Durerea unei pierderi de sarcina (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Miha imi pare rau!Imi inchipui cat esti de dezamagita dar nu te lasa coplesita si nu-ti pierde speranta,poate totusi,are dreptate dr tau si ai ovulat mai tarziu!
Exista minuni,trebuie doar sa crezi!
Flavia imi pare rau ca cazut pe scari,offf...!Trebuie sa doara tare!Ai grija de tine,draga mea!
Filmuletul cu Ingrid este la cap.56,pag 16.
Mcrissa la multi ani cu intraziere sotului tau,sa-ti traiasca,sa fiti fericiti impreuna si sa aveti copilasii mult doriti!
Michelle nu renunta la ideea de a merge la bal!Stiu ca esti trista dar poate iti va face bine sa te mai detasezi un pic.Profita de aceasta ocazie!
Eu sunt bine,multumesc de intrebare!Am zile si zile,uneori mi-e greu sa ma ridic din pat si alteori sunt fresh!Asta este!
Mina felicitari!!! Nu am stiut ca esti gravi!Sa dea DD sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos!




Mirela 10 +
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

flavia.... cum ai reusit sa cazi in casa?! poate ai nevoie de niste vitamine... poate ar trebui sa vezi cum stai cu tensiunea... cu calcemia... dominic este asa voinic, sa se dea el cu schiurile! bravo!

mina, inca o data felicitari! o sa fie o diferenta de 9 ani intre copii, e foarte frumos ca n-ai renuntat la bb2!

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mav imi pare rau ca Sebi este inca bolnavior,ii doresc multa sanatate!
Am citit si eu despre cazul fetei din Constanta...ingrozitor...cata indiferenta!



Mirela 10 +
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Fetelor si eu sunt cam dezamagita si ma bocii un pic astazi,pt. ca am fost la echo endovaginal sa vad daca s-a retras chistul hemoragic ,de luna trecuta si sa vad de ce ma jeneaza ovarul drept(care a ovulat),imi era frica sa nu mai am ceva.Toate bune si frumoase,n-am nimic.Dar am endometrul de 8 mm si din cate am citit e cam mic pt. a sustine o sarcina.Iar daca ar fi sa ma iau si dupa temperatura (36.5-36.6) se pare ca nu am nici o sansa sa fiu gravida luna asta .Miha, imi pare rau pt. tine si indiferent ce ti-as spune stiu ca nu te consoleaza.Mie toata lumea imi spune ca ,,mai este si luna viitoare,,http://tt.lilypie.com/4bBqp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

mav si mie mi-era dor de tine si acum sunt pusa pe fapte mari, sa recuperez macar la citit, daca la scris nu reusesc. Imi pare tare rau, ca am citit tarziu mesajul tau cu vestea ca esti in Bucuresti , mi-ar fii facut mare placere sa ne intalnim si sa ne cunoastem. Poate cand mai ai drum si e timp, ti-am zis, cu mare placere. Imi pare rau si ca Sebi e iar pe medicamente, ai incercat Echinaceea? ca stiu ca asta creste imunitatea, nu stiu, zic si eu. si sper sa-i treaca repede si tu sa fii mai linistita.
alinushca uite ce am gasit eu "...temperatura bazala, este mai scazuta in primele doua saptamani ale CM, inainte de ovulatie datorita prezentei estrogenilor care o mentin scazuta. In mod normal, aceasta se mentine la nivelul de 36.1-36.4 gr.C, urmand ca imediat dupa ovulatie, progesteronul sa "incalzeasca" putin atmosfera, urcand temperatura cu aproximativ 0.4-0.6 grade si o mentine constanta pana la urmatorul CM. Aceasta crestere, te anunta ca s-a produs ovulatia si mentinerea ei la acelasi nevel crescut, fara sa apara CM, este un semn timpuriu de sarcina..... Sper ca e bine si ca s-a prins bobita.
Flavia cum reusesti? Asta-ti lipsea . Sper ca toate astea sa se incheie fara nici un alt incident si sa te refaci bine, sa se vindece si piciorul si vanataile si tot.Poate ca ar fii bine, asa cum ti-a zis si mav sa vezi cu calciul, cu tensiunea, cum stai. Ce ma bucur ca David si Dominic sunt bine si ca junior1 a invatat putin sa schieze, asta e foarte bine.Cum a fost pentru sot prima zi la noul job? multi si ai grija cum mergi, nu te mai grabi si sper sa apuci sa te mai odihnesti.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

florelacri sa speram ca asteptarea, va fii de bun augur si ca in curand, multe fete dragi de aici, vor trai bucuria celor II, asa ca vezi ca si tu esti vizata, da? .
Laura_Ioana ai o minune de fetita, SA-TI TRAIASCA! sa creasca mare si sanatoasa, cuminte si sa va umple viata de fericire si bucurii.
almiona asa-mi place, ce ma bucur ! Dar, incearca sa fii cat mai calma posibil, ca incrancenarea nu e asa de buna, duce la stres, care stii ca e inamicul nr.1, alaturi de alti factori, pentru venirea unui bb. si tin pumnii, sa nu astepti prea mult.
mariaanna .



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

irinabobe asa trebuie, mi-a placut ce ai zis si anume ca pana la sf. lui 2008 sa fim toate . multi.
Idaira tin pumnii stransi-stransi sa se fii prins samburelul si sa stea bine ancorat acolo 9 luni.
IreneCAM si te asteptam cand ti-e mai lejer programul, sa mai scrii.
consi pe unde esti draga? Nu intri sa ne spui si noua cum a fost la cununie si in luna de miere? si te asteptam sa revii aici, ne e dor de tine.
mcrissa LA MULTI ANI ! pentru sotiorul tau drag, chiar daca iti spun cu intarziere, sa fiti sanatosi, sa va intelegeti si sa vina minunea.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

L58 multumesc mult pt incurajari si pt sfaturi. O sa fac tot posibilul sa tin cont de ele. Imi doresc din tot sufletul sa reusim absolut toate sa ramanem gravidutze si sa reusim sa ducem sarcinile pana la capat cu usurinta si fara stres si framantari.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

MIHA off....imi pare enorm de rau....enorm..Free beta hCG face parte din analiza dublu test. Se analizeaza alaturi de alta valoare ca sa se vada daca fatul are vreo anomalie.

MICHELLE nuu nu vreau sa ai probleme cu rochia de bal...apropo ce costum ai ales? In ce vei fi mascata? eu sper sa-ti placa retetele...sunt foarte bune.

MAV ingrozitor ce s-a intamplat cu saraca mama.....sunt inmarmurita...

IRENECAM

FLAVIA groaznic....necazurile se tin lant de tine...ce d-zeu....bine ca nu ti-ai rupt nimic. D-ne fereste. Sanatate multa.Pentru vanatai sa te dai cu un unguent care sa contina heparina. FILMULETUL lui INGRID


MINA bine ai revenit!!! Ti-am trimis PM. Cat ma bucur pentru tine!!

MCRISSA si eu si eu!! Ce chef am sa mananc si eu un tort!! Nu o felie...Tin pumnii ca toate analizele sa iasa ok!

LAU uite un ca sa nu mai plangi. Lasa ca recuperezi tu.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

ladymina felicitari pentru burtica, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si vioi, asa cum l-ai vazut si la echo si sa fie bine.
yubi incearca si nu te mai framanta, ca din ce stiu ca am citit pe aici pe forum, au fost fete care au avut endometrul si mai mic si cu toate astea s-a prins bb si a fost bine si "pana nu e rosu, mai e speranta" asa cum spune Laura-Ioana, una din invingatoarele de aici. si iti tinem pumnii.
danangie mi-a prins bine de la tine asa ca am prins aripi si am recuperat, cel putin la capitolul asta. Ma apuc acum sa citesc de la vechiul, sa ma pun la curent. pe burtica cu .




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput