Durerea unei pierderi de sarcina (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

ninia aveti atata optimism...eu sincer nu prea sunt optimista in aceste momente, nu are rost sa ma prefac...sufar si asta e realitatea...cu toate ca ar trebui sa fiu si eu mai optimista, sa imi vad de viata inainte si sa sper ca ziua de maine va fi mai buna si va veni si timpul meu sa am parte de o bucurie..dar imi e greu sa cred toate astea

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Idaira si tin pumnii, suntem toate alaturi de tine si ne sa fie bine.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

gataaa se facu 18
incepe o noua zi..o zi minunataaaa
incepem galeriaaaaaaaa
in fortzaaa
haiiii Idaira
hai mcrissa
hai mihaaaa
daca mai e cineva ..baba mai uita..da voi spuneti ca uit io da glas am





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

gata am intrat si eu sa bag o mica mare galerie ptr idaira sa iasa bebe asta iti doresc ca miine e ziua cea mare, si sa cint si sa beau ptr teo, draga mireasa de miine, nu uita graviduto cind esti acolo se zice la nenea ala DA.casa de piatra sa aveti si multi ani fericiti alaturi de bebelusul vostru

michelle, laura luase polidin, da nu mai stiu cum exact ceva cu 5 zile sau mai mult nu mai stiu, dar caut si daca gasesc iti pun

myry, ce bine ca esti bine si tu si fetita, bravo, sarcina usoara in continuare

florelacri, nu am avut tot timpul optimismul cu care ne vezi, am trecut si noi prin ce treci tu acuma, eu una am trecut acum 1 an jumate. cu timpul vei avea si tu mai mult optimism, iti dam noi, asa e aici, cind cade una sarim cu toate sa-i dam primul ajutor si tot asa. curaj mult si vei reusi

liana, eu tin pumnii in continuare

mcrissa, a cita zi?

cine mai era la teste sa se prezinte la apel, sa stim sa speriem uritii!cine e trista sa zica sa stim sa ascundem butoiul, sinteti multe care-mi veniti in minte ca nu ati mai scris de ceva timp.

noi numai peripetii, dupa ce mi-a facut dominic febra 39.5C prietenul lui cel mai bun i-a spart ieri capul, mi-a venit in casa de la zapada plin de singe pe fata.....am intepenit, nu era grav, am dezinfectat rana si s-a oprit imediat singele, nu a necesitat copcii, da ne-am speriat. pe mine inca ma mai doare piciorul, am fost tot pe fuga sa mai rezolvam treburi ptr ca luni incepe si sotul serviciul, dar m-am si odihnit, a fost frumos m-am obisnuit cu bine in vacanta asta a lui, imi lipseste gatitul(ptr ca am mincat mai mult in oras si a gatit el, eu....mai rar)

va pup tare fetelor aveti grija de voi

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Flavia, ce bine ca te-ai rasfatat in concediul sotului. ce-a patit Dominic?!o, Doamne, ce sperietura! bine ca nu a fost mai grav, macar atat. iti multumesc, draguto, pentru urari, nu mai am multe de pregatit pentru maine si, oricum azi la 1 plec de la gradi ca sa rezolv tot. am fost ieri si am programat ora pentru sambata si va fi la 11. problema este ca martorii nostri nu mai pot veni si eu am depus copii de pe actele lor... ca asa se procedeaza. si nu stiu daca vor fi probleme din cauza asta...asta asa, ca sa nu stau eu linistita. Liana, nu mai fi violenta cu o gravida!!! Promit ca mai iau azi sampanie, numai sa nu ma bati. tu sau Lau!
Idaira, tin pumnii pentru astazi!Doamne ajuta!
Mirelus, ce ma bucur, te cred cu plansul. eu asa am iesit de la fiecare eco,plangeam in hohote.
miha, imagineaza-ti ce burtoi am eu daca sunt aporape sa nasc.
intru mai tarziu, ma duc sa beau o gura de cafea, sa-l trezesc pe bebe ca incepe sa-mi dea emotii... sunt o gravida si o viitoare mama PARANOICA

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 34+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

'neatzaa
Idaira sunt aci cu pumnii stransi..sa fii relaxata..baga nasu in butoiul meu inainte de pleca si gataaa..va fi binee te pup
Teooooooooooo stai muica linistita rezolvai io tot..e si sampanie..ma pun io martortu zici DAAAAAAAAA..gataa e totul OK
Pepsi il pup pe Dominic si pe tine..
fug sa fac cafeauarevin





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

gata o facui butoaiele sunt pline
noi nu servim cafea stiti da?noi servim la butoi

mcrissa
mihaaaa
calme dragutzelor hai ca va fi bineee..pumnii mei stau stransi!!!





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Z30 s-a transformat in Z1.asta-i viata.am plans ieri mult, am zis ca renunt, ca m-am saturat ca de ani de zile viata mea de zi cu zi sa se petreaca doar numarand, calculand, docori,ca nu mai vreau bebe, nu mai vreau nimic.
azi dimineata am vazut lucrurile putin altfel si mi-am facut deja 3 programari la dr (la generalist, la endocrinolog si la ginecolog).acum ma gandesc ca eu am tot cautat in alta parte si ca problema mea e de endocrinologie, pentru ca m-am umplut de acnee pe fata, iar de peste o luna a inceput sa-mi apara si pe piept, iar eu nu am avut niciodata acnee, aveam un ten asa frumos

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Salutare tuturor! Sunt si eu pe aici, am citit tot insa nu am mai scris.
Idaira bafta azi sis a speram ca pe 31 (dupa calculele Lianei) sa auzim o veste buna.
Teo2rina bafta maine, sa ai parte de o zi frumoasa, sa zici DA tare si clar (sa nu te incurce Liana) si sa ai parte de toata fericirea din lume.
Florelacri imi pare rau ca a trebuit sa ne cunoastem in astfel de imprejurari. Sper sa ai parte de un bebe cat mai curand posibil.


bb strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Alinushca sigur ti-a zis ca s-au unit doi spermatozoizi intre ei? Io cand am pierdut sarcina in februarie mi-a zis doctora ca din cauza ca a avut transformari molare. Si mi-a explicat si ce e cu aceasta mola (am citit sip e net despre asa ceva) – fie partea de la mama (ovulul) fie partea de la tata (spermatozoidul) nu sunt active din punct de vedere genetic in momentul intalnirii si de asemenea este foarte posibil ca doi spermatozoizi sa fecundeze acelasi ou. Si atunci se intampla aceasta sarcina molara care nu poate fi dusa pana la capat ptr ca de fapt fie nu se formeaza embrion fie se formeaza o “chestier” ca un fel de embrion . Cam asa ceva (sper ca ai inteles ce am incercat sa zic). Si banuiesc ca la asta s-a referit doctoral cand a zis de doi spermatozoizi.

bb strumf

Mergi la inceput