Durerea unei pierderi de sarcina (58)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Aaa si daca tot veni vorba de tort, ia mama unul mare de aici , cu dedicatie pentru tine.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

L5845 asta sper si eu sa vad in curand II , temperatura nu mi-am masurat-o si nici nu am de gand luna asta, daca nu se prinde nimic luna asta ( sa speram ca nu va fi asa ) , atunci luna viitoare am sa mut muntii din loc...sa iasa bb

mina felicitari pentru sarcina, sa ai parte de o sarcina usoara si un bb sanatos




Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

Ati plecat toate la culcarica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Of fetelor de parca nu as avea destule pe cap acum ma mai si simt ca si cum ar veni uratii,chiar am pete maronii,si sunt abia ziua 22,nu inteleg ce se intampla,cred ca m-am dereglat rau de tot,sincer nu mai inteleg nimik,si nici putere sa mai incerc sa aflu nu mai am credeti-ma ,m-am saturat de toate astea.De ce nu poate fi totul ca inainte?nu e destul ca psihic nu mi.e bine acum si fizic,of sunt atat de suparata si dezmagita de tot ceea ce se intampla!


Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Danangie-balul este un bal de dans si nu bal mascat,eu voi fi imbracata intr-o rochie neagra si sotul in costum.Nu nu voi renunta la aceasta idee insa nu stiu parca ma simt vinovata sa merg sa"ma simt bine"...offf...

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-of cate ti se mai intampla si tie...imi pare atat de rau ca ai mai si cazut pe langa toate cele,sper sa te poti odihni putin si sa nu mai patesti nimik!Ma bucur sa aud ca baieteii tai dulci si frumosi sunt bine!
Ladymina-ma bucur foarte mult pentru tine,stiu ca te-am mai felicitat dar te mai felicit inca o data pentru ca ai reusit,sper sa luam si noi putina speranta de la tine si sa ni se implineasca si noua acest vis!Sarcina usoara in continuare si numai si numai bine!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle draga mea, nu trebuie sa te invinovatesti...in fond si la urma urmei esti si tu un om, care a suferit si s-a chinuit destul, poate ca faptul ca ati fost invitati la acest bal, este o mana intinsa de DD, sa-ti aduca aminte ca esti tanara, frumoasa si VIE in primul rand, care merita sa traiasca si sa se bucure de tot ce e frumos in viata. Ai un sot minunat, care te iubeste si te ocroteste si care cu siguranta ar da orice pe lumea asta sa te vada zambind si uitand, fie macar pentru cateva ore, de suferinta si de durere. Nu-ti refuza asemenea eveniment, sigur o sa-ti faca bine, "dezbraca-te" de toata suferinta si uita pentru un moment doar, ceea e urat si dureros, bucura-te macar putin de viata, danseaza, rade, fredoneaza si simte-te bine impreuna cu dragul si iubitul tau sot, intr-un cuvant: TRAIESTE!

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dana, multumim pentru retete! Eu sunt moarta dupa paste si fac mereu. Le-am printat si cred ca o sa fac miercuri una dintre ele. In cartea pe care o citesc scrie ca bebelusului nu ii plac zgomotele puternice, acum nu stiu ce sa spun, se poate sa nu-I fi placut la film. Eu ti-am zis, o sa merg de acum incolo numai la comedii, eventual romantice, sa il exasperez pe sot. Acasa e altceva, dar in sala de film e zgomot prea puternic.

Miha, imi pare atat de rau....Stiu cum este sa iti spui sperante si sa se naruie, eu am facut o data un tratament cu pregnyl si am facut repede test sa vad dc sunt insarcinata si mi-a iesi a doua liniuta f pala. Atat m-am putut bucura, noroc ca nu am anuntat pe nimeni in afara de sot, ca nu eram, am aflat si eu ca in urma acestui tratament testele de sarcina ies pozitive, daca le faci repede. Te rog mult, nu pica in butoi, o sa rasare soarele si pe strada ta.

Michelle, in legatura cu coafura, eu nu sunt adepta cocurile, mie imi place sa port parul natural. De obicei, cd merg undeva si ma imbrac f elegant, imi ondulez parul foarte lejer. Eu sunt creata de felul meu, as aca mi-l intend si il pun pe bigudiuri mari de tot. Asa am purtat parul si la nunta mea. Eu zic sa nu te invinovatesti ca mergi sa dansezi, iti prinde bine si tie sa mai iesi din casa si sa te simti bine.

Ladymina, felicitari din suflet! SA ai parte de o sarcina cat mai usoara!

Flavia, asa iti mai trebuia, sa cazi in casa….Ai grija de tine, stiu ca nu poti folosi nici un unguent pentru ca alaptezi, incearca sa pui foaie de varza, stiu ca ia durerea. Multa sanatate!

Mav, multa sanatate si tie pentru Sebi! Sa treaca cat mai repede raceala!

Teo, asteptam poze de la nunta! De abia astept sa le vad.

Mirela, un pentru tine si pentru bebe din burtica!

Lau Meli

Pup toate fetele!

Andreea 28+ cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

L58, sarumana de informatii. Eu insa sunt in perioada foliculara, mai am cam o saptamana pana la ovulatie, iar temperatura mea bazala nu a scazut nici o clipa sub 36.6, ba din contra am avut 2 zile cu 36.9. Dupa ovulatie se mentine temperatura intre 36.9-37.1 constant, ceea ce e o mica diferenta fatza de faza foliculara... dar nu diferenta pe care o zi asta peste tot pe net... om trai si om vedea. Azinoapte am visat o fetitza asa de frumoasa si imi placea asa de mult sa o tin in brate! Nu stiu a cui era ca eu mi-am planuit sa fac mai intai 2 baieti.

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

L5845-multumesc pentru cuvintele frumoase.Stii aruncand o privire in anul trecut mi-am dat seama ca exact lucrurile de care vorbesti nu le-am facut,nu am mai simtit ca traiesc,am fost permanent in acea stare de doliu sa ii spun asa...poate ca ar trebui sa imi dau din nou drumul,nu stiu,am sa incerc pentru ca si pentru mine conteaza sa imi vad sotul fericit(iar el este fericit cand ma vede plina de viata) iar timpul trece atat de repede...

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput