Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Monalac, multumesc!
Narcisa, ai gasit ciuperci?


14+ si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

No buna seara,

Crisarh imi pare rau! Eu sunt convinsa ca veti descoperi si cauza si mijloacele sa faceti lucrurile bune pentru bblina si pentru tine! Inteleg ca samburelu din burtica e o fetitza? Sa fiti sanatoase amandoua! Toate gandurile mele bune ti le trimit tie!

Andreea te-ai lamurit cum ajungi pe str. Sandu Aldea? Uite iti mai zic si eu inca o data, ca soacra: de la Arcul de Triumf mergi spre Manastirea Casin, apoi treci de linia tramvaiului 41, mai mergi vreo 120 m si a doua str. pe dreapta e cea cautata. Sau, mai simplu (Doamne, si cica-s sofer si explic ca o cizma) : de la Piata Presei Libere o iei spre Fac. de Agronomie si prima strada dupa ce treci de Agronomie e aia buna. Daca nu intelegi, zi-mi pe mess sau pm. Tin pumnii sa fie bine!

Mai mai terminati cu mancarurile astea, ca salivez aici. Mai vorbiti si de funie in casa spanzuratului, adica de cartofi. Ntz ntz ntz....
Scufitza roshie ai gasit ciuperci?

De mine rade toata lumea, ca cica am si eu o pseudo-burtica....

Pup

P.S. Succes maine, Mona!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Nuuuuuuuuuu....N-am gasit ciupercutze si cred ca in padure degeaba ma duc. Nici macar lupi n-au astia pe aici...Offfff, ce frumos si bine era la mine in taraaaaaaa, erau si ciuperci, era si zacusca, erau si icreee...Eu nu inteleg cum acesti oameni locuitori ai Braziliei sa aiba o plaja atat de mare, cat un continent, sa aiba atata deschidere la Ocean si sa n-aiba icre...Hmmm...O sa va mai spun curiozitati de ale Braziliei ca sa nu va plictisiti
Deeeeeciii, daca iei un apartament in chirie si sa zicem ca esti gravida iar intre timp nu mai ai bani sa platesti chiria, proprietarul apartamentului n-are dreptul sa te dea afara din apartament (tzeapaaa) ca esti protejata de lege pana ce bb are 3 luni...Dupa ce bb are trei luni are dreptul sa iti ceara sa parasesti apartamentul doar dupa ce incepe proces in justitie si-l si castiga...ce tare

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

DANANGIE dr mea a trecut in fisa ca mi sa facut algocalmin injectabil-deci am dovada.
SUN SMILE ce este cu strada aldea? e cabinet unde se face eco morfologica?ma intereseaza daca e pe asa!
16+

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare, dragi burtici cu bebici!


Noi suntem tot cu hipotensiunea in "razbel", dar rezistam eroic!
Deja am inceput sa ma simt ok la 9 cu 5....macar n-a mai scazut sub 8.....tot e bine!

Multumesc fetelor care mi-au raspuns in legetura cu asta!

Pana la noi ordine avem si noi o fetitza in burtik!
O rog pe Mada, sau pe cine mai are acces la listutza de inceput sa ne treaca si pe noi cu fetita Antonia Codrina

Mona, felicitari pentru Codrin!

Pupicei tuturor, fara discriminare!
Sper sa revin curand.

Irda Bebe Antonia Codrina

cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Bravo Irda!!!Bravo Codrina!!!Ce tari suntem, avem un Codrin si o Codrina...Cu tensiunea, o sa te obisnuiesti si o sa treaca.Eu am si tensiune mica si hipoglicemie deci sunt mai ametzita decat tine...Aici la ametzita se zice toanta.Chiar asa cum am scris...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mai Miky, nu te-ai decis cu ecograful? Acolo, pe Sandu Aldea e clinica Fortis (medical si center in numele complet), la nr 86, unde face ecografie dr Iosup.
Stiu ca spuneai ca tu cauti o eco mai ieftina, si nu stiu ce inseamna asta daca nu dai si tu o cifra, dar iti spun ca eu am platit 2 milioane cu CD inregistrat cu tot, cam 20 d eminute de dans bebelicios.
Eu nu sunt adepta produselor scumpe sau de marca pe principiul ca sunt bune, dar la un eco e foarte important ca aparatul sa fie performant si doctorul priceput, iar daca un aparat e performant ecografia nu poate sa fie ieftina, ca nu se amortizeaza instrumentu'...
Vad ca esti aproape de mine cu UM-ul, asa ca ar trebui sa faci morfo asta, mai ales daca ti s-a recomandat sa o faci in trim I. Unii medici recomanda doar in trim II...
La sarcina trecuta am facut o porcarie de morfo la Floreasca (sau, poate ca pe vremea aia era ok... nu stiu...), iar in rest, la medic - un medic ce nu s-a putut decide asupra sexului lui bebe pana la 8 luni - nici macar o poza nu am obtinut, ca el ori n-avea hartie, ori nu stia sa o printeze, da' avea de diplome peretii plini si toti picau pe spate cand auzeau la cine merg eu cu burta la control...
Cine sa auda de pliu nucal sau de masurarea fluxului sangvin? Oricine, ca eu nu. Nici macar nr de batai ale inimioarei nu mi-au fost masurate la sarcina trecuta, nici greutatea aproximativa, ci doar data probabila a nasterii care... culmea! a fost exacta (dar indusa ) Da' era 500 de mii.

Eu azi m-am simtit ca un balon toata ziua. Parca am 8 luni nene, nu 4...


Anca 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Cris am inteles de la fete ca pe str. Sandu Aldea este clinica Fortis, unde activeaza atat dr. Tutunaru cat si dr. Iosup, care da, face echografii morfo! Vezi ca parca Mona avea o programare la Iosup pe 24 ianuarie, pe care vroia s-o cedeze! Sper sa te fi lamurit si sa nu fi spus prostii!Pup fata!

quote:
Originally posted by MIKYCRIS

DANANGIE dr mea a trecut in fisa ca mi sa facut algocalmin injectabil-deci am dovada.
SUN SMILE ce este cu strada aldea? e cabinet unde se face eco morfologica?ma intereseaza daca e pe asa!
16+

MIKYCRIS


Imi pare rau Narcisa ca nu gasesti ce vrei! Hai ca mai e putin si vii in tara si o sa papi toate bunatatile! Si daca vrei, cand esti in Timisoara, iti trimit un mega borcanoi cu icre proaspete din Delta!

Felicitari Irda! Sa va traiasca Antonia! Ce frumoos! Sanatate multa iti doresc!


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ANDREA eu pe bb il simt exact la bata chilotilor, cateodata il simt mai sus cand in stanga, cand in dreapta. Cat despre vitamine de ce nu iei si tu Centrum?Cum sunt contractiile astea nedureroase?Ce simti?Cat despre sef........ohoo cat de inteleg.....exact asa am patit eu la prima sarcina. Eram simpatica sefei si pe urma cand am anuntat de gravidantza....eram pe lista neagra.

MONALAC noroc la lectia deschisa.

MADINA tocanita mea de ciuperci tocmai e la foc.Sa vedem ce iese.

NARCISA ce chestie cu chiria....chiar straniu...

MIKY ok. Era asa o sugestie. Mai bine sa previi.

IRDA felicitari pentru fetita!






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

iar sunt singuriiica!!!sotul e in Londra!!!cum adorm eu acum??



Ana-Maria17+
am oMARIA!!!AMR 23sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput