FIV159

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

mihaele poate ne dai mai multe amanunte despre gynera, sti ceva si de preturi, ceva mai mult decat ce-i postat pe prima pg.

kora am o programare la gynera, dar voi incerca mai intai sa fac et cu criogenati, sa vedem ce zice si dr M sti ca nu prea lucreaza cu asa ceva.

ladyxe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ladyxe bafta multa la ET!Cand vrei sa ilo faci?La clinica noua a lui T pe care o deschide prin aprilie sau mai repede?Doamne ajuta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Va multumesc mult pentru sustinere. Sunteti minunate! Am facut histeroscopia care a durat maximum 10 minute. Am facut-o fara nici un fel de anestezie iar durerea a fost suportabila (asemanatoare cu cea a CM). Au ajuns la concluzia ca am un usor "uterine septum". Nu este foarte mare dar tinand cont de trecutul meu au decis sa-l opereze. Asadar peste o luna am programare la o alta histereoscopie reparatorie. Se pare ca m-am nascut cu acest septum. El poate fi o cauza a avorturilor spontane in cazul in care embrionul incearca sa se implanteze pe acel perete uterin. Fiind mai putin vascularizat septumul impiedica dezvoltarea normala a embrionului. Daca implantarea se face pe alt perete uterin sarcina se dezvolta dar pot apare complicatii ulterioare. In rest doar un polip extrauterin (fara nici o problema) si toate celelalte analize de sange (coagulare, tiroida, etc) perfecte. Asa ca o fac si pe asta. Sper dupa sa pot avea si eu o sansa la bebe. In cazul asta pot spera la un FIV doar prin mai...Voi ce stiti de acest septum? Acum incep o cautare pe internet...

Kora cred ca trebuie sa-ti convingi si sotul sa se lase de fumat. Va fi greu pentru tine atata timp cat tentatia este mereu in preajma. Sper sa reusesti.

Arina bafta multa! De azi esti mamica!


Zouzou sa creasca endometrul si sa reusesti!

Nusy bafta!

Flori abia astept sa-ti fac galerie!

Stuart

Fetelor, ce mai stiti de Liliana?



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

am facut programarea pt consult in vederea fiv pe 18 martie
asa ca pana atunci tr sa am mare rabdare, credinta in Dumnezeu
si o sa incerc sa aflu de pe DC cat pot de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

dream sper pentru tine ca dupa ce vei fi "reparata" la urmatoarea histeroscopie sa iti implinesti visul.Tu ai fost atat de aproape de fiecare data...poate intr-adevar acest sept utrin o fi fost cauza....Nici tu nu ai facut histeroscopie inainte de FIV-uri?Abia astept sa o fac si eu....ma tot gandesc ca ar fi trebuit sa o fac inainte de a ma apuca de FIV-uri,dar....aici doctorul ar fi trebuit sa fie cel care sa ne puna sa o facem....Iti tin pumnii stransi!
P.S.Sotul meu s-a apucat acum alaturi de mine sa incerce sa se lase de fumat.Mai greu e cu soacra-mea care e prea egoista,asa ca ea fumeaza linistita in timp ce noi ne chinuim cumplit....asta e...

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Kora inainte de FIV am facut laparoscopie si nu histeroscopie. Si eu am fost foarte nervoasa cand am auzit dignosticul dar se pare ca aici fiecare nu iese din ale lui...Trebuia sa pierd niste sarcini ca sa faca acest test ori sa se gandeasca si la acel mic sept...Offf...Sper sa fie totusi bine si pentru noi. Iti tin pumnii la histro. Cand o faci? Ai decis?

Daca soacra vrea nepotei pune-o si pe ea la "respect". Glumesc stiu ca e tare greu. Oricum nu cred ca asta ar fi marea cauza a nereusitelor tale dar oricum e bine sa nu o ai pe constiinta...Bafta multa



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Arina

crystyna75
Iti activezi PM-ul?

Fetelor, eu am o programare la dr. Gabriela Fagarasanu, la Fundatia medicala Pro-homeopatia, in 29.01. Daca are cineva nevoie de ea sa-mi scrie un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyna75 spune:

marina ce inseamna PM???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by crystyna75

marina ce inseamna PM???

cristina


Daca vrei sa scrii sau sa primesti mesaje private iti activezi optiunea astfel: te loghezi, intri in Meniu, Mesaje private(in stanga ecranului), Options (dreapta sus), Activare. Poti pune o bifa daca vrei sa primesti informare pe mail despre mesajele primite. Apoi: Trimite modificarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Ariana FELICITARI!!!!!!!!! Peste 2 saptamani sa ai un BHCG de gemeni si o sarcina usoara pana la capat!!!
Dream, e un pas inainte! De acum inainte culcusul lui bebe va fi pregatit sa il primeasca pentru a ramane acolo 9 luni!
Zouzou draga iti tin pumnii sa ai un emdometru cat mai mare!
Pupici tuturor!

Mergi la inceput