Durerea unei pierderi de sarcina (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Michelle, acu ca ai ticker stau cu ochii pe tine! Ma bucur sa vad ca te-ai apucat sa faci sapaturi. Facem impreuna.
Ia uite:

Idaira, ti-a facut un tratament pre-IA doctorul? Vreau sa ma lamuresc cum e cu gravideala asta asistata. Nu asistat, bine Irina?

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alinushca
Idaira-esti pregatita pentru maine?La ce ora e marele "eveniment"?voi fi cu gandul la tine!!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

Fetelor am reusit si eu sa ma opresc din plans si sa intru iarasi pe net...mai grav e ca a venit la mine o prietena si mi-a zis daca vreau sa am grija de fetita ei cat merge la lucru...bineinteles ca nu am putut sa ii accept oferta...ea nu a stiut prin ce am trecut acum cateva zile si prin ce trec si acum... ma rog sa trec cu bine peste toate, pe cand simt ca ma imi mai revin parca mai rau ma afund in suferinta...

va tin pumnii la toate gravidutzele sa fie totul bine pana la capat si sa aveti parte de copii frumosi si sanatosi...

iar pentru noi cele care mai speram la o minune...sa vina cat mai curand un

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

C.myry sarcina usoara in continuare, o sanatoasa si astept sa vi cu vesti bune in feb.


bafta in continuare!

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

florelacri-din pacate starile pe care le ai acum vor mai reveni,atunci cand vei simti ca ti-ai revenit se va accentua dintr-o data durerea asa cum simti si in aceste momente...as vrea sa iti pot spune ca pe parcurs va fii mai bine insa nu stiu...din experienta mea nu este asa...durerea este aceeasi si dorul de copii mei il simt cu aceeasi profunzime ca la inceput...nimeni nu imi mai aduce copilasii inapoi,stiu asta insa tot continui sa imi imaginez cum ar fi fost viata mea cu ei acum...doare doare caci sunt parte din inima mea...nu mai sunt intreaga ,lipsesc cele doua parti din inima mea care mi-au fost smulse cu cruzime...inima nu mi se va vindeca nicioadata.Cateodata vreau sa ma mint eu insumi ca poate sunt mai bine,ma afund in lucru si in alte activitati cu speranta ca nu voi mai simti atat de tare acest gol,aceasta durere insa...nu e asa...Imi pare rau ca suferi!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Alinushca da, am inceput din z 4 un trat injectabil,control echografic din 2 in 2 zile incepind din z 9,iar ieri am facut o alta injectie pt spargerea foliculului.Maine tre sa ajung cu borcanasul de sperma la laborator si la 10 mi se va face IA

Michelle ma intrebai daca am emotii?! In privinta procedurii nu,pt ca am incredere in medic,stiu ca e un bun profesionist...ceea ce ma panicheaza e asteptarea rezultatului,si cum va iesi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Idaira, iti tin pumnii, maine ma voi gandi la tine sa ai noroc!

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

michelle stiu si eu ca durerea nu trece usor si nu va trece niciodata..si acum ma mai gandesc si la primul meu copil si nu il voi uita niciodata deoarece a fost o parte din sufletul meu baietelul pe care l-am pierdut...si acum la al doilea copil pierdut ma simt de parca mai bine muream si eu cu el...nu voi avea liniste sufleteasca niciodata...nu pot sa imi vad viata fara un copil alaturi...nu am raspunsuri la atatea intrebari...de ce eu? de ce copii mei? de ce am fost pedepsita atat de aspru? de ce altele care au parte de copii ii avorteaza sau ii dau spre adoptie? de ce eu care imi doresc atat de mult un copil nu pot sa am parte de aceasta bucurie?


Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

idaira succes pe maine la eco, iti tin pumnii si sunt alaturi de tine.
sa vi cu vesti bune!

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Florela, fiecare dintre noi mai cadem in butoiul cu tristete...este inevitabil dupa tot ce s-a intamplat. Important este sa ne pastram doza de optimism necesara pentru a putea continua acest drum...pana la implinirea visului cel mare.Hai, nu mai plange si priveste cat mai mult inainte!
Michelle, ce ticker interesant ai!
Dana
C myry mai ai si tu putin...si vine bebelina!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput