest subiect si nimeni nu va indica o persoana anume, asa ca citeste pe prima pagina clinicile, suna , mergi la consultatie si apoi te vei hotara cu cine sa faci FIV. Nu e usor sa alegi.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Evy stai linistita ca nu rade nimeni de tine fetele de pe acest forum snt foarte bune,intelegatoare,si saritoare te va ajuta in orice problema.

Zouzou iubita ce ai mai facut tu ? a-mi fac griji pentru tine.Offfff sa nu razi de mine am cumpart tratamentul cand ma-m dus la farmacie sa-l iau am vazuto pe farmacista ca vien cu un cosi de medicamente am crezut ca le aseaza in raft de unde erea tratamentul meu doamne am ramas blocata sincera sa fiu mi-e frica de injecti.
Va pup pe fiecare in parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Buna seara, fetelor!
Evy: Luck are dreptate. Pe prima pagina a forumului gasesti si adresele si numere de telefon ale clinicilor. Este foarte important sa-ti alegi tu medicul, pentru a avea incredere in acesta. Multa bafta!
Zouzou: vreau si eu pe listuta de feb-martie...
Pupici

Aly

Mergi la inceput