Durerea unei pierderi de sarcina (58)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

offff mai Flavia - ai patit-o si tu! asta iti lipsea dupa patania cu piciorul. Ai grija de tine si de baieti

http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Va pup dupa multa vreme pe toate fetele intr-o zi asa de frumoasa,tocmai am venit de la primul consult si l-am vazut pe bebe cum isi misca mainile si piciorusele.Sunt de-a dreptul uluita parca as fi la prima sarcina.
Revin dupa o foarte lunga perioada de absenta dar efectiv mi-e mi-a facut bine aceasta pauza pt ca nu ma mai simteam in stare sa intru si sa vad atat suferinta,plus ca eram obsedata de ideea unui bebe,faceam numai calcule ,zile fertile etc,Durerea a fost asa de mare incat am preferat sa uit o vreme de tot ,insa iata ca minunile exista si pt fiecare dintre noi vine o zi cand putem sa afirmam ca suntem intr-adevar fericite,deci vreau sa spun tuturor fetelor sa nu-si piarda speranta de a avea un bebe pt ca fiecare are acolo sus la Doamne Doamne ceva ce e pus deoparte pt ea.Trebuie rabdare,sacrificii dar merita sa le facem.Nu am anuntat oficial pana acum nimic pt ca numai eu stiu cum am stat aceste 12 saptamani cu sufletul la gura sa nu vad vreun firisor de sange...Ii multumesc lui Dumnezeu ca pana acum m-a ajutat sa fie bine.
M-am cam lungit ,inchei dorind mamicilor cu bebei multa sanatate si copilasi fericiti,iar celorlalte fete aspirante multa,multa forta si vointa pt a va implini visul.
Va pup in special pe Michelle,Flavia,Mirelus,Laura-Ioana,Danagie si cer iertare daca am omis pe cineva.
12+

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

va invit la tort pentru ziua sotuluicam tarziu, dar am fost foarte ocupata.multumim tuturor de urari.
eu azi am fost la dr si pasul urmator va fi histerosalpinografia, banuieste sa nu fi fost vreo problema dupa ce am pierdut sacina si sa nu se fi infundat trompele.o fac si pe asta sa vedem cum stau plus un set de analize hormonale, apoi ...ce o vrea DD

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Mina, bravo ca esti optimista, o sarcina usoara si in bb sanatos iti doresc!

Flavia, offf, ai grija!!Sper ca nu esti lovita rau, sa treaca repede:). Oau, Dominic deja a invatat sa schieze? Ce voinicel e!

Miha, si eu cred ca e bine sa continui cu utrogestanul...si eu am fost o data in situatia ta, nu stia dr daca e sarcina sau o dereglare si mi-a dat progesteron...daca e o dereglare ajuta la venirea CM, iar dc e bb iar ajuta!

Michelle, o sa-ti faca bine sa iesi, ai sa vezi.Eu sunt relativ bine, cred. Singurul lucru care ma face sa fiu optimista acum e munca la dosarul pt adoptie. Sper sa-l termin pana la inceputul lui februarie, cred ca o sa ma ajute foarte mult sa trec de ziua trista de 5 februarie...Dar gata cu tristetea, ai zis si tu: suntem puternice si o sa reusim!


"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

flavia asta sper si eu sa se prinda din prima, numai ca nu stiu daca am norocul...vom vedea la sf lunii...insanatosire grabnica si ai grija de tine...


Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by mav

quote:
Originally posted by irlandeza

Ce fac fetele ? Sper ca sunteti bine . Nu prea am timp sa va citesc, Alexia imi ocupa tot timpul. Are colici si nu prea doarme ziua. Noaptea e OK deocamdata. Si e o fomista, inainte manca de cate ori plangea, dar a vazut-o dr. cat de grasuta e, a luat 500 gr in 2 sapt., si a zis sa nu-i mai dau decat la 3 ore papa, 90 ml lapte,iar ea acum plange, ca nu-i obisnuita cu asa program.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 03.IAN.2008



Da-i sa manance de cate ori cere!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu asa am facut si lui Sebi i-a mers foarte bine! La fel voi face si daca voi mai avea alt bebe. "Programul" si-l regleaza bb singur, dar nu asa de repede... are nevoie de cateva saptamani sa se acomodeze, plus ca al inceput ritmul de crestere este inca accelerat.
Ce dr e asta?!?!?!? 500g in doua sapt. este perfect! La o luna ar insemna 1 kg, poate 1,200 kg, ceea ce ar fi minunat (pt primele 3 luni de viata ar fi perfect, apoi incepe sa ia mai putin in greutate/ luna, ai incredere in ce-ti spun)!
....Acum... tu faci cum crezi tu ca-i mai bine... poti ascuta de dr sau poti asculta de propriul copil, care cere de nevoie, nu ca sa te necajeasca pe tine ca nu suge la program.... parerea mea!
Sper sa nu te superi ca am indraznit sa ma bag!





Foarte bine ai facut ca mi-ai scris. Azi de exemplu, am stat cu ea toata ziua la san, si tot mai vrea. Cred ca e un fel de relaxare pt. ea, dar mie mi se rup mainile. Si apoi nu prea am lapte, mi-am luat o pompa electrica si abia reusesc sa adun 50 gr la cateva ore bune, iar sanul stang e cam infundat. de aceea cred ca plange ca nu se satura .Am crezut ca sunt mai "laptoasa" , dar acum de cand am luat pompa vad ca nu e asa.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Off , se pare ca nu reusesc sa va prind din urma dar o sa ma apuc sa citesc si pe masura ca ajung mai aproape de ce se scrie, o sa mai si scriu cate ceva.
Pana atunci, vreau sa va pe toate si sa va .



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

irlandeza, ma bucur ca nu te-ai suparat. este asa delicat subiectul alaptatului, incat de obicei ma feresc sa dau sfaturi. stiu ca nu ti-este usor, dar bebelusa ta are de castigat daca tu nu te dai batuta. e important sa bei cat mai multe lichide (minim 3 litri /zi) si sa fii odihnita, asa ca incearca sa dormi cat mai mult cand doarme si bebelusa. si eu am avut ragade (pt asta, sa te speli doar cu apa si inainte si dupa ce alaptezi -cu sapun mai rar, nu mereu- si apoi sa-ti dai cu o crema speciala- eu foloseam bephantene) si cel putin o data pe luna mi se infundau canalele (asta pana pe la 7 luni!... pe sebi l-am alaptat pana la un an) si mi se faceau bolovani in sani... si sufeream rau de tot... incercam tot felul de remedii dar muream de durere... pana la urma tot bb ma desfunda....
sa stii ca eu nici macar o data nu am reusit sa scot din sani mai mult de 30ml cu pompa sau... muls cu mana si cu toate astea, sebi mi-a luat 1kg in prima luna, 1,2kg in a doua, 900 g in a 3-a, 800 sau 750 in a 4-a si tot asa, din ce in ce mai putin, dar la 1 an avea 12kg! in prima luna de viata, ma rupea efectiv cu suptul... vroia din ora in ora... cate 20 de minute.... imagineaza-ti... 20 de minute sugea, apoi 40 dormea, apoi iar urla de foame si iar sugea... zi si noapte... mai rarut dormea cate 3 ore legate (exceptional 6 ore, dar il alaptam in somn), abia de pe la 3 luni mi-a dormit 5 ore/ noapte si de atunci si-a cam facut program!
ce vreau sa-ti zic de fapt: e greu, dar daca fata ia asa bine in greutate (iti repet: 500g/2 sapt. este normal si minunat numai cu lapticul de la mami!), merita sa faci tot ce poti si s-o alaptezi cat de mult!

fetelor, scuze de offtopic, sper ca nu am deranjat pe nimeni ca am scris despre alaptat aici... sincer, nici mie nu prea imi vine sa intru la zuze (cum si eu trebuia sa nasc in perioada asta), ca sa-i pot scrie irlandezei!

irlandeza, daca mai vrei sa-ti mai povestesc din experienta mea (chiar daca este posibil sa nu se aplice intocmai la cazul vostru), sa-mi zici si o sa-ti scriu pe privat, ok?


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

lau-meli hai ca mi-era dor de tine!
mina, FELICITARI!!! sa fie intr-un ceas bun si sa ai o sarcina frumoasa si o nastere usoara si bebe sanatos si laptic buuun!

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Ninia, blueeyes sa speram ca asa va fii, un capitol c cat mai multe vesti bune.
miha74 abia astept sa ne spui ca testul tau are II si cred ca nu mai e mult pana atunci, asa ca eu tin pumnii in continuare.
Michelle o sa-ti prinda tare bine sa mergi la balul ala, unde o sa te mai detasezi de ganduri si unde sper sa te simti si sa te distrezi bine. Abia astept sa pui poze, sigur rochia e superba si-ti sta bine.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput