Durerea unei pierderi de sarcina (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ce fac fetele ? Sper ca sunteti bine . Nu prea am timp sa va citesc, Alexia imi ocupa tot timpul. Are colici si nu prea doarme ziua. Noaptea e OK deocamdata. Si e o fomista, inainte manca de cate ori plangea, dar a vazut-o dr. cat de grasuta e, a luat 500 gr in 2 sapt., si a zis sa nu-i mai dau decat la 3 ore papa, 90 ml lapte,iar ea acum plange, ca nu-i obisnuita cu asa program.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

miha imi pare sincer rau...

michelle si eu fac o pauza, si sotul meu trebuie sa faca analizele...mai stam ce sa facem...


va pe toate

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

toricelli mi-ai scris la celalalt capitol (57)...testele de ovulatie care le fac eu se numesc Unitest Lh ovulation...e o marca din spania si se fabrica si in beijing...nu stiu ce sa zic, o prietena mi le-a recomandat, eu am facut comanda pe net...

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

- a aparut si rezultatul la analiza de sambata - 0,233 unitati

O sa continui tratamentul cu utrogestan sa imi astept uratii!

Acum stiu ca nu sunt gravi si totusi pic de somn, greata, gust metalic....si sanii cat casa...O sa il sun maine pe nenea dr ca astazi nu am curaj.


Multumesc pentru raspunsuri.
Miha


http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

quote:
Originally posted by miha74

- a aparut si rezultatul la analiza de sambata - 0,233 unitati

O sa continui tratamentul cu utrogestan sa imi astept uratii!

Acum stiu ca nu sunt gravi si totusi pic de somn, greata, gust metalic....si sanii cat casa...O sa il sun maine pe nenea dr ca astazi nu am curaj.


Multumesc pentru raspunsuri.
Miha


http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)






Daca nu este sarcina, eu te sfatuiesc sa opresti utrogestanul, in caz contrar o sa iti intarzie mult aparitia menstrei. Imi pare rau pentru testul negativ, nu iti pierde speranta si bb o sa vina, ai sa vezi!

Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Ce fac fetele ? Sper ca sunteti bine . Nu prea am timp sa va citesc, Alexia imi ocupa tot timpul. Are colici si nu prea doarme ziua. Noaptea e OK deocamdata. Si e o fomista, inainte manca de cate ori plangea, dar a vazut-o dr. cat de grasuta e, a luat 500 gr in 2 sapt., si a zis sa nu-i mai dau decat la 3 ore papa, 90 ml lapte,iar ea acum plange, ca nu-i obisnuita cu asa program.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 03.IAN.2008



Da-i sa manance de cate ori cere!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu asa am facut si lui Sebi i-a mers foarte bine! La fel voi face si daca voi mai avea alt bebe. "Programul" si-l regleaza bb singur, dar nu asa de repede... are nevoie de cateva saptamani sa se acomodeze, plus ca al inceput ritmul de crestere este inca accelerat.
Ce dr e asta?!?!?!? 500g in doua sapt. este perfect! La o luna ar insemna 1 kg, poate 1,200 kg, ceea ce ar fi minunat (pt primele 3 luni de viata ar fi perfect, apoi incepe sa ia mai putin in greutate/ luna, ai incredere in ce-ti spun)!
....Acum... tu faci cum crezi tu ca-i mai bine... poti ascuta de dr sau poti asculta de propriul copil, care cere de nevoie, nu ca sa te necajeasca pe tine ca nu suge la program.... parerea mea!
Sper sa nu te superi ca am indraznit sa ma bag!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna fetelor!
Miha, imi pare sincer rau, si eu, ca si fetele, eram sigura ca o sa ne dai vesti bune. Nu e vorba de "cautat", nu mai spune asta!

Mav, si eu sunt pe fuga si prea aveam timp sa intru sa scriu, dar cand am vazut cata tristete e in mesajul tau, am vrut sa-ti trimit o si un . Te inteleg atat de bine...off, sper sa-ti regasesti linistea si sa nu mai fii trista.

Michelle, n-am mai intrat la subiectul legat de cofura, dar ma gandeam ca tie ti-ar sta bine cu ceva "angelic", bucle largi, cat mai natural.

Teo, Mirelus, Alinushca, Ninia, Almiona, Yubi, FLavia, Mcrissa, Danaangie, Consi, Mariaana, Laumeli, Liana, Kossir, Andreea16, CMyri, Cristy74, Irda, Mussette



"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Miha, imi pare nespus de rau! Cuvintele sunt de prisos...asta e! Suntem facuti sa suferim...

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

miha, fruntea sus, nu-i capatul lumii!!!!!!! totusi ai putea sa-l suni pe dr inca de azi, sa-l intrebi cum faci cu utrogestanul, daca-l mai iei sau nu, sa fii sigura!
oricum, din cate am citit eu, rau n-are cum sa-ti faca si in max o sapt. de cand il iei, ar tb sa-ti vina ciclul.
dar mai bine vb cu ginecologul tau., de data asta.
si chiar daca esti dezamagita de rezultatele analizelor, te rog, nu-ti pierde speranta!

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Miha74 de la mine sa nu mai fii atat de trista!
IreneCam-ce frumos mi-ai scris...Tu ce mai faci?
Mav cum se simte Sebi?

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput