Vara 2008 in Turcia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Va rog mult de tot sa-mi spuneti care e drumul cel mai scurt pana in Turcia. Vrem sa mergem cu masina. Sau cel mai sigur avion de linie(nu vrem low cost). Cati km sunt pana acolo? Vrem sa nu oprim in Bulgaria deloc. Plus ca mergem si cu copiii dupa noi. Am fi preferat avionul dar am asa o retinere. de cand cu evenimentele astea la tv cu accidente cu avioane , parca nu prea mai sunt asa de incantata. Dar ramane o alternativa.Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Citesc si io cu interes, vara asta am zis sa incercam si noi Antalya, nu am fost niciodata!
Am vrea spre sfarsitul lui august inceput de septembrie, ce ziceti, nu-i prea cald?
Iar baietelul nostru o sa aibe 1 an si 8 luni atunci, au hotelurile dotari pentru cei mici? Piscine, locuri de joaca, eventual supraveghetori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

danutz, au nu numai acestea [majoritatea hotelurilor de 5 stele bune] ci si mancare speciala pentru ei, scaunele speciale pentru cei mici, un coltisor pentru pregatit mancarea pentru ei.
Exista chiar si babby-sitting, dupa cate am inteles e singurul care e contra cost.
Nu stiu insa daca toate hotelurile dispun de toate aceste dotari, trebuie sa te informezi atent la fiecare hotel in parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Laura in sezon sunt zeci de chartere, unele companii folosesc Blue air, altele Tarom, altele alte companii. nu are rost sa te ingrijorezi de ele, cel putin asta este parerea mea. pe drum pierzi duoa zile pentru ca trebuie sa te opresti undeva la intrarea in Turcia pentru o noapte.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

quote:
Originally posted by dumitrulaura

Va rog mult de tot sa-mi spuneti care e drumul cel mai scurt pana in Turcia. Vrem sa mergem cu masina. Sau cel mai sigur avion de linie(nu vrem low cost). Cati km sunt pana acolo? Vrem sa nu oprim in Bulgaria deloc. Plus ca mergem si cu copiii dupa noi. Am fi preferat avionul dar am asa o retinere. de cand cu evenimentele astea la tv cu accidente cu avioane , parca nu prea mai sunt asa de incantata. Dar ramane o alternativa.Multumesc anticipat.




poate te ajuta si raspunsul meu in luarea unei decizii:))
Din Bucuresti pana la Izmir de ex. sunt 1100 Km. iar noi ii parcurgem in 15 ore ,cu o oprire in Bulgaria ce cca.o ora.Drumul este destul de obositor mai ales cand ai si copii cu tine .
Daca vrei sa ajungi la Kusadasi sau prin apropriere ,sa zicem ca merita sa pierzi o zi pe drum , insa daca vrei mai sus spre Antalya , cu toate ca panorama este superba, nu prea merita.
Desigur ,cum spunea si Roxana ,nu trebuie sa gandim intr-un mod pesimist, calatoria cu avionul. Personal ,vara asta ,sotului meu ii voi face anestezie ,il voi urca in avion si vom merge in Antalya.

mai vorbim pana la vara !

Alina

a fi om e lucru mare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

DANUTZ....du-te cu ochii inchisi.E super!!!!!Eu am fost cu elisa cand avea 9 luni,era 15 sept si era cald,dar cand ardea soarele cel mai tare,dupa 12 noi mergeam la nani.reveneam dupa 16.
Am stat la rixos premium,all inclusive si aia aveau nu una ci 2 piscine de copii,restaurant special ptr copii,loc de joaca cu supraveghetoare,bineinteles baby sitter la orice ora(contra cost)...jucariile de pe lume,seara spectacole ptr si cu copii...ce mai,de vis.ea fiind prea mica atunci,nu ne-am putut bucura prea tare de toate astea...dar cu siguranta mergem si anul asta.
dk vrei si alte detalii..PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

viana
Trimis la - 31/01/2008 : 20:57:47
--------------------------------------------------------------------------------

Anul trecut am fost in Turcia la Miracle si a fost super.Anul acesta veau sa repet figura dar la un alt hotel.La ce hotel ati fost si v-a placut?Ma intereseaza mai mult dpdv al copiilor.
VIANA
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Viana, eu am stat la Kervansaray ,5 stele si a fost foarte bine.Cel mai mult mi-a placut ca ne duceau la plaja cu masina de golf.Papa foarte buna,5 restaurante a la carte,servicii ireprosabile .Intra pe site-ul hotelului si uita-te la poze.Am impresia ca e vecin cu Miracle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

Kervansaray LARA este, īntr-adevar vecin cu Miracle [Miracle este īn stānga, cum prive#351;ti c#259;tre mare]...
Daca; ai fost cumva la Kervansaray Kundu, dulcetica, acela este mai departe un pic, īnspre Belek mergānd 1-2 km...

[le]: corectat la editare, prima data le-am pus viceversa :)...
---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Despre Lara e vorba.Viana a deschis un subiect personal pe aceasta tema si a fost directionata aici.

Mergi la inceput