Gravidute si mamici de Constanta (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Yannia-mie-mi sangereaza gingiile si acum ma spal pe dinti cu Lacalut.
Angi eu am primit ca sfat si-l voi urma impotriva colicilor de la o cunostinta care nu a avut probleme cu fetita.A baut zilnic ceai contra colicilor cam 2l/zi.A mai spus ca e bine sa bei cam cu o luna inainte de nastere acest ceai.Ma uitam la ea cat de senina era de fiecare data cand ne intalneam si ma minunam caci eu am avut non stop timp de 3 luni si jum. nopti cu plansete din cauza colicilor.Prima noapte cand a dormit-o toata ne-am trezit dimineata si eu si sotul meu nu ne venea sa credem ca e vioaie,odihnita si linistita.
bisus-ma bucur ca te-ai linistit!
Madalina sa va fie de bine plimbarica si sa purtati sanatosi tot ceea ce v-ati cumparat!
jojo-ia si oscilococcinum caci mie mi-a facut numai bine la nevoie.
Fetelor va multumesc pentru aprecieri la adresa mea si a fetitei mele.Andreea pentru mine este o adevarata comoara,o mangaiere sufleteasca,un copil cuminte,respectuos si sufletist.Cand eram cu ea ma rugam la D-zeu sa fie fetita caci eu mi-am dorit din toata inima si sufletul sa fie fetita.Si eu cred ca-l va iubi mult pe fratiorul ei mai ales ca el s-a lasat mult asteptat.Ea si-ar fi dorit o surioara dar asta este.Am aflat ca-i baietel si sa fie sanatos caci este bine ca vor fi pereche.Pentru noi a contat mai putin sexul important era pt. noi sa fie sanatos si sa ne bucuram de darul ce ni l-a dat D-zeu dupa atatia ani.
Va dores si voua sa simtiti ceea ce simt eu cand Andreea ma priveste in ochi de la aceeasi inaltime cu mine.Timpul trece repede fetelor si sa nu va multumiti doar cu un copil caci e important sa fie doi.Noi nu am renuntat nici o clipa la aceasta dorinta si ni s-a indeplinit dar mai tarziu.
Va pe toate si in continuare Doamne ajuta-i Monicai!

Mihaela, mamica Andreei 13+ si 32+ cu Vlad Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Fetelor, sa vedeti : azi mi s-a facut rau, dar rau tare, iar eu care n-am avut nimic in sarcina asta, am zis ca gata, asta este, nasc....nu mai puteam de durere de burta...dar ma durea burta asa, cum sa va explic, ca niste crampe la stomac...mana pe telefon, si o intreb pe mama : auzi? cum trebuie sa doara? si mama: pai, mijlocul, pe jos, contractii la burta...dar pe mine nu ma durea decat burta, insa TOATA BURTA...m-a luat cu voma, apoi m-a taiat la buda, nu mai stiam, eram cand cu capu, cand cu in WC..intr-un final, dupa 3 sferturi de ora de stat in baie m-am linistit...nu stiu ce-a fost...dar m-am cam speriat....acum chiar nu mai am nimic...ma gandesc sa fie de la ceva ce-am mancat? dar n-am mancat nimic deosebit de pana acum...

Adriana S.
AMR maxim 3 saptamani
-37 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am vb cu Monica, dupa 12 ore de contractii a ajuns la contractii de 7 min, insa colul e in continuare lung si inchis, dilatatie doar un cm. Droctorita a trebuit sa vina la Cta si a luat decizia sa ii stopeze contractiile ca sa nu o chinuie si cel mai probabil maine dimineata va ajunge la cezariana. Sa ii tinem pumnii!

in seara asta am iesit toti 3 in oras in vajaiala si am luat de la chicco scoica auto si carusel, o sa pun poze.

Adryana, sper ca esti mai bine!

Maia si eu beau ceai anticolici 3 cani pe zi, daca stiam ma apucam dinainte sa nasc.

Lulu, multumesc.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Fetelor ati facut careva dintre voi analize la IDS?Ce parere aveti caci eu am facut analize in vara si acum o luna acolo din motivul ca sunt aproape de mine si LIBERI.Am facut pana acum analize numai la Sinevo.Ar trebui sa fac analize acum in Ian. ca-s nascuta in aceasta luna si mai vreau in afara de cele date de stat pe talon sa mai bag si eu cu plata cate ceva.As vrea sa fiu mai sigura ca sunt reale si de aceea va rog daca puteti sa-mi dati un sfat.

Mihaela, mamica Andreei 13+ si 32+ cu Vlad Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Intru numai sa va spun ca doar ce am vorbit cu Monica la telefon, au bagat-o pe gynipral in seara asta, se odihneste si maine dimineata ori o ia de la capat ori intra in cezariana. Va pupa pe toate si va multumeste ca ii sunteti alaturi.
Pup si eu toate si de Constanta


La Multi Ani!
"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Maia,eu am facut mereu analizele la IDS...si am fost f multumita.

Daca Monica ajunge la cezariana,stati linistite ,este pe maine bune.Eu tot cezariana am facut ,tot la Medgidia ,tot cu Belcin ,si a mai mult decat super ok( la 5 ore de la operatie m-am ridicat singura pe marginea patului ,pe Luca l-am alaptat la 1 ora dupa operatie,iar a doua zi eram ca noua,urcam si coboram treptele spitalului).
Sa ii tinem pumnii oricum ar venii pe lume Serban ,ca tare mult se lasa asteptat,zau!

Angi,sper sa iti fie de folos......si mi-am mai auds aminte(mi se pare ca a trecut un secol de atunci!) ce il calma tare mult pe Luca.....masajul pe burtica in sensul acelor de ceasornic,scutec cald(incalzit cu fierul de calcat) pus pe body,pe burtica-adormea instantaneu ,si muzica de la o steluta ....care are melodii si tot felul de imagini proiecate pe tavan(foarte faina si linititoare) si se gaseste in Carrefour.

Isi,bisous, norele mele ce fac?

Restul.....pupici.

Noapte Buna!

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
http://www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salutam si noi constanta.

Yannia, si mie imi sangerau gingiile in sarcina si am folosit numai Sensodyne, mi-a facut bine!
Moni , sunt alaturi de tine! tin pumnii in continuare si bag majorete pt maine!
HAI Serban!!!
Adryana, poate ai facut vreo indigestie, se mai intampla! multa sanatate si sper ca acum esti bine!
Angi, Colic Baby si Calma Baby am vazut si la farmacia din Carrefour! ce zice Lulu, zice f bine! sper sa scapati repede de colici! baiatul frumos si pe mamica lui!
Lulu, cum e cu diversificarea? ai inceput?
Isidora, Mokika,Maia, Eris,Mada...


Eu sunt o fericita de 2 nopti! dupa ce am umblat de marti ca zombi ca sotul meu a facut o viroza urata si nu s-a apropiat deloc de noi( mai si zacea ca molusca), n-a venit nimeni sa ma ajute, 3 nopti am avut spectacol : 1- Filip s-a trezit la 02.000am si a mai adormit pe la04.00 si apoi s-a trezit de tot la 07.30, 2- ne-a curs aerul conditionat in dormitor cu pic-pic toata noaptea de am stat numai cu proasoape si galeti si 3- am facut vaccinul de 6 luni si l-am pazit ca a facut febra seara 38.1 si n-am putut dormi de grija, au venit ajutoarele!!!!... mama -sambata , soacra-mea duminica si azi ( cu tot cu noapte!) si mama - maine seara! , asa ca o sa ma refac cat pt 3 luni!!!

ca ma asteapta sotul la patut!




Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip de Sarbatori
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Lulu multumesc frumos pt mail.
Vai ce vorbiti voi ,la 5 ore dupa operatie v-ati ridicat,eu am incercat sa ma ridic la 12 ore si m-am ingalbenit si simteam cum cad ,daca nu mai era cineva cu mine nu stiu ce as fi facut si chiar dupa 24 ore mi s-a parut un chin,dar apoi seara m-am ridicat ca pingea Teo si cand am venit acasa in prima zi nu ma mai puteam ridica din pat iar a doua zi faceam mancare.Dar totusi in prima zi a fost groaznic.
Of eu nu stiu ce sa mai fac ,nu mai slabesc deloc,ce este adevarat si mananc ca alaptez dar totusi,nu-mi place deloc ce vad in oglinda.Ma gandesc sa-mi iau o bicicleta pt slabit.
Monica sper ca maine sa nu te mai chinui!
Noapte buna!

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/album/560608464rHUeBp?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Neatza!

Ceva vesti despre monica?

Jojo..cu placere

Andicule ,nu am inceput diversificarea ,saptamana asta suntem in mutari ,cred ca luni ne stabilim la noua casa ..si abia dupa ,imi este destul de greu acumm ,printre cutii ,saci ,cutioare sa stau sa si prepar supici ,sincer e mult mai rapid cu lapticul.

Pup.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
http://www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

mesaj de la Monica Doc primit azi dimineata la 06.43:

ACUM MI S-A RUPT APA. AM CONTRACTI DUREROASE LA 4-5 MINUTE. ABIA ACUM INCEPE BALUL. PUP FETELE




Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput