Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Mada, parca am vazut ceva care aratau ca ciupercile in caserola...Dar ori eu sunt fitzoasa, ori aici nimic nimic n-are gust!!!Si sarea parca-i detergent...Mai putin fructele care-s chiar de la mama lor...Da iaca se imbraca Scufitza si prin ploi si viscole (nu chiar, sunt numai ploi) se deplaseaza pana la supermarket sa vada

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ai grija la lup scufito! Sper sa gasesti!
Mai aici sunt la caserola albe se cheama closed cup mushrooms si is f bune la gust, eu le curat coditele ca sunt mici si curat primul strat de deasupra palariei care se ia f usor jos le spal si te tai asa feliutze subtiri si au gust mult mai bun decat alea din conserva care sincer nu mi se pare ca au tare gust de ciuperci.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Narcisa, bate-ma, omoara-ma, dar fetele mi-au zis sa le dau reteta si de aia am scris-o!!!! Dar poate gasesti ciuperci ca sa scap cu bine!!!!

Bujo, tare rau cand te doare capul, stiu cum este ca si eu mai patesc asa, dar, culmea, de cand am ramas insarcinata prima data nu prea am mai patit, cred ca si din cauza ca acum stau acasa si nu mai sunt stresata ca la serviciu!!!! De algocalmin fiole parca si eu am auzit ca e permis in sarcina si in tp alaptarii, eu am luat cand alaptam...

14+ si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Monalac, ce faci, esti la scoala? Imi spui si mie te rog cum se cheama clinica aia unde ai fost tu (la Herghelegiu), ca nr de tel l-am notat.... eu ma gandeam sa merg la Sanador, dar daca zici ca pana in aprilie e ocupat! Eu vreau la sfars. febr- inceputul lui martie, atunci o sa am 20-21 sapt... multumesc anticipat!!!!!

14+ si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Salutare,
Multumesc mult pentru primire
U.M a fost 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecubebe spune:

ooofff...mai am putin si fac 10 mesaje! nu inteleg de ce ne-au mutat...ma rog.... ia spuneti-mi..solar:pro sau contra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Buna seara tuturor.
Nu stiu daca va mai amintiti de mine, nu am mai scris de mult dar sa stiti ca v-am citi mereu si acum sunt la zi.
Dana La multi ani!
Crisarh gandeste pozitiv si totul o sa fie bine,DD are grija de ingerasii astia mici.
Cat despre mine ultimul; eco l-am facut pe 7 ianuarie dar din pacate nu mi-a spus nimic referitor la sexul copilului,desi sunt atat de curioasa ca nu mai pot.Nici nu prea stiu spre ce sa inclin,sanatos sa fie.Am si eu RH neg,dar nu am anticorpi.
Va tot aud vorbind de vitamine:si eu la sarcina cu Theo am luat Prenatal,mi l-a prescris docorul,dar de un an stau in Sibiu si nu ma inteleg deloc cu astia de aici,mai ales cu dr de fam, e mocait si aerian si....ma scaote din pepeni.Si nu cred ca stau asa de bine cu vit,lapte nu mananc,branza nu imi place,sunt palida tot timpul(fiind si blonda) si toata lumea zice ca sunt anemica,etc si parca asa vrea si eu sa iau niste vit.
Am si eu o intrebare:unde il simtiti voi pe bb?Ca eu il simt jos la bata pantalonilor,sub buric si mi se pare cam jos la varsta asta mai ales.La controale nu mi-a zis nimeni nimic,dar imi fac eu griji.
Si mai are cineva contractii nedureroase? Eu am avut si la Theo de la vartsa asta,dar nu mi-am facut pb.Le iau ca pe ceva normal.
Am scris cam mult,dar trebuia sa recuperez :d.Apropo de uitat,eu am uitat parola de la forum va dati seama?Si la servici imi vine sa imi iau campii,pt ca de cand l-am anuntat pe sef de sarcina(adica de acum 3 zile) vine in fiecare zi si ma intreaba cum stau cu task-urile,la ce mai lucrez.Ma simt sub lupa si nu imi place.Si am o gramada de colegi care stau degeaba,dar vad ca i-a picat pe mine.
Scuze de v-am plictisit.
la toate - dutzele si la bebici.

Andreea 18+ si Theona (27.08.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

MADINA,da ,am fost la scoala.clinica se numeste clinica dr michaela frunza..
THE ANDREEA,m am gandit mereu la tine.ma bucur ca esti bine!eu il simt pe bebe si jos dar si mai sus..seful tau e un dobitoc...,daca se comporta asa.
FETELOR,MAINE IMI INTRA INSPECTOAREA LA ORA,DE LA 7 30.SA MI TINETI PUMNII!!va las ca tb sa mi fac proiecte de lectie si sa mi pun totul la punct..of,n am niciun chef,pt ca azi noapte am dormit f putin,cris s a foit toata noaptea,eu am baut niste cola pe seara si cum nu beau cafea deloc si cola f rar,n am putut dormi toata noaptea..sunt franta,dar asta e...
NARCISA,nasol cu eco!acum,tb sa mai astepti o saptamana!
CRISARH,eu am o progr pe 24 la dr iosup si renunt la ea.poate o vrei tu,sa mai ceri parerea unui dr ecografist bun.
ANA,ai plecat in concediu?
noapte buna si va pup!!
18+ cu bebe codrin

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Alina25 am adaugat la listutza.
The_Andreea nu plictisesti pe nimeni ne bucuram cand mai scrie lumea, sunt multe gravidutze pe listutza care nu au mai scris de mult timp si ar fi fain macar din cand in cand sa mai scrie sa mai stim si noi ce mai fac.
Si eu is tare curioasa sa aflu sexul. Cred ca fiecare este intr-un fel, eu is tare curioasa din fire.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Mona tinem pumnii pt maine speram sa te odihnesti diseara sa fii fresh maine.
Bebecubebe un capitol ar trebui sa aiba maxim 20 de pagini atata suporta serverul si cand se ating cele 20 de pagini facem capitol nou si la sf fiecarei capitol o sa fie un mesaj cu link-ul catre noul capitol. Si cand au moderatorii timp se inchid capitolele vechi. Mai ai putin mai scrie vreo 4 mesaje si ar trebuie sa iti apara in timp real mesajele.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput