Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

quote:
Originally posted by MIKYCRIS

BUJO SPER CA NU TEAI IMPUSCAT!
nici la mine nu trecea cu paracetamol si atunci dr mia facut algocalmin in fesa si vreau sa ti spun ca am scapat de dureri de cap.azi e a doua zi si nu ma mai doare
de ce nu incerci si tu asa caci nu ii face rau lui bb.eu sunt tare panicoasa si am pus o pe dr sa jure ca e adevarat ca nu ii face rau lui bb.tin pumnii sa te faci bine atat tu cat si restul fetelor!
16+

MIKYCRIS




MIKY mai bine i-ai cere sa-ti dea scris ca algolcaminul nu face rau.........ca daca d-ne fereste se intampla ceva, doctorita se spala pe maini in 2 secunde.





mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

quote:
Originally posted by ella81it
Crisarh am gasit ceva despre ...mai putin lichid...O cantitate mai mica de lichid poate avea mai multe cauze...mama bea prea putin,placenta nu functioneaza bine deci nu ajunge mincare si lichid la bb,ruptura de membrane sau bb are ceva probleme la rinichi sau vazica.Sper ca m am exprimat corect am tradus din italiana.Eu zic sa stai linistita si sa bei cit mai mult!In primul trimestru lichidul este produs de placenta in al doilea de urina bbeului.Ai grija de tineELLA17+
Asa a zis si dr., dar nu isi da seama care din cauze este la mine, beau min 3l de apa plata pe zi si stau linistita in pat.Am crezut ca ati mai auzit in jurul vostru de cazuri asemanatoare si m-am gandit sa va intreb.Stie cineva, triplu test mi-a iesit ok, doar alfa fetoproteina a iesit scazuta, am repetat-o si acum mi-a iesit rezultatul 111.56, interval de referinta <13.4ng/ml. o fi de bine, o fi de rau? pana ajung maine la doc.17+DPN 26iun-iul 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRISARH off..d-ne eu chiar nu ma pricep. Nu am mai intalnit mamici care sa fi avut astfel de probleme. D-ne ajuta sa fie bine.....deci tu zici ca ai cate o scurgere roza...placenta e ok? Nu ai fibrom ceva?





mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Bujo, dar de ce sa faca prietena intrerupere de sarcina??BB nu mai traieste in burtica, nu mai are activitate cardiaca??

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

quote:
Originally posted by danangie
CRISARH off..d-ne eu chiar nu ma pricep. Nu am mai intalnit mamici care sa fi avut astfel de probleme. D-ne ajuta sa fie bine.....deci tu zici ca ai cate o scurgere roza...placenta e ok? Nu ai fibrom ceva?
mult asteptat
La eco nici el nici dr care mi-a facut 3D-ul nu au vazut nimic altceva neinregula cu sarcina decat ca-i cam putin lichid amniotic, au zis ca de scurgeri nu isi fac probleme ca unele femei sangereaza toata sarcina, problema e lichidul, trebuie sa determine cauza, de ce este mai putin poate zilele urmatoare depistam ca nu-i nimic grav si sper sa se refaca17+DPN 26iun-iul 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Boticelina, corect, si eu cica am fata: Ilinca, daca e sa ma iau dupa Iosup. Insa nu m-am stresat sa cer sa fie pus caruciorul si numele pe prima pagina pana acum pentru ca m-am gandit sa imi confirme si ginecologul meu (sper sambata asta) ca e fata . Insa de cumparat am cumparat cateva lucruri de bebe roz in ultima saptamana, recunosc .

Bujo, imi pare rau pentru prietena ta...

Crisarh, iti doresc multa sanatate si sa dea DD sa fie bine cu bb. Nu stiu nimic despre subiect ca sa te pot ajuta, asa ca tot ce pot sa fac este sa-ti trimit un gand bun.

Bun venit fetelor noi!!!

La multi ani Dana!

Cu durerea de cap, sa nu fie de la presiunea atmosferica, pentru ca am auzit multa lume zilele astea (care nu era gravida ) ca are dureri cumplite de cap.

Caprioara 15+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRISARH inca ceva.....dar cum ai colul uterin? E inchis?

BUJO ce nenorocire!! D-ne fereste...

NARCISA ce pacat!! Tu nu ai optiune pe celular cu agenda sa-ti pui sa sune cu o zi inainte sa te anunte?Eu asa fac.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

Colul este lung si inchis, deci totul este normal, masuratorile bblinei sunt conform nr de saptamani, totul este ok, numai ca e lichid mai putin.Multumesc tuturor care sunteti alaturi de mine.Va tin la curent.Sanatate va doresc17+DPN 26iun-iul 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Caprioara deci atunci asteptam pana sambata sa vedem ce zice si ginecologul sau punem carutzul si numele si iar conduc carucioarele roz?

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Crisharh iti tin pumnii sa fie bine. O sa intreb deseara, dar ceea ce ti-a spus doctorul mi se pare de bun simt. TRebuie gasita cauza lichidului putin.

_
Vicky 17+

Bebele casei

Mergi la inceput