Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mada, poti sa-l pui (caruciorul roz) ca eu fata vreau. Macar pana luni cand va spun ce am facut sambata la doctor sa fie cum vreau io, nu ? Daca o fi altfel, l-om schimba atunci in albastru si numele Ilinca in Luca.

Sunt curioasa daca in timp, cand om ajunge sa facem eco morfo de trim II o sa avem asemenea schimbari de culori la carucioare. Nu de alta, dar se intampla si la case mari, dupa cum s-a vazut la alte odisee. Ar fi interesant sa facem o statistica in acest sens atunci, cu cate s-au potrivit din prima, ce ziceti? Si poate inca una dupa ce nastem ca nu se stie niciodata ce surprize putem avea . Hai ca am luat-o razna...

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jjovana80 spune:

quote:
Originally posted by a.cicel

Sun eu cred ca gadilatul pe care il simti e bebelina. Asa am simtit-o si eu pe Bianca. Abia astept sa il simt si pe bb2.
Revin cu rugaminteacatre fetele din Bucuresti. Sa imi explicati cum ajung la cabinetul dr. T. Luni am programare. Am inteles ca e pe langa spitalul Elias. Dacaimi mai dati niste repere poate al meu sot stie cum sa ajunga (a stat 6 ani in Bucuresti).

Andreea 15+ si Bianca Maria
POZE



Pot s iti spun cum ajungi la spitalul elias. Trebuie sa ajungi la manastirea casin iar in fata manastirii se face o straduta ....pe acolo este intrare in spitalul elias.Intrarea din blvd maresal averescu nu se poate folosi pt pacienti. Mai mult de atat nu stiu sa+ti spun. Succes

oana silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Acicel, tu vrei sa ajungi la Tutunaru la clinica Fortis? Daca da, este mai sus un pic de Casin, adica mai mergi spre agronomiei, dar nu mai stiu daca a doua sau a treia straduta pe partea cu Facultatea de Agronomie este. Se numeste strada Constantin Sandu Aldea, la numarul 86. E o vila. Eventual cauta pe net strada in hartile online pentru Bucuresti , ca eu asa am procedat ca sa-mi dau seama pe unde este.
Sper ca ai inteles ceva din tot ce-am scris...

Caprioara 15+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ELLA mie doctorita mi-a dat sa iau vitamine. am luat acid folic pana in saptamana 11 si de atunci multicentrum care si asta contine acid folic. La icre se spune: caviale.





mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

OK merg sa trec carutul roz.
Sa nu zici ca vb prostii chiar acuma la inceputul lui ianuarie a nascut o prietena din ro si dupa ce toata sarcina i-a zis ca e baiat e baiat ea mai are doi baieti a nascut o fetita. Saraca cumparase iar albastru toate celea si era pregatita de baiat, i-a zis la medic sa ii dea sa vada ca parca nu ii venea sa creada. Si acuma au in sf o fetita Riana Alicia, care timp de 34 de sapt a fost baiat 100 la suta, dupa spusele medicilor.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Danangie, am si optiunea asta pe mobil...Si era notat in 18.... nu stiu de ce am notat 18!!!Da nah, e consumata faza...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by Caprioara

Acicel, tu vrei sa ajungi la Tutunaru la clinica Fortis? Daca da, este mai sus un pic de Casin, adica mai mergi spre agronomiei, dar nu mai stiu daca a doua sau a treia straduta pe partea cu Facultatea de Agronomie este. Se numeste strada Constantin Sandu Aldea, la numarul 86. E o vila. Eventual cauta pe net strada in hartile online pentru Bucuresti , ca eu asa am procedat ca sa-mi dau seama pe unde este.
Sper ca ai inteles ceva din tot ce-am scris...

Caprioara 15+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud





Mersi frumos. La cabinetul lui vreau sa ajunng. Multumesc fetelor care mni-au explicat

Andreea 15+ si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Fetelor, tocmai am terminat de gatit ciulamaua de ciuperci si a iesit o bunatate!!! Abia astept sa vina tati si sa fac si o mamaliguta sa mancam!!!!
Sa va spun cum am facut-o: cateva cepe potrivite (am pus cam 4 cepe la 1,5 kg ciuperci) se taie marunt si se calesc putin(eu am fiert-o, nu am prajit-o) dupa care se adauga ciupercile taiate si ele maruntel, se lasa sa fiarba, ca isi lasa destula zeama si ciupercile... Apoi cand mai scade zeama se pune sare si eventual si alte condimente (eu am pus numai sare)...Intr-un castron frecati 2-3 linguri de faina cu putin lapte, sa nu fie prea groasa chestia asta, si se toarna peste ciuperci amestecand mereu sa nu se prinda, apoi cand s-a ingrosat se mai lasa f putin si se ia de pe aragaz, iar la final se pune marar tocat si ciulamaua este gata!!!! Se serveste cu mamaliguta!!!! Pofta buna celor care o vor incerca!!!!


Alina25 si eu am un baietel tot mititel, am nascut in ianuarie 2007, mi se pare ca si Biribu este tot o proaspata si in acelasi timp viitoare mamica...Sarcina usoara si bine ai venit!

Crisarh, of, imi pare tare rau, imi inchipui prin ce ai trecut si treci, dar iti tinem pumnii si poate ca o sa fie bine!!!!! Ai incredere in DD ca stie el ce face!!!!!

Danam27, la multi ani!!!!

Cam atata am retinut din ce am citit ca mai am de recuperat vreo 3 pagini...mai scriu dupa!!!!!

14+ si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

crisarh, imi pare foarte rau ca ai astfel de probleme ; din pacate nici eu nu stiu despre acest subiect si nu iti pot spune decat ca iti tin pumnii sa fie totul bine.

Vad ca multe fete s-au plans de dureri de cap, si pe mine m-a cam durut capul in ultimul timp... ma gandeam ca o fi de la oboseala, stres, dar nu stiu ce sa mai cred.

Didi 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

OK merg sa trec carutul roz.
Sa nu zici ca vb prostii chiar acuma la inceputul lui ianuarie a nascut o prietena din ro si dupa ce toata sarcina i-a zis ca e baiat e baiat ea mai are doi baieti a nascut o fetita. Saraca cumparase iar albastru toate celea si era pregatita de baiat, i-a zis la medic sa ii dea sa vada ca parca nu ii venea sa creada. Si acuma au in sf o fetita Riana Alicia, care timp de 34 de sapt a fost baiat 100 la suta, dupa spusele medicilor.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2




Mada, ce tare faza!!!Eu am niste prieteni buni in Timisoara...Acum vreo doi ani ea a ramas insarcinata, bucurie mare...Gemeni...Na ca-i bun si asa...Si s-au pregatit dragii de ei cu carucior de gemeni(un baiat si o fetita), cu hainutze cu totului tot.Merge fata mea sa nasca, cezariana...tripletzi!!!Cica tot timpul un baietzel se ascundea in spatele altui baietzel si nu putea sa vada corect la eco...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput