Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

CRISARH,curge mult lichid?dr de ce crede neaparat ca e lichid amniotic?nu poate fi o secretie?la cine ai facut 3d?dr la care ai facut eco ce a zis de lichid amniotic,la fel ca med tau,ca e in cantitate insuficienta?
sincer,eu n am mai auzit de asa ceva pana acum,de LA in cantitate mai mare,da,dar in cantinate mai mica..,habar n am...
poti merge la dr tutunaru pt o a doua parere,vad ca il lauda fetele pe forum..si la un ecografist f bun.
iti doresc multa sanatate atat tie cat si bebelului tau ,sa fie puternic si sa reziste pana la sfarsit!
intra mai des,vb cu noi,o sa te simti mai bine.
18+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Crisarh, doamne, ce povestesti tu acolo !

Poate te poate ajuta Vicky (mcoca), cumnata ei este ginecolog. Ma rog din tot sufletul sa nu fie decat o alarma falsa.

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 14+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Nu stiu cine povestea ca gravidele au un singur neuron...Deci programarea mea la eco sa vad sexul lui bb era azi, nu maine...si pentru morfologica la fel, tot azi...M-au sunat de la clinica, cica-s bine, sanatoasa?...Da, zic,vai, ce dragutzi sunteti, ne vedem maine dimineata...A, pai nu ca trebuia sa veniti astazi si ne-am facut griji ca ceva s-a intamplat cu dvs (sanki)...Si tot eu cu gura mare, ca pentru banii care-i platesc trebuiau sa ma sune ieri sa-mi aduca aminte ca-i azi si nu maine!!!Si cica m-au sunat da n-am raspuns...Deeeeeci, se amana pentru saptamana viitoare, nu se stie exact data

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

quote:
Originally posted by monalac
CRISARH,curge mult lichid?dr de ce crede neaparat ca e lichid amniotic?nu poate fi o secretie?la cine ai facut 3d?dr la care ai facut eco ce a zis de lichid amniotic,la fel ca med tau,ca e in cantitate insuficienta?sincer,eu n am mai auzit de asa ceva pana acum,de LA in cantitate mai mare,da,dar in cantinate mai mica..,habar n am...poti merge la dr tutunaru pt o a doua parere,vad ca il lauda fetele pe forum..si la un ecografist f bun.iti doresc multa sanatate atat tie cat si bebelului tau ,sa fie puternic si sa reziste pana la sfarsit!intra mai des,vb cu noi,o sa te simti mai bine.18+Mami de CrisPoze Cris
Am niste scurgeri rozalii, nu curge mult, dr. presupune ca s-au rupt membranele, el si dr. la eco au vazut la ecografie ca-i cam putin lichid, dar nu-si dau seama daca se scurge sau nu este produs de bb. sau din ce alte cauze. Eco am facut la medlife, o dr de acolo, am inteles ca au dr buni acolo. eu am mai fost la o dr. la filantropia, care tot o trage ca in final tot la avort spontan ajung, dar eu nu cred. M-am gandit la Tutunaru, am o colega de serviciu care merge la el, dar am zis sa astepta astea 2 saptamani sa vedem daca doamne fereste se produce avortul si sa vad ce mai zice ion ionut, apoi daca nu reusim poate sa mai cer o parere si la tutunaru.Pana acum nu faceam fata sa vb pe forum despre aceasta problema pt ca ma bufnea plansul si acum abia ma abtin, si toata lumea in jur mi-a spus sa fiu optimista si sa nu mai plang, asa ca am stat in pat la tv si am urmarit tot ce tine de comedii ca sa nu-i fac rau bblinei. Si eu am am citit pe net mai mult despre mai mult lichid, mai putin scrie despre mai putin lichid, dar este si aceasta problema.17+DPN 26iun-iul 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Crisarh, nu te impacienta daca este posibil inainte sa vezi exact despre ce este vorba...Stiu ca este usor sa dai sfaturi, dar incearca sa nu te ingrijorezi pana nu stii exact ce se intampla

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Sunt trista. O prietena de-a mea insarcinata prin 20 sapt a descoperit ca bb are malformatie la inima. Si acum se chinuie sa intrerupa sarcina ca legea nu le da voie cik (sta in Belgia) Offf ce chin pe ei.

bujo 14+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Boticelina a zis Caprioara ca e fetita si nu am trecut in lista? Mea culpa , da unde a scris de fetita ca nu gasesc mesajul.
Crisarh ce sa zic mai consulta si tu un medci doi care stii ca sunt mai buni, tinem pumnii sa fie bine.
Punktuletz bine ai venit! Sracina usoara si bebe sanatos si papacios! sa ne dai si datele tale, data nasterii, data ultimului ciclu si data probabila a nasterii, sa te punem pe listutza. Trebuie sa scrii cateva mesaje ca primele 10 sau 11 sunt moderate si apar mai tarziu putin.
Vai Bujo ce veste! Multa sanatate si refacere rapida prietenei tale. Ce greu cand afli asa vesti.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Crisarh iti doresc multa multa sanatate si sa terceti cu bine peste asta tu si bebele.

bujo 14+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Crisarh am gasit ceva despre ...mai putin lichid...
O cantitate mai mica de lichid poate avea mai multe cauze...mama bea prea putin,placenta nu functioneaza bine deci nu ajunge mincare si lichid la bb,ruptura de membrane sau bb are ceva probleme la rinichi sau vazica.
Sper ca m am exprimat corect am tradus din italiana.
Eu zic sa stai linistita si sa bei cit mai mult!In primul trimestru lichidul este produs de placenta in al doilea de urina bbeului.
Ai grija de tine
ELLA17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Crisarh, www.youtube.com/watch?v=tyrpevdwj3I" target="_blank">un gand bun din partea mea

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 14+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput