Durerea unei pierderi de sarcina (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Miha e ora 14 care e raspunsul? hai ca tot stau pe aici sa vad daca te trecem la gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

L5845-multumim pentru noul capitol!!Sper as fie unul norocos!!
Miha74-tin pumnii sa nu vina uratii!Hai cu vestea cea mare!
Idaira ce zi esti?


Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Bluueyes-eu sunt ziua 22,mai am pana la testare(daca va fii nevoie) insa noi din ziua 18 nu am mai prestat pentru ca trebuie sa facem pauza pentru analizele sotului!tu cum te simti?

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

offff, fetelor. As plange, dar nu imi permit ca am lume in jurul meu...a aparut rezultatul la BHCG-ul facut astazi si este de doar 0,130.....adica NIMIC. Nu a aparut inca cel de sambata...dar nici nu mai am curajul sa sun...mi-e tare greu

Trebuie sa ma caut...dar in nici un caz la ginecologie.


Va multumesc ca imi sunteti alaturi.


http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Miha imi pare rau. eram convinsa ca vei fi prima graviduta din ianuarie. dar lasa ca deabia a inceput 2008 si sigur terminam la mamici toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Miha imi pare rau ...

Michelle eu mai am de asteptat, sint z 16...

Flavia ce face mamica superwomen?! Sper ca esti bine chiar daca n-ai mai scris de ceva timp.

Oana_oana sa speram ca maine va iesi bine!

Mirela ai grija de voi!

Mav ma bucur ca Sebi n-a avut probleme mai grave...tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

exista vreo diferenta intre "free B-HCG" si "BHCG". Va intreb ca acum vad ca pe lista de analize de la medlife, apar cele doua tipuri de analize, eu am facut-o pe cea "BHCG".... ce inseamna cea "free -BHCG"??????


Care e diferenta???????
Ajutati-ma

http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Miha74-of imi pare atat de rau,si eu speram ca vii cu o veste buna!Nu stiu sa iti spun diferenta dintre cele doua!
Idaira-draga esti aproape de mine,vezi sa ma iei si pe mine la odisee te rog mult!
Irinabobe-mai ai putin si vei putea din nou incerca sunt sigura ca vei ramane foarte repede gravida!
Pepsi-mi-este foarte dor de mesajele tale lungi si venite din suflet!!!Unde esti?Mi-este dor de tine!Ce fac copilasii?
Cristy74-cum te mai simti?
Teo2rina-ce mai faci?obosita?

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by miha74

exista vreo diferenta intre "free B-HCG" si "BHCG". Va intreb ca acum vad ca pe lista de analize de la medlife, apar cele doua tipuri de analize, eu am facut-o pe cea "BHCG".... ce inseamna cea "free -BHCG"??????


Care e diferenta???????
Ajutati-ma

http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)






Ai facut-o pe cea care trebuia,linisteste-te...free beta hcg se face in sarcinile afectate de sindromul Down sau pt diagnosticarea acestuia in primul trimestru de sarcina si intr-adevar nu e acelasi lucru cu betahcg care se face pt depistarea sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

miha, imi pare asa rau pt tine.... si eu eram convinsa ca esti graviduta... in legatura cu analiza, sper ca te-a lamurit idaira, si eu ti-as fi spus acelasi lucru... imi pare rau...

Idaira, episodul cu buzica sparta a lui sebi s-a intamplat anul trecut, prin septembrie... Intr-adevar, a trecut ceva timp si normal ca s-a vindecat. Va scrisesem eu atunci, ca eram foarte indignata, ca am vrut sa-l duc la urgenta-stomatologie (dupa ce-am fost la chirurgie si i-a cusut buzica) si acolo am gasit un lacat mare si un anunt cu "pauza de masa"!
Ce mai fac eu?! Nici nu pot sa ma exprim, nu sunt deloc ok... m-am inchis in mine, daca nu-l aveam pe Sebi, nu stiu ce ma faceam... asa, pt el, ma tarasc si eu de pe-o zi pe alta... si imi dau seama ca uneori sunt uracioasa cu cei din jur (fara rea-intentie)... Pur si simplu, astept sa treaca timpul... si -poate- sa-mi mai ia din amaraciune...
In rest, inca sunt pe antibiotice... si poate imi voi face curaj sa incep o cura de slabire, ca m-am cam rotunjit...
In privinta bbului... deocamdata am zis "pas"... pe langa deprimarea mea, ma mai ingrijoreaza si faptul ca eu nu mai am incredere in niciun dr din Cta... conditii in care mi-ar fi tare greu sa duc la capat o noua sarcina.
Pt exemplu, cititi aici... ce-a patit o alta mamica din Cta.... intocmai ca si jojo-miha....


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput