Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

mona: felicitari pentru Codrin!

dana: am un job care-mi permite sa lucrez de-acasa mare parte din timp insa o sa am de lucru pana la nastere. De ce? tu nu mai lucrezi?

turturel: la mine s-au mai estompat greturile pe la 10 sapt asa ca poate si tu scapi curand de alea nasoale. Totusi am in continuare greturi dar mai putin suparatoare. Ref cu statul in fund la calculator n-am incotro, am laptop dar nu pot sa lucrez din pat, la calculator am birou cu agende, cu documente, sertare cu tot ce-mi trebuie, sa vezi cate zeci de foi sunt intinse pe sub tastatura la mine, e haos, dar am nevoie de ele asa altfel nu m-as descurca...

madina: hai sa te consolez, eu deja am luat 5 kg din cauza ca imi este fff rau daca nu mananc asa ca la 2-3 h tb sa mananc si nu mancaruri usoare ca alea se digera usor si imediat mi se face rau la loc...nu stiu daca intelegi ceva ca sunt cu neuronul lipsa la ora asta

kimmy: nici mie nu vrea dr sa-mi spuna sexul pana dupa 20 sapt dar sincera sa fiu nu ma stresez prea tare ca orice va fi e o mica minune

Fetelor, eu am mancat peste, icre, calamar, ficat, conserve, pateu, de toate dar cu moderatie adik nu non stop. Dr a zis ca e OK atata timp cat nu exagerez.

Nati: felicitari pt bebe sanatos!

Crisarh: hmmm, eu zic sa ceri si a doua parere ref la lichid si poate la un eco 4d...daca ai aceasta posibilitate. Ai incredere ca o sa fie totul bine

Irda: felicitari pentru Antonia Codrina!!

anaxena: ne luam de manuta si sotul meu e plecat din tara, e greu fara el dar bebe ma trage la somn...

bubuleana
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

uitati-va ce am cumparat www.flickr.com/photos/12649238@N02/2199597253/?rotated=1&cb=1200600923379" target="_blank">masuta infashat roz



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

anaxena, sotul tau nu era la Paris? Pina la urma cind se intoarce acasa? El cu ce se ocupa de calatoreste asa de des?
madina, mersi de reteta de ciulama, o probez si eu in week-end.
crisarh, foarte ciudata povestea ta. Eu cred ca nu e foarte usor sa gasesti pe cineva intr-o situatie similara, raspunsul tot de la un doctor competent o sa-l afli. Oricum, nu e rau sa consulti diversi doctori. De Ion Ionut am auzit si eu ca e un doctor bun.
ankalaura, ma bucur ca te-ai hotarit sa urmezi tratamentul, io zic ca-i important s-avem incredere in doctorul pe care-l avem.
didi, si reteta ta suna excelent, salivez p-acia pe linga computer numai gindindu-ma la tocanite, cartofi cu usturoi si ciulamale.
mcoca, deci si-ale voastre sint tot asa. Ce secret or avea femeile astea de reusesc sa arate asa bine si sa mai aiba o tona de energie? Da' m-am ambitionat si io si miine ma duc la sala, pin-aici, ca nu se mai poate.
mona, bafta miine la inspectie. Sint sigura c-o sa fie bine.
nati, fusei tare distractiva cu descrierea de la spital. M-am distrat pe cinste de mama decoratoare sefa...

Fetelor, ajung la concluzia ca nu prea mai sint burtici mici care scriu, voi toate vorbiti de miscari de trupe, de carucioare roz sau albastre, iar eu ma lupt cu inceputuri de greturi. Chiar nimeni din coada plutonului nu mai scrie? Ca-ncep sa ma simt codasa si ispitita sa ma duc la fetele de septembrie ca sa fiu si eu cap de serie. Help, mai scrieti ceva si fetele de 9-10 saptamini, nu ma lasati de izbeliste.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

sotulmeu lucreaza pt o firma din germania care monteaza cabine tomografice in toata lumea,sotul meu se ocupa cu masuratorile preliminarii si cu montarea unor sisteme de compensare..acum l-au avansat si l-au facut project manager..si sta plecat 2-3 zile vine acasa iar sta iar pleaca..nashpa..si pleaca prin toata lumea
inainte lucra ca sef echipa la montat cabine..statea plecat intre 7-10 zile la i singura plecare..si maximo sapt acasa,acum macar sta plecat 2-3 zile...offf..sper ca acum e o exceptie,ca nu mai plecase de mult timp asha de des



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

anaxena, am inteles care-i treaba cu sotul tau. Da, e complicat daca pleaca asa de des. Ar fi fain dac-ai reusi sa mergi si tu cu el din cind in cind la vreo delegatie din asta. Tu la distractie, el la treaba .

bubule, tot la ore din astea ne dam intilnire .
Treaba-i ca pe mine m-au apucat greturile de-abia la 9 saptamini si mi-s cu zile bune si zile rele. Zilele rele sint de cosmar, imi vine sa ma duc sa ma-mpusc, vorba lui bujo, iar in zilele bune sint ca o floare, habar n-am ca sint gravida. Acuma mi-s intr-una din zilele bune, dar evident ca pasaricile mele zboara, mi se pare ca nu ma mai dor deloc tzitzile, ma-ncep indoielile cu-o fi bine sau nu, desi eu eram militanta pina la singe cu atitudinea pozitiva, calm si ratiune, etc, etc.
Of, de-abia astept sa merg la doctor sa vad simburelul si sa stiu ca totul e in regula.

Si-apropo de doctor, c-am vazut ca s-a discutat, eu nu mi-am pus niciodata problema ca-s in fundicul gol, ce-i drept imi dau tzoalele jos dupa paravan si dup-aia apar naturel de la briu in jos. Nu ma mai jenez, ca la cit m-a vazut doctorul asta cred ca ma stie mai bine decit barbatu-meu.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Irda felicitari pt fetita!
Anaxena f frumoasa masutza de infasat si burtica.
Turturica sper ca ai sa continui sa scrii sa nu te aud ca nu mai scrii pe motiv ca esti mai micutza la varsta sarcinii ca restul. O sa treaca si greturile pare ca nu mai trec dar vor trece, usor usor, bine ca mai sunt si zile bune ca sa iti mai revii.
Ma uit la burtica lui Anaxena si ma gandesc ce frumoasa ii cand ma uit la mine in oglinda si vad cum se revarsa toate si cum burta mea zici ca e de 6-7 luni. Mai ales ca de sarcina trecuta am ramas cu niste aripioare demne de o lebada. Si cu toate ca am slabit cred ca din cauza ca nu am facut si ceva sport aripioarele au ramas asa ca acuma is pelican deja.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

quote:
Originally posted by turturica

anaxena, am inteles care-i treaba cu sotul tau. Da, e complicat daca pleaca asa de des. Ar fi fain dac-ai reusi sa mergi si tu cu el din cind in cind la vreo delegatie din asta. Tu la distractie, el la treaba .

bubule, tot la ore din astea ne dam intilnire .
Treaba-i ca pe mine m-au apucat greturile de-abia la 9 saptamini si mi-s cu zile bune si zile rele. Zilele rele sint de cosmar, imi vine sa ma duc sa ma-mpusc, vorba lui bujo, iar in zilele bune sint ca o floare, habar n-am ca sint gravida. Acuma mi-s intr-una din zilele bune, dar evident ca pasaricile mele zboara, mi se pare ca nu ma mai dor deloc tzitzile, ma-ncep indoielile cu-o fi bine sau nu, desi eu eram militanta pina la singe cu atitudinea pozitiva, calm si ratiune, etc, etc.
Of, de-abia astept sa merg la doctor sa vad simburelul si sa stiu ca totul e in regula.

Si-apropo de doctor, c-am vazut ca s-a discutat, eu nu mi-am pus niciodata problema ca-s in fundicul gol, ce-i drept imi dau tzoalele jos dupa paravan si dup-aia apar naturel de la briu in jos. Nu ma mai jenez, ca la cit m-a vazut doctorul asta cred ca ma stie mai bine decit barbatu-meu.

10+


la 10s nu mai e de mult timp samburel..e ditamai bbelushul!!
mishca..sare..face tumbe..si tu ii zici samburel



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Buna,

Sint si eu pe aici... in 8 saptamini chiar azi!

DN 25.06.1973, UM 21.11.2007 DPN 28.08.2008
Un pic ingrijorata de unele singerari maronii care acum au trecut sper pt totdeauna, si de faptul ca n-am nici un simptom, greata, stari de somnolenta sau sinii umflati...
Ce parere aveti? Am incercat sa mai citesc de cineva ca mine dar inca n-am gasit...

Bebei sanatosi la toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Buna,

Sint si eu pe aici... in 8 saptamini chiar azi!

DN 25.06.1973, UM 21.11.2007 DPN 28.08.2008
Un pic ingrijorata de unele singerari maronii care acum au trecut sper pt totdeauna, si de faptul ca n-am nici un simptom, greata, stari de somnolenta sau sinii umflati...
Ce parere aveti? Am incercat sa mai citesc de cineva ca mine dar inca n-am gasit...

Bebei sanatosi la toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

mada. glumeam si io ca omu nacajit si mic la saptamini, dar uite, cum m-am plins, cum mai aparu o burtica mica.
adria, bine ai venit si stai linistita. Nici eu n-am avut simptome de nici un fel, la mine ceva greturi au aparut doar acu' la 10 saptamini. Si dupa cum ziceam acu' citeva mesaje am si eu aceleasi pasarele ca si tine cu sini nedurerosi, somn nu mi-e ca de-aia bintui pe net la orele astea, asa ca nu esti singura.
anaxena, pai eu stiu? Ca eu nu l-am mai vazut de la 5 saptamini si-atunci era un punct negru. La mine-n cap tot punctul ala negru-a ramas, daca altul n-am mai vazut. Las' ca luni merg si eu la ecograf si te-anunt daca mai e in stare de simburel sau chiar face tumbe

10+

Mergi la inceput