Fiv la Sibiu (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

GATA! Mai traiesc...:) Am scapat de punctie, mi-a facut anestezie generala, nu mi-a placut deloc senzatia nici din timpul, nici dupa interventie. Cica a durat cam 10 min. Am stat 2 ore in rezerva. Ma rog, sper nu mai trebuiasca sa repet vreodata anestezie generala. Bleah...
In fine, mi-a recoltat 19 ovocite, sperma sotului beton, deci sa speram ca 'se iubesc' si produc cat mai multi embrioni de calitate. Chicea mi-a zis ca o sa facem cu blastocist. L-am intrebat daca nu cumva exista riscul sa nu ajunga la stadiul ala, si mi-a zis ca da. Sper totusi sa nu fie cazul asta.
Astazi or sa ma sune de la clinica sa-mi spuna ce si cum. Cum aflu, va spun si voua.

YSA, te rog sa modifici faptul ca fertilizarile nu se (mai) fac pe loturi.

Va pupic fetelor si va multumesc mult, mult pentru sustinere
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Arina, ma bucur tare mult pentru tine, ai un rezultat foarte bun pana acum! Iti tin pumnii sa fie bine in continuare!
La ET e fara anestezie si n-o sa simti absolut nimic, dar o sa poti vedea tot transferul pe un ecran!
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Manumanu, Doamne Ajuta sa se iubeasca cu foc si sa iasa niste embrioni buni!
Misto ca imi arata pe monitor transferul. Si e si mai misto ca nu e cu anestezie!!!!

Si tie iti doresc mult, mult noroc si sa dea Domnu' sa nu mai fie nevoie de FIV. Te

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Fetelor, m-a sunat de la Sibiu si mi-a zis ca din 18 ovocite (pana la urma au fost 18 nu 19) s-au fertilizat 12. A zis dna embriolog ca imi face in z5 transferul daca totul merge ca la carte. O sa ma sune in fiecare zi!!!

Va pupic
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Arina super productie!Felicitari!!!Am facut corectia de pe prima pagina.Dak doriti sa mai adaugam sau sa modificam ceva sa-mi spuneti.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

YSA, merci. Da Doamne sa fie bine pana la sfarsit! Altceva nu stiu sa zic. Acum m-am linistit, ca eram tare agitata din cauza punctiei si astept linistita ET-ul si apoi rezultatul final.

Tu ce faci, te-ai hotarat?
Piticul, Hori, voi ce mai faceti?

Pupici
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

ARINA,ce veste buna!
Bravo,nici nu ma gindesc ca nu vei fi mamica pste 9 luni!!
Super!

Embrioloaga e o dulce si te va suna cu siguranta.

Te imbratisez,ca sa se ia reusita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Misa, Doamne Ajuta, draga mea!! Tu cand incepi urmatorul FIV?
Intr-adevar, dna embriolog m-a sunat in fiecare zi si pare o draguta. Poate ai citit la cap. Fiv evolutia embrionilor mei. Ideea e ca in z3 aveam 8 embrioni de 8 si 10 celule. Astept cu nerabdare sa ma sune sa-mi spuna cum stam pe ziua de astazi.
Mi-a zis ieri cand m-a sunat ca ar fi fost greu sa-mi faca transfer in z3 pt ca ar fi fost f greu de facut o selectie pt ca toti aratau la fel.
In rest eu ma simt cam aiurea, imi simt ficatul cam marit si de aici o stare nasoala. Maine cand ma duc o sa-l pun pe dl. dr sa ma controleze in amanunt.

La ET nu se face anestezie, nu? Cam cat dureaza?

Hori, tu cum mai stai? Ti-ai abandonat subiectul??? Hai da-ne un semn de viata...

Pupici fetelor si s-auzim de bine
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Arina, la ET nu se face anestezie si dureaza cam 10 minute... Plus mica discutie cu drii... O sa fie bine, ai sa vezi! Important e sa fii linistita, pozitiva si sa ai mare incredere in Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Arina ma bucur foarte mult pt tine.Tin pumnii sa se lase cu ochisori!!!Sa-mi spui si mie te rog cat te costa fiv-ul?Ecografiile se platesc separat? E obligatorie prezenta sotului la prima consultatie?Cam multe intrebari stiu...
Va pupic

Mergi la inceput